Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2011-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Staffan Johansson
Linköpings SK
2:08:06.768540
76.8p
2
Sören Thörnqvist
IFK Skövde SK
2:17:32.825190
+9:26.56550
70.2p
3
Göran Karlsson
IK Vista
2:18:27.830610
+10:20.61970
69.6p
4
Adam Blomberg
OK Landehof
2:18:48.832750
+10:42.64110
69.4p
5
Mikael Zachrisson
Hortlax SK
2:19:49.838810
+11:42.70170
68.8p
6
Mikael Almén
Ryda SK
2:21:48.850760
+13:42.82120
67.6p
7
Thomas Josarp
FK Friskus Varberg
2:22:10.852910
+14:03.84270
67.4p
8
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:22:22.854130
+14:15.85490
67.3p
9
Eric Ristenstrand
Linköpings SK
2:22:30.854960
+14:24.86320
67.2p
10
Anders Samuelsson
Mullsjö SOK
2:22:40.855970
+14:34.87330
67.1p
11
Magnus Holtstrand
Borås GIF
2:25:39.873810
+17:32.105170
65.4p
12
Magnus Almén
Ryda SK
2:26:44.880330
+18:37.111690
64.8p
13
Christer Kannisto
Trollhättans SOK
2:26:48.880770
+18:42.112130
64.8p
14
Niklas Claesson
Skillingaryds FK
2:26:49.880820
+18:42.112180
64.7p
15
Tomas Karlsson
Borås SK
2:28:23.890230
+20:16.121590
63.9p
16
Mats Lindahl
IK Hakarpspojkarna
2:29:20.895970
+21:14.127330
63.4p
17
Claes Andersson
Tranemo IF
2:29:27.896600
+21:20.127960
63.3p
18
Fredrik Ottosson
Bodafors OK
2:31:49.910870
+23:43.142230
62.1p
19
Stefan Lund
OK Skogshjortarna
2:32:12.913140
+24:06.144500
61.9p
20
Karl Erik Broström
Östgöta Helikopterskola IF
2:33:21.920070
+25:15.151430
61.4p
21
Fredrik Forsberg
Msok
2:33:27.920670
+25:21.152030
61.3p
22
Stefan Carlen
OK Landehof
2:34:32.927100
+26:25.158460
60.8p
23
Martin Linde
Göteborgs SK
2:34:45.928490
+26:39.159850
60.7p
24
Henrik Saldner
Jönköpings OK
2:34:51.929050
+26:45.160410
60.7p
25
Mikael Nilsson
Landsbro IF SK
2:34:54.929360
+26:48.160720
60.6p
26
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
2:35:00.929980
+26:54.161340
60.6p
27
Mats Andreasson
Söderköpings SK
2:35:02.930130
+26:55.161490
60.6p
28
Mattias Vejklint
Skillingaryds FK
2:35:43.934200
+27:36.165560
60.2p
29
Johan Stenberg
Sundbybergs IK
2:35:58.935710
+27:51.167070
60.1p
30
Jonas Bülow
Jönköpings OK
2:36:04.936310
+27:57.167670
60.1p
31
Christer Oscarsson
Skillingaryds FK
2:36:51.941000
+28:44.172360
59.7p
32
Peder Warrén
Bodafors OK
2:37:01.942010
+28:54.173370
59.6p
33
Johan Abrahamsson
Grönahögs IK
2:37:19.943840
+29:13.175200
59.5p
34
Fredrik Belin
IK Stern
2:37:27.944630
+29:20.175990
59.4p
35
Håkan Wirtén
IF Hallby SOK
2:37:35.945470
+29:29.176830
59.4p
36
David Håkanson
Ulricehamns IF
2:37:50.946920
+29:43.178280
59.3p
37
Niklas Pernvik
Intellus SK
2:38:25.950490
+30:19.181850
59.0p
38
Ulf Karlsson
Högaborgs Athleter
2:38:43.952200
+30:36.183560
58.9p
39
Mikael Wikh
Östgöta Helikopterskola IF
2:39:15.955490
+31:09.186850
58.6p
40
Klas Friborg
Jönköpings OK
2:39:18.955770
+31:12.187130
58.6p
41
Olof Eriksson
Östgöta Helikopterskola IF
2:39:56.959510
+31:49.190870
58.3p
42
Nicholas Fokine
Gränna Ais
2:39:57.959600
+31:50.190960
58.3p
43
Urban Ödlund
Ryda SK
2:40:21.962060
+32:15.193420
58.1p
44
Robert Eriksson
GOIF Tjalve
2:41:34.969310
+33:27.200670
57.6p
45
Bernt Henriksson
Gudhems IF
2:41:37.969630
+33:30.200990
57.6p
46
Markus Qvarnström
IF Hallby SOK
2:42:18.973740
+34:12.205100
57.3p
47
Ulrik Svensson
IF Hallby SOK
2:42:22.974130
+34:15.205490
57.3p
48
Per Lundqvist
Linköpings SK
2:42:27.974670
+34:21.206030
57.2p
49
Peter Brandt
IK Hakarpspojkarna
2:42:43.976230
+34:36.207590
57.1p
50
Stefan Lund
IK Vista
2:42:45.976480
+34:39.207840
57.1p
51
Leif Nilsson
Bodafors OK
2:42:47.976610
+34:40.207970
57.1p
52
Jonas Lycke
Anderstorps OK
2:43:55.983450
+35:49.214810
56.6p
53
Hans Gillesén
IK Stern
2:44:01.984090
+35:55.215450
56.6p
54
Gert Johansson
OK Alehof
2:44:04.984330
+35:57.215690
56.5p
55
Peter Warlich
Linköpings SK
2:44:29.986800
+36:22.218160
56.4p
56
Mats R. G. Andersson
OK Skogshjortarna
2:45:50.994940
+37:44.226300
55.8p
57
Erik Kindlundh
FK Finn
2:46:00.995980
+37:54.227340
55.8p
58
Per Wennblom
Anderstorps OK
2:46:11.997000
+38:04.228360
55.7p
59
Lars Palmqvist
Hvetlanda SK
2:46:26.998550
+38:20.229910
55.6p
60
Ulf Snarberg
Jönköpings Kanotklubb
2:46:26.998560
+38:20.229920
55.6p
61
Henrik Wallin
IK Stern
2:46:33.999220
+38:26.230580
55.5p
62
Joakim Österlund
Länghems IF
2:46:37.999690
+38:31.231050
55.5p
63
Daniel Wigren
IK Stern
2:47:30.1004960
+39:24.236320
55.2p
64
Per-Uno Klasson
Tidaholm SOK Sisu
2:47:48.1006740
+39:42.238100
55.0p
65
Peter Molén
Lerums SOK
2:47:58.1007770
+39:52.239130
55.0p
66
Peter Ask
Borås SK
2:48:01.1008010
+39:54.239370
55.0p
67
Jonte Engdahl
Lödde Motion
2:48:36.1011520
+40:29.242880
54.7p
68
Henrik Hammelsø
Dmk Sram
2:48:37.1011670
+40:31.243030
54.7p
69
Kalle Tholén
OK Skogshjortarna
2:48:38.1011760
+40:32.243120
54.7p
70
Stefan Pettersson
Fjärås AIK
2:49:42.1018150
+41:36.249510
54.3p
71
Melker Eriksson
Jönköpings OK
2:51:55.1031410
+43:48.262770
53.5p
72
Christian Anderson
Vreta Skid o Mk
2:52:05.1032450
+43:59.263810
53.4p
73
Peter Torgen
Istrums SK
2:52:13.1033240
+44:07.264600
53.4p
74
Johan Käll
Borås GIF
2:52:43.1036270
+44:37.267630
53.2p
75
Stein Kleiven
Sävedalens AIK
2:53:45.1042410
+45:38.273770
52.8p
76
Tapio Koppelo
Anderstorps OK
2:53:47.1042650
+45:41.274010
52.8p
77
Anders Nyström
Mullsjö SOK
2:53:56.1043520
+45:49.274880
52.7p
78
Conny Arvidsson
Mullsjö SOK
2:54:08.1044710
+46:01.276070
52.7p
79
Bengt Eliasson
Vaggeryds SOK
2:54:25.1046480
+46:19.277840
52.6p
80
Johan Larsson
No Club
2:54:32.1047120
+46:25.278480
52.5p
81
Daniel Samefors
OK Landehof
2:56:10.1056980
+48:04.288340
51.9p
82
Mikael Bergström
OK Kullingshof
2:56:14.1057370
+48:08.288730
51.9p
83
Jan Ove Magnusson
Växjö Norra IF
2:56:15.1057490
+48:09.288850
51.9p
84
Per Bertilsson
Mullsjö SOK
2:56:33.1059240
+48:27.290600
51.8p
85
Magnus Sörman
Tidaholm SOK Sisu
2:57:01.1062030
+48:54.293390
51.6p
86
Niklas Petersson
IF Hallby SOK
2:57:08.1062780
+49:02.294140
51.6p
87
Christer Sturesson
Anderstorps OK
2:57:10.1062900
+49:03.294260
51.6p
88
Jonny Johansson
Hvetlanda SK
2:57:15.1063440
+49:09.294800
51.6p
89
Nicklas Jonsson
Axa SC
2:57:24.1064330
+49:17.295690
51.5p
90
Ulric Simonson
Tranemo IF
2:57:27.1064660
+49:21.296020
51.5p
91
Anders Karlsson
Finspångs SOK
2:57:38.1065750
+49:32.297110
51.4p
92
Svante Boström
OK Alehof
2:57:42.1066150
+49:36.297510
51.4p
93
Mats Johansson
Eksjö SOK
2:57:59.1067830
+49:52.299190
51.3p
94
Peter Almqvist
Tockarps IK
2:58:09.1068890
+50:03.300250
51.3p
95
Martin Wallin
Skillingaryds FK
2:58:14.1069360
+50:08.300720
51.2p
96
Mats Nilsson
Bodafors OK
3:00:11.1081040
+52:05.312400
50.6p
97
Manuel Nilsson
Tranemo IF
3:00:50.1084930
+52:43.316290
50.4p
98
Johan Kajanus
Fjärås AIK
3:01:30.1088960
+53:24.320320
50.1p
99
Magnus Stenvall
Åkarp
3:01:39.1089860
+53:33.321220
50.1p
100
Jan Bolander
Skillingaryds FK
3:02:44.1096310
+54:37.327670
49.7p
101
Ulf Persson
Bottnaryd IF
3:02:50.1096910
+54:43.328270
49.7p
102
Magnus Nilsson
Kisa SK
3:03:34.1101340
+55:28.332700
49.5p
103
Johan Backgård
OK Kullingshof
3:04:17.1105630
+56:10.336990
49.2p
104
Peter Tholse
Broby GOIF
3:04:41.1108080
+56:35.339440
49.1p
105
Fredrik Nilsson
Vreta Skid o Mk
3:06:16.1117520
+58:09.348880
48.6p
106
Ronny Bengtsson
Mariestads FK
3:06:16.1117590
+58:10.348950
48.6p
107
Fredrik Davidsson
OK Kullingshof
3:06:18.1117790
+58:12.349150
48.6p
108
Jonas Wiberg
Östgöta Helikopterskola IF
3:07:44.1126390
+59:38.357750
48.2p
109
Mikael Eriksson
IK Hakarpspojkarna
3:08:16.1129530
+1:00:09.360890
48.0p
110
Niclas Lygner
IK Stern
3:08:26.1130510
+1:00:19.361870
48.0p
111
Mats Franzén
Ulricehamns IF
3:08:36.1131520
+1:00:29.362880
47.9p
112
Christer Hernström
IK Omega
3:08:51.1133090
+1:00:45.364450
47.8p
113
Roine Håkansson
Simlångsdalens IF
3:09:06.1134580
+1:01:00.365940
47.8p
114
Björn Gilbertsson
Volvo IF
3:10:11.1141070
+1:02:05.372430
47.5p
115
Göran Magnisson
Skillingaryds FK
3:10:15.1141440
+1:02:09.372800
47.4p
116
Jonas Möller
Volvo IF
3:10:38.1143700
+1:02:31.375060
47.3p
117
Fredrik Ganning
IK Omega
3:10:38.1143760
+1:02:32.375120
47.3p
118
Markus Näslund
IK Stern
3:10:44.1144380
+1:02:38.375740
47.3p
119
Niklas Forsmoo
OK Landehof
3:10:47.1144660
+1:02:41.376020
47.3p
120
Henrik Nordström
IF Hallby SOK
3:11:31.1149070
+1:03:25.380430
47.1p
121
Håkan Andersson
Borås SK
3:12:06.1152570
+1:04:00.383930
46.9p
122
Martin Sjögren
IF Hallby SOK
3:12:07.1152630
+1:04:00.383990
46.9p
123
Hannes Sternerson
Ericsson IK
3:12:24.1154340
+1:04:18.385700
46.8p
124
Patrik Ripadal
Tranemo IF
3:12:38.1155790
+1:04:32.387150
46.7p
125
Thomas Sjögren
IF Hallby SOK
3:13:42.1162180
+1:05:36.393540
46.4p
126
Niclas Oppäng
Girrebacka
3:14:07.1164630
+1:06:00.395990
46.3p
127
Anders Nordgaard
Linköpings SK
3:14:12.1165110
+1:06:05.396470
46.3p
128
Rikard Färg
IK Hakarpspojkarna
3:14:21.1166010
+1:06:14.397370
46.3p
129
Anders Pettersson
Hvetlanda SK
3:14:45.1168440
+1:06:39.399800
46.2p
130
Jörgen Olson
Horreds SK
3:15:37.1173610
+1:07:30.404970
45.9p
131
Dennis Erixon
IK Wilske
3:15:41.1174050
+1:07:35.405410
45.9p
132
Tomas Persson
IK Ymer
3:15:55.1175420
+1:07:48.406780
45.8p
133
Patrik E Perslow
FK Finn
3:16:01.1176050
+1:07:55.407410
45.8p
134
Fredrik Hietala
Helsingörs SOK
3:18:52.1193160
+1:10:46.424520
45.0p
135
Ulf Oscarsson
Tvärreds IF
3:19:23.1196200
+1:11:16.427560
44.9p
136
Mats Jönsson
Axa SC
3:19:36.1197590
+1:11:30.428950
44.9p
137
Kent Persson
Volvo IF
3:19:56.1199570
+1:11:50.430930
44.8p
138
Mikael Karlsson
IK Hakarpspojkarna
3:22:39.1215800
+1:14:32.447160
44.1p
139
Joakim Andersson
IK Hakarpspojkarna
3:22:39.1215820
+1:14:32.447180
44.1p
140
Samuel Filipsson
Bottnaryd IF
3:22:55.1217460
+1:14:49.448820
44.0p
141
Mikael Törmänen
IK Stern
3:23:40.1221930
+1:15:33.453290
43.8p
142
Mikael Bergstedt
IK Stern
3:23:50.1222920
+1:15:43.454280
43.8p
143
Henrik Friis
København SK
3:23:50.1222970
+1:15:44.454330
43.8p
144
Johannes Walfridsson
Linköpings SK
3:23:57.1223690
+1:15:51.455050
43.7p
145
Bo Henriksson
Nässjö SF
3:24:45.1228480
+1:16:39.459840
43.5p
146
Håkan Johansson
Mariestads FK
3:25:14.1231370
+1:17:08.462730
43.4p
147
Magnus Täreby
IK Ymer
3:26:01.1236080
+1:17:55.467440
43.2p
148
Joakim Kvist
OK 64 Torpa
3:26:28.1238720
+1:18:21.470080
43.1p
149
Rickard Pettersson
Axa SC
3:27:05.1242430
+1:18:58.473790
43.0p
150
Peter Täreby
IK Stern
3:29:13.1255250
+1:21:07.486610
42.5p
151
Johan Caesar
Nässjö SF
3:29:52.1259140
+1:21:46.490500
42.3p
152
Mattias Lidgren
Volvo IF
3:31:25.1268410
+1:23:18.499770
42.0p
153
Håkan Grubb
IK Stern
3:32:20.1273980
+1:24:14.505340
41.8p
154
Joakim Thelberg
IK Uven
3:32:30.1274980
+1:24:24.506340
41.7p
155
Anders Jelander
Simlångsdalens IF
3:33:24.1280320
+1:25:17.511680
41.5p
156
Lars Johansson
OK Alehof
3:36:41.1300010
+1:28:34.531370
40.8p
157
Peter Ulverås
Uddevalla SK
3:37:49.1306820
+1:29:42.538180
40.6p
158
Christer Johansson
Vattenfalls IF Trollhättan
3:39:24.1316320
+1:31:17.547680
40.2p
159
Tomas Larsson
IK Stern
3:40:35.1323400
+1:32:28.554760
40.0p
160
Juhani Turpeenoja
IK Stern
3:45:24.1352380
+1:37:18.583740
39.0p
161
Göran Engblom
Skärhamns IK
3:47:14.1363350
+1:39:08.594710
38.6p
162
Hans Gunnar Johansson
Sya SK
3:55:52.1415110
+1:47:45.646470
37.0p
163
Tomas Lidbacken
Anderstorps OK
3:56:43.1420240
+1:48:37.651600
36.9p
164
Allan Madsen
Team Bonnier
4:00:59.1445830
+1:52:52.677190
36.1p
165
Tom Redzepovic
Högsäters GF
4:10:32.1503180
+2:02:26.734540
34.6p
166
Jimmy Beije
Simlångsdalens IF
4:30:59.1625890
+2:22:53.857250
31.7p
-
Torvald Gunnarsson
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Andersson
Vaggeryds SOK
23:59:59.8639800
-
-
Roger Bakos
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Johan Carlsson
IK Trasten
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Cullin
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Roger Evertsson
Friskis & Svettis Vänersborg
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Gulleberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
John Harrysson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Helsing
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
-
Christer Hernström
IK Omega
23:59:59.8639800
-
-
Stephan Hjalmarsson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Pär Höglund
Vattenfalls IF Trollhättan
23:59:59.8639800
-
-
Claus Johansson
Jönköpings OK
23:59:59.8639800
-
-
David Johansson
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
-
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Mats Jönsson
IFK Helsingborg
23:59:59.8639800
-
-
Tarmo Karjalainen
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Niclas Karlsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Kenneth Larsson
SOL Tranås
23:59:59.8639800
-
-
Anders Lindström
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Lars Johan Lundell
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Ulrik Olsson
Brattås Ck
23:59:59.8639800
-
-
Johan Petersson
Sjövalla
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Pettersson
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Risberg
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Jan Thollander
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Thormé
OK Lindena
23:59:59.8639800
-
-
Johan Thunholm
Härlövs IF
23:59:59.8639800
-
-
Jarl Törnkvist
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Martin Weimarck
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Virtanen
Nässjö SF
23:59:59.8639800
-