Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järnaspelen
2011-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Dala-Järna IK
Plats: Vilhelmina
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
37:37.225600
2
Jim Åhl
Bodens SK
38:27.230600
3
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
38:28.230700
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
28:57.173600
70.7p
2
Amanda Mattsson
Stockviks SF
29:35.177400
69.2p
3
Anna Ingrids
Dala-Järna IK
31:03.186200
65.9p
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Pierre Ohlson
Filipstads SF
25:14.151300
81.1p
2
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
25:37.153600
79.9p
3
Daniel Holmgren
IFK Umeå
27:12.163100
75.3p
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
26:07.156600
78.4p
2
Joakim Öberg
No Club
35:58.215700
56.9p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sandra Olsson
SK Bore
14:47.88600
2
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
15:10.90900
2
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
15:10.90900
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Julia Svan
Vansbro AIK SK
13:45.82400
66.3p
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
14:38.87700
62.2p
3
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
16:08.96700
56.2p
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ida Clareus
Offerdals SK
15:18.91700
59.4p
2
Alicia Kallin
IFK Mora SK
15:46.94500
57.6p
3
Jenny Landström
Malungs IF
15:47.94600
57.5p
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
12:28.74700
2
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
13:04.78300
3
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
13:06.78500
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
8:08.48700
2
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:19.49800
3
Nora Jacobsson
Rembo IK
8:22.50100
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
6:58.41700
2
Sofie Oskarsson
Leksands SK
7:25.44400
3
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
7:35.45400
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Samuel Oskarsson
Leksands SK
7:16.43500
2
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
7:25.44400
3
Isak Bergkvist
Bjursås IK
7:27.44600
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
6:20.37900
2
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
6:30.38900
3
Hugo Jacobsson
Rembo IK
6:34.39300
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gabriella Thors
Malungs IF
4:42.28100
2
Linnea Sjödin
Rembo IK
4:52.29100
3
Klara Andersson
Domnarvets GOIF
5:38.33700
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
4:43.28200
2
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
4:48.28700
3
Marcus Lagerberg Hoen
Vansbro AIK SK
4:52.29100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Järnaspelen 2019
Järnaspelen 2015
Järnaspelen 2014
Järnaspelen 2012
Järnaspelen 2011
Järnaspelen 2010
Järnaspelen 2009
Tävlingar i närheten
Tåsjödalen Classic Ski 2011
Luspenloppet 2011
Lappmarksloppet 2011
Kraft-Racet 2011
Stenhammarsloppet 2011
Folksam Cup Riksfinal 2011
Järvsjörennet 2011
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan