Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersportloppet i Mora
2011-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Annika Löfström
Årsunda IF
2:15:42.814100
76.0p
2
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:17:56.827500
+2:14.13300
74.2p
3
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:20:06.840500
+4:24.26300
72.5p
4
Karin Ersson
IFK Tärendö
2:25:18.871700
+9:36.57500
68.8p
5
Helena Gezelius Björkman
IFK Mora SK
2:34:43.928200
+19:01.114000
63.0p
6
Anna Danielsson
Korsnäs IF SK
2:35:42.934100
+20:00.119900
62.5p
7
Johanna Jansson
IFK Mora SK
2:37:57.947600
+22:15.133400
61.2p
8
Ulrika Madsstuen
Halmstad OK
2:38:01.948000
+22:19.133800
61.2p
9
Anna Nordgren
Orsa SK
2:40:45.964400
+25:03.150200
59.8p
10
Moa Gomersson
IFK Mora SK
2:41:52.971100
+26:10.156900
59.2p
11
Matilda Buske
Falun Borlänge SK
2:45:03.990200
+29:21.176000
57.7p
12
Johanna Sarenmark
Leksands SK
2:45:32.993100
+29:50.178900
57.5p
13
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
2:48:46.1012500
+33:04.198300
56.0p
14
Sanna Batz
Skarpnäcks OL
2:51:19.1027800
+35:37.213600
54.9p
15
Frida Fjellström
Karlslunds IF SF
2:52:29.1034800
+36:47.220600
54.4p
16
Anna Lundgren
IFK Mora SK
2:59:20.1075900
+43:38.261700
51.6p
17
Natalie Johansson
IFK Mora SK
3:00:18.1081700
+44:36.267500
51.3p
18
Sonja Svensson
Orsa SK
3:15:33.1173200
+59:51.359000
46.1p
19
Evelina Tuomi
Linköpings SK
3:41:39.1329800
+1:25:57.515600
39.4p
20
Linda Olsson
Ornäs IK
3:59:15.1435400
+1:43:33.621200
35.9p
21
Jeanette Tikkanen
Orsa SK
4:30:17.1621600
+2:14:35.807400
31.0p
D 40
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Celine Pajus
Linköpings SK
2:51:36.1029500
54.7p
2
Sara Hillgren
Gävle SK
2:53:56.1043500
+2:20.13900
53.8p
3
Hannele Junkala
Falu IK
3:05:05.1110400
+13:29.80800
49.5p
4
Helen Johansson
IFK Mora SK
3:12:36.1155500
+21:00.125900
47.1p
5
Jessica Lagerqvist Kempe
Svärdsjö IF
3:36:58.1301700
+45:22.272100
40.5p
D 50
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Birgitta Olsson
Falu IK
2:50:42.1024100
55.1p
2
Gunn Nyberg
Falun Borlänge SK
3:02:29.1094800
+11:47.70600
50.5p
3
Margareta Östensson
Sälens IF
3:50:07.1380600
+59:25.356400
37.6p
D 60
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gudrun Hedlund
Falu IK
3:07:36.1125500
48.7p
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
2:05:02.750100
85.8p
2
Markus Jönsson
Tranemo IF
2:05:03.750200
+1
85.8p
3
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:05:08.750700
+6.500
85.7p
4
Henrik Alm
Idre SK
2:05:11.751000
+9.800
85.7p
5
Joakim Engström
IFK Mora SK
2:07:38.765700
+2:36.15500
83.2p
6
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
2:07:40.765900
+2:38.15700
83.2p
7
Knut Anders Hatlen
Stranda IL
2:07:41.766000
+2:39.15800
83.2p
8
Tommy Ljung
Östersunds SK
2:07:47.766600
+2:45.16400
83.1p
9
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:07:50.766900
+2:48.16700
83.0p
10
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
2:07:54.767300
+2:52.17100
82.9p
11
Linus Larsson
Ulricehamns IF
2:07:55.767400
+2:53.17200
82.9p
12
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
2:08:03.768200
+3:01.18000
82.8p
13
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:08:22.770100
+3:20.19900
82.5p
14
Anders Zeffer
Högsäters GF
2:08:27.770600
+3:25.20400
82.4p
15
Thomas Stridh
IFK Mora SK
2:08:29.770800
+3:27.20600
82.4p
16
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
2:09:03.774200
+4:01.24000
81.8p
17
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:09:23.776200
+4:21.26000
81.5p
18
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
2:09:37.777600
+4:35.27400
81.3p
19
Philip Askeroth
IK Stern
2:09:50.778900
+4:48.28700
81.1p
20
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
2:09:51.779000
+4:49.28800
81.1p
21
Per Wangel
Falu IK
2:09:56.779500
+4:54.29300
81.0p
22
Björn Henninen
Åmots SK
2:10:10.780900
+5:08.30700
80.8p
23
Christian Beck
Sågmyra SK
2:10:42.784100
+5:40.33900
80.3p
24
Markus Hansson
Åsarna IK
2:11:09.786800
+6:07.36600
79.9p
25
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:11:10.786900
+6:08.36700
79.9p
26
Martin Bratt
IFK Mora SK
2:11:13.787200
+6:11.37000
79.8p
27
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
2:12:08.792700
+7:06.42500
79.0p
28
Andreas Karlsson
Hällbybrunns IF
2:12:18.793700
+7:16.43500
78.9p
29
Andreas Mathisen
Tunafors SK
2:13:01.798000
+7:59.47800
78.2p
30
Johan Darnerud
Falu IK
2:13:02.798100
+8:00.47900
78.2p
31
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:13:03.798200
+8:01.48000
78.2p
32
Andre Jakobsson
Östersunds SK
2:13:04.798300
+8:02.48100
78.2p
33
Patrik Bergman
Svegs IK
2:15:00.809900
+9:58.59700
76.5p
34
Johan Eriksson
Räddningstjänsten Dala Mitt
2:15:06.810500
+10:04.60300
76.5p
35
Emil Meijer
Ryda SK
2:15:22.812100
+10:20.61900
76.2p
36
Tobias Norestrand
Karlslunds IF SF
2:15:29.812800
+10:27.62600
76.1p
37
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
2:15:37.813600
+10:35.63400
76.0p
38
Andreas Lundblad
Ulricehamns IF
2:15:38.813700
+10:36.63500
76.0p
38
Jörgen Johnsson
Hällbybrunns IF
2:15:38.813700
+10:36.63500
76.0p
40
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
2:15:39.813800
+10:37.63600
76.0p
41
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
2:15:41.814000
+10:39.63800
76.0p
42
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
2:16:11.817000
+11:09.66800
75.6p
43
Jonas Langman
Leksands SK
2:17:32.825100
+12:30.74900
74.5p
44
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:17:45.826400
+12:43.76200
74.3p
45
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
2:18:27.830600
+13:25.80400
73.8p
46
Even Turner
Skeriol IF
2:18:32.831100
+13:30.80900
73.7p
47
David Berg
Bodsjöböle SK
2:18:46.832500
+13:44.82300
73.5p
48
Anders Boström
Bromma Vällingby SOK
2:19:21.836000
+14:19.85800
73.1p
49
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:19:22.836100
+14:20.85900
73.1p
50
Oskar Kanmert Gustafsson
Tunafors SK
2:19:27.836600
+14:25.86400
73.0p
51
Mattias Nilsson
Funäsdalens IF
2:19:29.836800
+14:27.86600
73.0p
52
Rickard Noberius
Axa SC
2:19:41.838000
+14:39.87800
72.8p
53
Robert Östberg
Hällbybrunns IF
2:19:52.839100
+14:50.88900
72.7p
54
Fredrik Israelsson
Brovallens IF
2:19:53.839200
+14:51.89000
72.7p
55
Martin Ekberg
Borensbergs IF SK
2:20:02.840100
+15:00.89900
72.6p
56
Erik Karlsson
Källbottens IK
2:20:14.841300
+15:12.91100
72.4p
57
Stefan Eriksson
City Wolfs SC
2:20:49.844800
+15:47.94600
72.0p
58
Thomas Eriksson
IFK Mora SK
2:21:06.846500
+16:04.96300
71.8p
59
Nicklas Andersson
Wedevågs IF
2:21:12.847100
+16:10.96900
71.7p
60
Tobias Nylen
Brovallens IF
2:21:46.850500
+16:44.100300
71.3p
61
Magnus Jansson
Brudpiga RK
2:22:07.852600
+17:05.102400
71.0p
62
Roland Berglund
Sunne SLF
2:22:11.853000
+17:09.102800
71.0p
63
Lennart Karlsson
Holmedals Ais
2:22:32.855100
+17:30.104900
70.7p
64
Pelle Olsson
Njutångers IF
2:22:36.855500
+17:34.105300
70.7p
65
Oskar Niord
Sya SK
2:23:33.861200
+18:31.111000
70.0p
66
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
2:23:39.861800
+18:37.111600
70.0p
67
Bengt Alfjorden
IFK Mora SK
2:23:42.862100
+18:40.111900
69.9p
68
Joel Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:23:54.863300
+18:52.113100
69.8p
69
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
2:24:08.864700
+19:06.114500
69.6p
70
Martin Andersen Rasbøl
Brudpiga RK
2:24:24.866300
+19:22.116100
69.4p
71
Kalle Björkman
Arboga SK
2:24:46.868500
+19:44.118300
69.2p
72
Martin Härberg
Järba IF
2:25:02.870100
+20:00.119900
69.0p
73
Marcus Svadling
Hofors Aif
2:25:22.872100
+20:20.121900
68.8p
74
Johan Eriksson
Korsnäs IF SK
2:25:54.875300
+20:52.125100
68.4p
75
Jonathan Alm
Brandkårens IK
2:26:11.877000
+21:09.126800
68.2p
76
Mårten Svensson
Falköpings AIK SK
2:26:12.877100
+21:10.126900
68.2p
77
Linus Jansson
Häverödals IF
2:27:06.882500
+22:04.132300
67.6p
78
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
2:27:07.882600
+22:05.132400
67.6p
79
Paul Rosenquist
Stockholms Rodd Förening
2:28:04.888300
+23:02.138100
67.0p
79
Richard Hallin
Brandkårens IK
2:28:04.888300
+23:02.138100
67.0p
81
Anders Näslund
Svegs IK
2:28:14.889300
+23:12.139100
66.9p
82
Stefan Palander
Sellnäs IF
2:29:01.894000
+23:59.143800
66.4p
83
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:29:50.898900
+24:48.148700
65.9p
84
Tobias Karlsson
IK Wilske
2:29:57.899600
+24:55.149400
65.8p
85
Elias Eriksson
Leksands SK
2:30:05.900400
+25:03.150200
65.7p
86
Fredrik Heed
Töcksfors IF
2:30:07.900600
+25:05.150400
65.7p
87
Jonas Hägglund
Sya SK
2:30:27.902600
+25:25.152400
65.5p
88
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:30:34.903300
+25:32.153100
65.5p
89
Peter Hammarbäck
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:30:45.904400
+25:43.154200
65.3p
90
Erik Axelsson
Simlångsdalens IF
2:31:19.907800
+26:17.157600
65.0p
91
Jonas Bäckström
Swedbank IF
2:31:29.908800
+26:27.158600
64.9p
92
Tryggve Jensen
Nässjö SF
2:32:36.915500
+27:34.165300
64.2p
93
Anders Eriksson
Östersunds SK
2:32:54.917300
+27:52.167100
64.1p
94
Markus Persson
Sälens IF
2:33:11.919000
+28:09.168800
63.9p
95
Henrik Mild
Falun Borlänge SK
2:33:15.919400
+28:13.169200
63.9p
96
Christian Ahlsén
Brudpiga RK
2:33:23.920200
+28:21.170000
63.8p
97
Joachim Gustafsson
Stora Tuna IK SK
2:33:29.920800
+28:27.170600
63.7p
98
Niclas Hammar
Källbottens IK
2:33:32.921100
+28:30.170900
63.7p
99
Markus Fredlund
Tullinge SK
2:33:39.921800
+28:37.171600
63.6p
100
Peter Larsson
Axa SC
2:33:51.923000
+28:49.172800
63.5p
101
Jonatan Junker
Tunafors SK
2:33:52.923100
+28:50.172900
63.5p
102
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:33:55.923400
+28:53.173200
63.5p
103
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:34:12.925100
+29:10.174900
63.3p
104
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:34:17.925600
+29:15.175400
63.3p
105
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:35:07.930600
+30:05.180400
62.8p
106
Simon Hansen
IK Fryken
2:35:42.934100
+30:40.183900
62.5p
107
Andrew Hooker
Orsa SK
2:35:45.934400
+30:43.184200
62.4p
108
Daniel Näsvall
Axa SC
2:35:46.934500
+30:44.184300
62.4p
109
Robert Bernhardsson
Arboga SK
2:35:54.935300
+30:52.185100
62.4p
110
Jakob Junker
Tunafors SK
2:36:08.936700
+31:06.186500
62.2p
111
Tobias Rudh
Avesta OK
2:36:39.939800
+31:37.189600
61.9p
112
Andreas Smedh
Brudpiga RK
2:37:11.943000
+32:09.192800
61.7p
113
Daniel Sandvik
IFK Mora SK
2:38:00.947900
+32:58.197700
61.2p
114
Gustav Nilsson
Elu IF
2:39:50.958900
+34:48.208700
60.3p
115
Erik Andersén
Sunne SLF
2:40:11.961000
+35:09.210800
60.1p
116
Magnus Eriksson
Dalregementets IF
2:40:22.962100
+35:20.211900
60.0p
117
Isac Hedén
Orsa SK
2:41:33.969200
+36:31.219000
59.4p
118
Jakob Minell
Axa SC
2:41:39.969800
+36:37.219600
59.3p
119
David Jönsson
IK Stern
2:41:44.970300
+36:42.220100
59.3p
120
Tomas Jansson
IFK Mora SK
2:41:53.971200
+36:51.221000
59.2p
121
Andreas Jonsson
Korsnäs IF SK
2:42:06.972500
+37:04.222300
59.1p
122
Ronny Björn
Arvika IS
2:42:25.974400
+37:23.224200
59.0p
122
Mattias Gradén
SK Gruvspårets Vänner
2:42:25.974400
+37:23.224200
59.0p
124
Mats Ljungblom
Göteborg/Majorna OK
2:42:32.975100
+37:30.224900
58.9p
125
Erik Islén
Falu IK
2:43:53.983200
+38:51.233000
58.2p
126
Anders Richardsson
Falu IK
2:43:56.983500
+38:54.233300
58.2p
127
Jan Hjort
IK Wilske
2:44:23.986200
+39:21.236000
58.0p
128
Robert Lundgren
Leksands SK
2:44:28.986700
+39:26.236500
58.0p
129
Daniel Johansson
Hällbybrunns IF
2:44:48.988700
+39:46.238500
57.8p
130
Dennis Franzén
IFK Mora SK
2:45:23.992200
+40:21.242000
57.5p
131
Anders Sjöberg
Storviks IF
2:46:16.997500
+41:14.247300
57.1p
132
Per Westlund
Dalregementets IF
2:47:17.1003600
+42:15.253400
56.6p
133
Andreas Jankarls
Svärdsjö IF
2:49:02.1014100
+44:00.263900
55.9p
134
Johan Svensson
Hällbybrunns IF
2:49:04.1014300
+44:02.264100
55.8p
135
Anders Staffas
Karlsbyhedens IK
2:50:20.1021900
+45:18.271700
55.3p
136
Jonas Holting
Stockholms SIF
2:50:49.1024800
+45:47.274600
55.1p
137
Emil Tillman
Dellner Couplers IK
2:51:06.1026500
+46:04.276300
55.0p
138
Henrik Wickström
Arboga SK
2:52:22.1034100
+47:20.283900
54.4p
139
Marcus Forsberg
Falu IK
2:52:23.1034200
+47:21.284000
54.4p
140
Fredrik Linder
IFK Västerås SK
2:53:42.1042100
+48:40.291900
53.9p
141
Markus Ekestam
IFK Mora SK
2:53:54.1043300
+48:52.293100
53.8p
142
Petter Sundin
Abb IF SK
2:55:09.1050800
+50:07.300600
53.3p
143
Henrik Edberg
Jönköpings OK
2:55:13.1051200
+50:11.301000
53.2p
144
Einar Magelssen
Team Tsjuub Norge
2:55:27.1052600
+50:25.302400
53.1p
145
Peter Balonius
Rembo IK
2:55:36.1053500
+50:34.303300
53.1p
146
David Emilsson
Abb IF SK
2:56:04.1056300
+51:02.306100
52.9p
147
Christian Fagerlund
Axa SC
2:58:26.1070500
+53:24.320300
52.0p
148
Johan Larsson
Selja-Långlets IK
3:00:37.1083600
+55:35.333400
51.2p
149
Johan Eriksson
Alecta Kf
3:01:12.1087100
+56:10.336900
50.9p
150
Per Laggar
Sälens IF
3:01:40.1089900
+56:38.339700
50.8p
151
Henrik Jerregård
Abb IF SK
3:02:22.1094100
+57:20.343900
50.5p
152
Gert Nestler
IFK Mora SK
3:03:04.1098300
+58:02.348100
50.3p
153
John Ivarsson
Clas Ohlson IF
3:04:39.1107800
+59:37.357600
49.7p
154
Robin Abrahamsson
Axa SC
3:04:59.1109800
+59:57.359600
49.6p
155
Richard Abrahamsson
Nusnäs IF
3:07:09.1122800
+1:02:07.372600
48.8p
156
Olof Boman
IFK Mora SK
3:08:43.1132200
+1:03:41.382000
48.3p
157
Johan Lindgren
Tunafors SK
3:12:55.1157400
+1:07:53.407200
47.0p
158
Anders Nisser
Domnarvets GOIF
3:16:49.1180800
+1:11:47.430600
45.8p
159
Niklas Andersson
Garsås IF
3:27:20.1243900
+1:22:18.493700
42.8p
160
Oscar Johansson
Landskrona Ski Club
3:34:29.1286800
+1:29:27.536600
41.0p
161
Robert Andersson
Bodens SK
3:42:27.1334600
+1:37:25.584400
39.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 40
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sven Nylund
Molde Og Omegn IF
2:08:25.770400
82.4p
2
Terje Nyland
Nordbygda Løten Ski
2:08:53.773200
+28.2700
82.0p
3
Tomas Andersson
Långshyttans AIK SK
2:13:01.798000
+4:36.27500
78.2p
4
Björn Madsstuen
Halmstad OK
2:15:28.812700
+7:03.42200
76.2p
5
Stig Erlandsson
Norra Dals SK
2:19:19.835800
+10:54.65300
73.1p
6
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
2:19:32.837100
+11:07.66600
72.9p
7
Lars Martinsson
IFK Grängesberg SK
2:19:37.837600
+11:12.67100
72.9p
8
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
2:19:52.839100
+11:27.68600
72.7p
9
Magnus Holmer
Sweco IF
2:19:55.839400
+11:30.68900
72.7p
10
Peter Jellwert
Karlslunds IF SF
2:19:58.839700
+11:33.69200
72.6p
11
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:20:00.839900
+11:35.69400
72.6p
12
Patrik Attemark
Nacka Värmdö SK
2:20:10.840900
+11:45.70400
72.5p
13
Martin Eriksson
Lima IF
2:22:04.852300
+13:39.81800
71.1p
14
Jan Lindkvist
IFK Mora SK
2:22:09.852800
+13:44.82300
71.0p
15
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
2:22:28.854700
+14:03.84200
70.8p
16
Lennart Romin
Gävle SK
2:22:30.854900
+14:05.84400
70.8p
17
Gunnar Kihlberg
Falu IK
2:23:29.860800
+15:04.90300
70.1p
18
Mats Kring
Njutångers IF
2:24:09.864800
+15:44.94300
69.6p
19
Johan Linden
Gävle SK
2:24:18.865700
+15:53.95200
69.5p
20
Mikael Leitner
Falu IK
2:25:16.871500
+16:51.101000
68.8p
21
Håkan Degselius
Svegs IK
2:25:17.871600
+16:52.101100
68.8p
22
Tomas Stöt
IFK Mora SK
2:25:53.875200
+17:28.104700
68.4p
23
Rickard Svensson
Simlångsdalens IF
2:27:00.881900
+18:35.111400
67.7p
24
Mats Nilsson
Dala-Järna IK
2:27:09.882800
+18:44.112300
67.6p
24
Kari Elfengrén
Ikj Haninge
2:27:09.882800
+18:44.112300
67.6p
26
Mikael Andersson
Istrums SK
2:28:05.888400
+19:40.117900
67.0p
27
Tomas Nilsson
Orsa SK
2:28:20.889900
+19:55.119400
66.8p
28
Kjell Bond
Brudpiga RK
2:28:57.893600
+20:32.123100
66.5p
29
Olle Oskarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:30:22.902100
+21:57.131600
65.6p
30
David Pettersson
IFK Mora SK
2:30:26.902500
+22:01.132000
65.5p
31
Peter Sjögren
Hammarby IF SF
2:30:50.904900
+22:25.134400
65.3p
32
Johan Eriksson
IFK Mora SK
2:30:52.905100
+22:27.134600
65.3p
33
Marcus Johnsson
Avesta OK
2:31:41.910000
+23:16.139500
64.8p
34
Thomas Cardenius
Sundbybergs IK
2:32:51.917000
+24:26.146500
64.1p
35
Magnus Ekström
Korsnäs IF SK
2:33:28.920700
+25:03.150200
63.7p
36
Kent Aurbakken
Köla AIK
2:33:32.921100
+25:07.150600
63.7p
37
Peter Magnusson
Korsnäs IF SK
2:33:35.921400
+25:10.150900
63.7p
38
Ola Ruud
Team Raggmunk
2:33:49.922800
+25:24.152300
63.5p
39
Richard Wiklander
OK Kolmården
2:34:30.926900
+26:05.156400
63.1p
40
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
2:34:31.927000
+26:06.156500
63.1p
41
Jens Wendt
Peab Fritid
2:34:32.927100
+26:07.156600
63.1p
42
Jonas Wikdahl
Sågmyra SK
2:35:18.931700
+26:53.161200
62.7p
43
Jari Toivanen
IFK Västerås SK
2:35:36.933500
+27:11.163000
62.5p
44
Steffen Dettmann
Orsa SK
2:35:47.934600
+27:22.164100
62.4p
45
Erik Andersson
Karlslunds IF SF
2:36:17.937600
+27:52.167100
62.1p
46
Jan Sandberg
Falun Borlänge SK
2:36:18.937700
+27:53.167200
62.1p
47
Peter Nilsson
Gävle SK
2:36:26.938500
+28:01.168000
62.1p
48
Håkan Olander
IFK Mora SK
2:36:31.939000
+28:06.168500
62.0p
49
Bengt Hemmingsson
Östersunds SK
2:38:05.948400
+29:40.177900
61.2p
50
Lars Gunnarsson
Malungs IF
2:39:27.956600
+31:02.186100
60.5p
51
Stefan Englund
Gävle SK
2:39:52.959100
+31:27.188600
60.2p
52
Rolf Jansson
Orsa SK
2:40:34.963300
+32:09.192800
59.9p
53
Lars Göran Jonsson
Sportsupportcenter IF
2:40:35.963400
+32:10.192900
59.9p
54
Mats Ekman
Elu IF
2:42:02.972100
+33:37.201600
59.1p
55
Ulf Edsfors
Falu IK
2:44:02.984100
+35:37.213600
58.2p
56
Örjan Stenflo
IF Berguven
2:44:47.988600
+36:22.218100
57.8p
57
Håkan Eriksson
Abb IF SK
2:45:20.991900
+36:55.221400
57.5p
58
Jesper Bergsjö
Axa SC
2:46:27.998600
+38:02.228100
57.0p
59
John Kånåhols
AB Karl Hedin IF
2:47:23.1004200
+38:58.233700
56.6p
60
Andreas Mattsson
IFK Mora SK
2:47:26.1004500
+39:01.234000
56.6p
61
Joakim Abrahamsson
Trosabygdens OK
2:47:33.1005200
+39:08.234700
56.5p
62
Per Carlsson
IFK Västerås SK
2:48:55.1013400
+40:30.242900
55.9p
63
Jesper Sehl
Dellner Couplers IK
2:49:19.1015800
+40:54.245300
55.7p
64
David Nolåkers
Creator SK
2:49:36.1017500
+41:11.247000
55.6p
65
Hans Danielsson
Abb IF SK
2:50:59.1025800
+42:34.255300
55.0p
66
Roland Fjellström
Karlslunds IF SF
2:52:30.1034900
+44:05.264400
54.4p
67
Henrik Alsbäck
IFK Västerås SK
2:52:42.1036100
+44:17.265600
54.3p
68
Anders Liljenberg
Selja-Långlets IK
2:53:25.1040400
+45:00.269900
54.0p
69
Ola Abrahamsson
Axa SC
2:53:37.1041600
+45:12.271100
53.9p
70
Kai Jokitulppo
Hällbybrunns IF
2:53:55.1043400
+45:30.272900
53.8p
71
Matts Lundström
Nacka Värmdö SK
2:54:15.1045400
+45:50.274900
53.6p
72
Åke Söderqvist
Dalregementets IF
2:56:17.1057600
+47:52.287100
52.8p
73
Erik Nillius
Aspeboda SK
3:01:36.1089500
+53:11.319000
50.8p
74
Joakim Fredriksson
Roslags-Länna IF
3:01:37.1089600
+53:12.319100
50.8p
75
Mats Olsson
Abb IF SK
3:02:19.1093800
+53:54.323300
50.5p
76
Christer Sehlstedt
Axa SC
3:02:21.1094000
+53:56.323500
50.5p
77
Dan Lindgren
Dellner Couplers IK
3:02:28.1094700
+54:03.324200
50.5p
78
Jan Gunnarsson
Malungs IF
3:04:27.1106600
+56:02.336100
49.8p
79
Mats Rydberg
Simlångsdalens IF
3:05:07.1110600
+56:42.340100
49.5p
80
Thomas Nilsson
Rembo IK
3:08:25.1130400
+1:00:00.359900
48.4p
81
Jan Pettersson
IFK Mora SK
3:08:40.1131900
+1:00:15.361400
48.3p
82
Anders Danielsson
Källbottens IK
3:11:04.1146300
+1:02:39.375800
47.5p
83
Thomas Broman
Malungs IF
3:14:11.1165000
+1:05:46.394500
46.6p
84
Carl Jonasson
Hammarby IF SF
3:14:21.1166000
+1:05:56.395500
46.5p
85
Lobe Bodin
IF Thor
3:14:42.1168100
+1:06:17.397600
46.4p
86
Johan Eriksson
IFK Mora SK
3:17:39.1185800
+1:09:14.415300
45.5p
87
Claes Otéma
Axa SC
3:34:54.1289300
+1:26:29.518800
40.9p
88
Anders Källgren
Karlsbyhedens IK
3:35:53.1295200
+1:27:28.524700
40.7p
89
Jan Persson
Selja-Långlets IK
4:17:09.1542800
+2:08:44.772300
32.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 50
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Leif Markfjärd
Brovallens IF
2:08:23.770200
82.5p
2
Dag Nylund
Nordbygda Løten Ski
2:11:24.788300
+3:01.18000
79.7p
3
Stig Jäder
IFK Mora SK
2:19:25.836400
+11:02.66100
73.0p
4
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:19:31.837000
+11:08.66700
73.0p
5
Tommy Jönsson
IFK Mora SK
2:19:46.838500
+11:23.68200
72.8p
6
Erik Sjögren
Dalregementets IF
2:20:46.844500
+12:23.74200
72.0p
7
Lars Olsson
Särna SK
2:24:54.869300
+16:31.99000
69.1p
8
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:25:19.871800
+16:56.101500
68.8p
9
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:26:26.878500
+18:03.108200
68.1p
10
Mats Lagerblad
Växjöpolisens IF o Psk
2:31:16.907500
+22:53.137200
65.0p
11
Urban Hellberg
IFK Mora SK
2:31:30.908900
+23:07.138600
64.9p
12
Björn Näslund
Svegs IK
2:31:48.910700
+23:25.140400
64.7p
13
Hans Kåsjö
Sundbybergs IK
2:32:18.913700
+23:55.143400
64.4p
14
Lars Ericson
Malungs IF
2:33:29.920800
+25:06.150500
63.7p
15
Kenneth Lindkvist
Östnor Sport o FK
2:33:31.921000
+25:08.150700
63.7p
16
Gert Lind
Team Esplanad
2:34:31.927000
+26:08.156700
63.1p
17
Carl-Göran Bergström
Stennäsets IF
2:35:23.932200
+27:00.161900
62.6p
18
Evert Olsson
Falu IK
2:35:42.934100
+27:19.163800
62.5p
19
Peter Hellström
Lekvattnets SK
2:35:43.934200
+27:20.163900
62.5p
20
Leif Hedberg
Korsnäs IF SK
2:35:45.934400
+27:22.164100
62.4p
21
Maximilian Schattauer
Älvdalens IF SK
2:35:53.935200
+27:30.164900
62.4p
22
Dan Ove Höök
Arboga SK
2:36:04.936300
+27:41.166000
62.3p
23
Per Ekström
IFK Mora SK
2:36:52.941100
+28:29.170800
61.8p
24
Hans-Olof Bjurman
Domnarvets GOIF
2:39:27.956600
+31:04.186300
60.5p
25
Esa Tuomi
Linköpings SK
2:40:33.963200
+32:10.192900
59.9p
26
Anders Björkman
IK Jarl Rättvik
2:42:43.976200
+34:20.205900
58.8p
27
Stefan Risberg
Karlslunds IF SF
2:43:59.983800
+35:36.213500
58.2p
28
Stefan Alm
Trosabygdens OK
2:46:29.998800
+38:06.228500
57.0p
29
Stefan Persson
Åmots SK
2:47:25.1004400
+39:02.234100
56.6p
30
Erik Eriksson
Svegs IK
2:50:27.1022600
+42:04.252300
55.2p
31
Sören Sandell
IFK Mora SK
2:50:56.1025500
+42:33.255200
55.0p
32
Lars-Erik Boquist
Långshyttans AIK SK
2:51:18.1027700
+42:55.257400
54.9p
33
Lennart Hägg
Storviks IF
2:53:44.1042300
+45:21.272000
53.8p
34
Göran Persson
Evertsbergs SK
2:54:54.1049300
+46:31.279000
53.4p
35
Sören Norlander
Korsnäs IF SK
2:58:01.1068000
+49:38.297700
52.1p
36
Bertil Jonsson
Korsnäs IF SK
3:01:33.1089200
+53:10.318900
50.8p
37
Leif Asplund
Jönköpings OK
3:02:09.1092800
+53:46.322500
50.6p
38
Mats Gustafsson
Korsnäs IF SK
3:05:24.1112300
+57:01.342000
49.4p
39
Gunnar Leonardsson
IFK Västerås SK
3:19:08.1194700
+1:10:45.424400
45.1p
40
Bengt Hildingsson
Dellner Couplers IK
3:24:26.1226500
+1:16:03.456200
43.6p
41
Sten Åke Torefeldt
Elu IF
3:34:22.1286100
+1:25:59.515800
41.1p
H 60
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan-Olof Löfgren
Vasaloppsklubben Hedemora
2:20:47.844600
72.0p
2
Walter Steiner
Falu IK
2:24:29.866800
+3:42.22100
69.4p
3
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:30:10.900900
+9:23.56200
65.7p
4
Tommy Bogg
IFK Mora SK
2:30:32.903100
+9:45.58400
65.5p
5
Ulf Larsson
Vasaloppsklubben Hedemora
2:31:15.907400
+10:28.62700
65.0p
6
Yngve Alvén
IK Wilske
2:32:34.915300
+11:47.70600
64.3p
7
Rolf Andersson
Roslags-Länna IF
2:40:14.961300
+19:27.116600
60.1p
8
Kenneth Wåhlberg
OK Kåre
2:42:19.973800
+21:32.129100
59.0p
9
Lennart Olsson
Korsnäs IF SK
2:44:22.986100
+23:35.141400
58.0p
10
Gunnar Olsson
Stora Tuna IK SK
2:47:08.1002700
+26:21.158000
56.7p
11
Lars Viktorsson
IFK Mora SK
2:47:19.1003800
+26:32.159100
56.6p
12
Anders Claesson
Orsa SK
2:52:44.1036300
+31:57.191600
54.3p
13
Gösta Lönnelid
IFK Mora SK
2:58:37.1071600
+37:50.226900
51.9p
14
Rolf Andersson Skidklubben
Leksands SK
3:04:32.1107100
+43:45.262400
49.7p
15
Lars-Enar Gunnarsson
Malungs IF
3:15:20.1171900
+54:33.327200
46.2p
16
Jens Olai Jenssen
Oppland Norge
3:18:25.1190400
+57:38.345700
45.3p
17
Boo Nyström
Friskis och Svettis
3:18:34.1191300
+57:47.346600
45.2p
18
Anders Berglund
IFK Mora SK
3:26:47.1240600
+1:06:00.395900
43.0p
19
Bertil Olsson
Logia IF
3:49:03.1374200
+1:28:16.529500
37.8p
20
Kennet Hedén
Orsa SK
3:52:22.1394100
+1:31:35.549400
37.2p
21
Bength Gustafson
Storvreta IK
4:37:30.1664900
+2:16:43.820200
30.0p
D 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maria Litens
IK Jarl Rättvik
2:51:03.1026200
55.0p
2
Marina Sandgren
IFK Mora SK
2:59:14.1075300
+8:11.49000
51.7p
3
Maria Ragnarsson
Bodsjöböle SK
3:08:42.1132100
+17:39.105800
48.3p
4
Kerstin Nilsson
Korsnäs IF SK
3:09:30.1136900
+18:27.110600
48.0p
5
Birgitta Pettersson
IFK Mora SK
3:14:01.1164000
+22:58.137700
46.6p
6
Linda Jansson
Dalregementets IF
3:14:37.1167600
+23:34.141300
46.4p
7
Anna Hårrskog
IFK Mora SK
3:15:38.1173700
+24:35.147400
46.1p
8
Åsa Torsell
City Wolfs SC
3:15:42.1174100
+24:39.147800
46.1p
8
Emma Frost
Korsnäs IF SK
3:15:42.1174100
+24:39.147800
46.1p
10
Marina Martinsson
Venjans AIK
3:20:35.1203400
+29:32.177100
44.7p
11
Maria Rydhult
Svegs IK
3:22:52.1217100
+31:49.190800
44.0p
12
Helena Willman
Korsnäs IF SK
3:27:11.1243000
+36:08.216700
42.9p
13
Tina Bergman
Dalregementets IF
3:35:21.1292000
+44:18.265700
40.8p
14
Kerstin Norlander
Korsnäs IF SK
3:36:55.1301400
+45:52.275100
40.5p
15
Marit Sandgren
Falun Borlänge SK
3:42:01.1332000
+50:58.305700
39.3p
16
Ulla Sandgren
Gustafs GOIF
3:42:03.1332200
+51:00.305900
39.3p
17
Sofia Carlsson
IFK Mora SK
3:44:17.1345600
+53:14.319300
38.8p
18
Camilla Andersson
Axa SC
3:48:40.1371900
+57:37.345600
37.9p
19
Maria Nilsson Brosius
IFK Mora SK
3:51:16.1387500
+1:00:13.361200
37.4p
20
Ebba Thuresson
IFK Mora SK
3:51:18.1387700
+1:00:15.361400
37.4p
21
Carina Öhlin
Nacka Värmdö SK
3:52:47.1396600
+1:01:44.370300
37.1p
22
Johanna Lisspers
Uppsala Studenters IF
3:56:19.1417800
+1:05:16.391500
36.4p
23
Marie Ahlenuis
Avesta OK
4:00:02.1440100
+1:08:59.413800
35.7p
24
Marie Granberg
Gellivare SK
4:02:23.1454200
+1:11:20.427900
35.3p
25
Kristina Niss
Axa SC
4:03:09.1458800
+1:12:06.432500
35.2p
26
Cecilia Pursche
Axa SC
4:03:29.1460800
+1:12:26.434500
35.1p
27
Karin Mörth Nohrén
Djurås
4:05:30.1472900
+1:14:27.446600
34.8p
28
Annelie Ekeblad
IFK Mora SK
4:06:50.1480900
+1:15:47.454600
34.5p
29
Lotta Backlund
IFK Mora SK
4:09:20.1495900
+1:18:17.469600
34.1p
30
Marianne Spante
Korsnäs IF SK
4:14:33.1527200
+1:23:30.500900
33.3p
31
Anneli Gustafsson
Falu IK
4:26:04.1596300
+1:35:01.570000
31.6p
32
Ann Marie Wallin
Telia IF, Farsta
4:26:24.1598300
+1:35:21.572000
31.5p
H 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Gustafsson
Envikens IF Sverige
2:39:02.954100
60.7p
2
Andreas Lövgren
Svanaby SK
2:39:40.957900
+38.3700
60.3p
3
Martin Eriksson
Stora Enso Bioenergi
2:39:57.959600
+55.5400
60.2p
4
Patrik Hjorth
Brovallens IF
2:40:16.961500
+1:14.7300
60.0p
5
Andreas Henriksson
Lekvattnets SK
2:40:22.962100
+1:20.7900
60.0p
6
Per Hansson
Myssjö-Ovikens IF
2:41:29.968800
+2:27.14600
59.4p
7
Markus Hedlund
Ncc IF
2:43:55.983400
+4:53.29200
58.2p
8
Henrik Navgjord
Falun Borlänge SK
2:46:25.998400
+7:23.44200
57.0p
9
Henrik Edefors
Arvika Boxing Camp
2:46:56.1001500
+7:54.47300
56.8p
10
Lennart Karlsson
Älvdalens Sportcenter
2:47:02.1002100
+8:00.47900
56.8p
11
Martin Litens
IK Jarl Rättvik
2:49:21.1016000
+10:19.61800
55.7p
12
Mikael Holmberg
Orsa SK
2:49:46.1018500
+10:44.64300
55.5p
13
Johan Vilhelmsson
IFK Mora SK
2:50:00.1019900
+10:58.65700
55.4p
14
Daniel Aspelin
Domnarvets GOIF
2:50:05.1020400
+11:03.66200
55.4p
15
Mikael Eriksson
City Wolfs SC
2:50:14.1021300
+11:12.67100
55.3p
16
Åke Bolander
Leksands SK
2:50:45.1024400
+11:43.70200
55.1p
17
Peter Bjällerhag
Axa SC
2:51:28.1028700
+12:26.74500
54.8p
18
Mikael Schmidt
Rejlers IF
2:51:59.1031800
+12:57.77600
54.6p
19
Anders Björk
Domnarvets GOIF
2:52:04.1032300
+13:02.78100
54.5p
20
Andreas Stööp
Sågmyra SK
2:53:17.1039600
+14:15.85400
54.0p
21
Lars Åke Eriksson
Säters IF SK
2:54:33.1047200
+15:31.93000
53.5p
22
Mats Krüger
Falu IK
2:55:35.1053400
+16:33.99200
53.1p
23
Anders Lindh
Abb IF SK
2:56:02.1056100
+17:00.101900
52.9p
24
Johan Sandgren
Malungs IF
2:56:15.1057400
+17:13.103200
52.8p
25
Anders Lång
IFK Mora SK
2:56:16.1057500
+17:14.103300
52.8p
26
Nils Ullberg
Avesta OK
2:56:18.1057700
+17:16.103500
52.8p
27
Pär Erik Friberg
Svegs IK
2:56:32.1059100
+17:30.104900
52.7p
28
Björn Källström
Axa SC
2:57:32.1065100
+18:30.110900
52.3p
29
Mats Liss
Dala-Järna IK
2:57:45.1066400
+18:43.112200
52.2p
30
Jonas Ullberg
Falun Borlänge SK
2:57:58.1067700
+18:56.113500
52.2p
31
Björn Åkerblom
IFK Mora SK
2:58:23.1070200
+19:21.116000
52.0p
32
Daniel Crafoord-Larsen
IFK Mora SK
2:59:14.1075300
+20:12.121100
51.7p
33
Johan Emretsson
Östnor Sport o FK
2:59:17.1075600
+20:15.121400
51.7p
34
Åke Axelsson
Rørvik IL
3:00:18.1081700
+21:16.127500
51.3p
35
Bengt Johansson
Karlslunds IF SF
3:01:25.1088400
+22:23.134200
50.9p
36
Christer Stenis
IFK Mora SK
3:01:34.1089300
+22:32.135100
50.8p
37
Bertil Eriksson
City Wolfs SC
3:01:36.1089500
+22:34.135300
50.8p
38
Johan Moberg
Lycksele IF
3:02:31.1095000
+23:29.140800
50.5p
39
Carl-Olof Bernsand
Intersport IF
3:03:04.1098300
+24:02.144100
50.3p
40
Karl Oskar Backlund
Stora Tuna IK SK
3:04:12.1105100
+25:10.150900
49.9p
41
Björn Holmberg
Venjans AIK
3:04:24.1106300
+25:22.152100
49.8p
42
Mikael Appell
Korsnäs IF SK
3:04:35.1107400
+25:33.153200
49.7p
43
Christian Pettersson
Rejlers IF
3:04:46.1108500
+25:44.154300
49.7p
44
Mats Efraimsson
Malungs IF
3:04:52.1109100
+25:50.154900
49.6p
45
Per-Erik Axelsson
Mora Trä SK
3:05:09.1110800
+26:07.156600
49.5p
46
Henrik Jakobsson
IFK Mora SK
3:05:23.1112200
+26:21.158000
49.4p
47
Johan Karlsson
Heds IF
3:05:53.1115200
+26:51.161000
49.3p
48
Fredrik Lindbergsson
Venjans AIK
3:05:56.1115500
+26:54.161300
49.2p
49
Pär Jansson
IFK Mora SK
3:08:00.1127900
+28:58.173700
48.5p
50
Jonas Hedlind
Korsnäs IF SK
3:09:37.1137600
+30:35.183400
48.0p
51
Emil Runegård
Axa SC
3:09:41.1138000
+30:39.183800
48.0p
52
Henrik Lundberg
Axa SC
3:11:10.1146900
+32:08.192700
47.5p
53
Kalle Lund
Korsnäs IF SK
3:12:16.1153500
+33:14.199300
47.2p
54
Sören Lindblom
Dalregementets IF
3:13:08.1158700
+34:06.204500
46.9p
55
Ola Karlsson
Orsa SK
3:13:25.1160400
+34:23.206200
46.8p
56
Andreas Grumsén
IK Livsnerven
3:13:29.1160800
+34:27.206600
46.8p
57
Anders Olofsson
Ornäs IK
3:13:31.1161000
+34:29.206800
46.8p
58
Per Ola Palm
Bjursås OK
3:13:32.1161100
+34:30.206900
46.8p
59
Svein Lund
Tistedalen FL
3:13:56.1163500
+34:54.209300
46.6p
60
Daniel Ekström
Falun Borlänge SK
3:14:28.1166700
+35:26.212500
46.5p
61
Anders Rudh
Avesta OK
3:14:43.1168200
+35:41.214000
46.4p
62
Krister Sikström
Intersport IF
3:15:29.1172800
+36:27.218600
46.2p
63
Peter Hasslund
Handelsbankens IF
3:15:32.1173100
+36:30.218900
46.1p
64
Bengt Åslund
Navåsens FK
3:16:33.1179200
+37:31.225000
45.8p
65
Robert Gunnarsson
IK Wilske
3:16:42.1180100
+37:40.225900
45.8p
66
Ruairi Collins
Srf
3:16:56.1181500
+37:54.227300
45.7p
67
Erik Häggberg
Brudpiga RK
3:17:56.1187500
+38:54.233300
45.4p
68
Lars Olsson
IK Livsnerven
3:18:07.1188600
+39:05.234400
45.4p
69
Martin Söderberg
Spirit IF
3:18:29.1190800
+39:27.236600
45.3p
70
Jakob Nilsson Skidklubben
Leksands SK
3:18:52.1193100
+39:50.238900
45.2p
71
Simon Nybäck
Stora Tuna IK SK
3:19:11.1195000
+40:09.240800
45.1p
72
Magnus Eriksson
City Wolfs SC
3:19:29.1196800
+40:27.242600
45.0p
73
Martin Johansson
Färnäs
3:19:59.1199800
+40:57.245600
44.8p
74
Stefan Axelsson
IFK Mora SK
3:21:04.1206300
+42:02.252100
44.5p
75
Björn Svensson
Bromma Vällingby SOK
3:21:16.1207500
+42:14.253300
44.5p
76
Lars-Erik Tjäder
IFK Mora SK
3:21:40.1209900
+42:38.255700
44.4p
77
Torbjörn Westberg
Gagnefs IF
3:21:42.1210100
+42:40.255900
44.4p
78
Roland Fållby
Telia IF, Farsta
3:23:00.1217900
+43:58.263700
44.0p
79
Torbjön Folkesson
IFK Mora SK
3:24:13.1225200
+45:11.271000
43.7p
80
Stefan Einarsson
Venjans AIK
3:24:19.1225800
+45:17.271600
43.6p
81
Robert Dahlén
Öna SK
3:26:39.1239800
+47:37.285600
43.0p
82
Jens Lindow
Bergsgården
3:27:11.1243000
+48:09.288800
42.9p
83
Andreas Pernhall
Axa SC
3:27:17.1243600
+48:15.289400
42.8p
84
Lasse Wilhelmsson
Venjans AIK
3:27:25.1244400
+48:23.290200
42.8p
85
Andreas Lindgren
Storvreta IK
3:27:35.1245400
+48:33.291200
42.8p
86
Johan Bergkvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:28:01.1248000
+48:59.293800
42.7p
87
Stefan Sandell
Svärdsjö IF
3:28:19.1249800
+49:17.295600
42.6p
88
David Svadling
Hofors Aif
3:28:54.1253300
+49:52.299100
42.4p
89
Peter Guthrie
Korsnäs IF SK
3:29:08.1254700
+50:06.300500
42.4p
90
Oskar Martinsson Kais
IFK Mora SK
3:29:44.1258300
+50:42.304100
42.2p
91
Johan Sandin
Falun Borlänge SK
3:29:59.1259800
+50:57.305600
42.2p
92
Bert Axelsson
Falu IK
3:30:09.1260800
+51:07.306600
42.1p
93
Johan Sandberg
Korsnäs IF SK
3:30:40.1263900
+51:38.309700
42.0p
94
Daniel Mattsson
IFK Mora SK
3:32:29.1274800
+53:27.320600
41.5p
95
Per Ove Andersson
Hofors Aif
3:32:49.1276800
+53:47.322600
41.4p
96
Mattias Bäckström
Avesta OK
3:33:08.1278700
+54:06.324500
41.4p
97
Kalle Janusch
IFK Mora SK
3:36:06.1296500
+57:04.342300
40.7p
98
Marcus Fabricius
Helsingin Urheilu Finland
3:39:20.1315900
+1:00:18.361700
39.9p
99
Fredrik Pernhall
Axa SC
3:44:56.1349500
+1:05:54.395300
38.7p
100
Rolf Morin
Djurås
3:47:40.1365900
+1:08:38.411700
38.1p
101
Nils Jacobsen
Fu
3:48:24.1370300
+1:09:22.416100
38.0p
102
Bert Johansson Västra
Frölunda
3:59:48.1438700
+1:20:46.484500
35.8p
103
Dan Gustavsson Sik
Sundbybergs IK
4:00:08.1440700
+1:21:06.486500
35.7p
104
Peter Stenberg
Enköpings Aif
4:06:09.1476800
+1:27:07.522600
34.6p
105
Mattias Ekeblad
IFK Mora SK
4:06:50.1480900
+1:27:48.526700
34.5p
106
Jan Olofsson
Falu IK
4:18:17.1549600
+1:39:15.595400
32.7p
107
Johan Danielsson
Team Klistervalla
4:30:37.1623600
+1:51:35.669400
30.9p
108
Patrick Esplund Niss
Axa SC
4:32:21.1634000
+1:53:19.679800
30.7p
109
Tobias Törnquist
Axel Larsson
4:33:20.1639900
+1:54:18.685700
30.6p
110
Stefan Ek
No Club
4:49:10.1734900
+2:10:08.780700
28.6p
111
Peter Trones
Team Klistervalla
4:53:03.1758200
+2:14:01.804000
28.1p