Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2009-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Regborn
Hagaby GOIF
2:09:54.779300
57.6p
2
Jan Bragner
Frövi IK
2:13:06.798500
+3:12.19100
56.1p
3
Johan Stunz
Simlångsdalens IF
2:13:39.801800
+3:45.22400
55.8p
4
Magnus Bideby
Karlslunds IF SF
2:17:40.825900
+7:46.46500
53.9p
5
Stefan Bivall
Bålsta SK
2:18:19.829800
+8:25.50400
53.7p
6
Petter Irewall
Tjällmo-Godegårds OK
2:20:56.845500
+11:02.66100
52.5p
7
Lars Adolfsson
Garphyttans IF
2:23:51.863000
+13:57.83600
51.3p
8
Mats Eriksson
Sensus Stockholm
2:24:09.864800
+14:15.85400
51.2p
9
Robert Johansson
Ericsson SK Kumla
2:24:20.865900
+14:26.86500
51.1p
10
Jan Backström
Garphyttans IF
2:24:25.866400
+14:31.87000
51.1p
11
Jens Isemo
Fortum
2:24:54.869300
+15:00.89900
50.9p
12
Simon Skoglund
Reinertsens IF
2:26:19.877800
+16:25.98400
50.3p
13
Dan Olsson
Karlslunds IF SF
2:26:45.880400
+16:51.101000
50.2p
14
Johan Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
2:27:46.886500
+17:52.107100
49.8p
15
Peter Agerhäll
OK Tisaren
2:29:36.897500
+19:42.118100
49.1p
16
Per-Ola Thuresson
Kilsmo IK
2:30:12.901100
+20:18.121700
48.9p
17
David Wolff
Försvarets Sk
2:30:31.903000
+20:37.123600
48.8p
18
Mikael Hellsten
Sköndals IK
2:30:31.903000
+20:37.123600
48.8p
19
Erik Johansson
Vilsta IK
2:30:58.905700
+21:04.126300
48.6p
20
Per Åström
Söderköpings SK
2:32:12.913100
+22:18.133700
48.2p
21
Richard Hallor
Uae
2:32:53.917200
+22:59.137800
47.9p
22
Peter Imhagen
Karlslunds IF SF
2:33:22.920100
+23:28.140700
47.8p
23
Ingemar Blick
Garphyttans IF
2:33:41.922000
+23:47.142600
47.6p
24
Kenneth Karlberg
Karlslunds IF SF
2:34:57.929600
+25:03.150200
47.2p
25
Anders Satrell
Bålsta SK
2:36:01.936000
+26:07.156600
46.8p
26
Stefan Carpman
Föreningen Katrineholmsverken
2:36:34.939300
+26:40.159900
46.7p
27
Hans Sundén
Skogstorp
2:36:34.939300
+26:40.159900
46.7p
28
Nils-Olov Åsman
Karlslunds IF SF
2:37:23.944200
+27:29.164800
46.4p
29
Daniel Odsberg
Karlslunds IF SF
2:37:38.945700
+27:44.166300
46.3p
30
Jonas Danils
Hovsta IF
2:37:41.946000
+27:47.166600
46.3p
31
Lars Karlsson
Karlslunds IF SF
2:38:04.948300
+28:10.168900
46.2p
32
Hasse Olsson
Hasselfors GOIF
2:38:16.949500
+28:22.170100
46.1p
33
Anders Augustsson
Tjällmo-Godegårds OK
2:39:17.955600
+29:23.176200
45.8p
34
Tomas Wall
Bocksboda SK
2:39:23.956200
+29:29.176800
45.7p
35
Per Andersson
Västerås SOK
2:40:51.965000
+30:57.185600
45.3p
36
Patrik Wallnor
Nynäshamns IF SK
2:40:55.965400
+31:01.186000
45.3p
37
Stefan Magnusson
Ekeby Innebandy
2:41:42.970100
+31:48.190700
45.0p
38
Johan Andersson
Nerikes Kils SK
2:43:08.978700
+33:14.199300
44.6p
39
Per Ängsås
Molkoms SK
2:43:11.979000
+33:17.199600
44.6p
40
Erik Prytz
Garphyttans IF
2:43:46.982500
+33:52.203100
44.4p
41
Jesper Thuresson
Nerikes Kils SK
2:43:57.983600
+34:03.204200
44.3p
42
Andreas Gustafsson
Karlslunds IF SF
2:45:09.990800
+35:15.211400
44.0p
43
Micael Westerlund
IFK Västerås SK
2:45:24.992300
+35:30.212900
43.9p
44
Anders Hedlund
Tjällmo-Godegårds OK
2:45:44.994300
+35:50.214900
43.8p
45
Sven Olsson
Karlslunds IF SF
2:45:56.995500
+36:02.216100
43.7p
46
Allan Alriksson
Karlslunds IF SF
2:46:26.998500
+36:32.219100
43.6p
47
Tomas Franzon
Karlslunds IF SF
2:46:30.998900
+36:36.219500
43.6p
48
Stefan Poohl
Karlskoga SLK
2:47:29.1004800
+37:35.225400
43.3p
49
Linda Klaar
SOL Tranås
2:48:09.1008800
+38:15.229400
43.1p
50
Fredrik Gustafsson
Karlslunds IF SF
2:49:36.1017500
+39:42.238100
42.7p
51
Samuel Hofgren
Karlslunds IF SF
2:50:44.1024300
+40:50.244900
42.4p
52
Carina Lahti
Kukkola IF
2:51:04.1026300
+41:10.246900
42.3p
53
Anders Nygren
F 21 IF
2:51:09.1026800
+41:15.247400
42.3p
54
Kent Norström
Simlångsdalens IF
2:51:41.1030000
+41:47.250600
42.1p
55
Lars-Åke Lindholm
Frövi IK
2:51:43.1030200
+41:49.250800
42.1p
56
Daniel Lennström
Spirit IF
2:52:06.1032500
+42:12.253100
42.0p
57
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
2:52:26.1034500
+42:32.255100
41.9p
58
Jørn Jensen
Danmark
2:53:03.1038200
+43:09.258800
41.7p
59
Arne Hasselgren
Karlslunds IF SF
2:53:34.1041300
+43:40.261900
41.6p
60
Johan Bahlner
Norrköpings SK
2:54:36.1047500
+44:42.268100
41.3p
61
Håkan Wall
Stockholms-Polisens IF
2:55:59.1055800
+46:05.276400
41.0p
62
Johan Lewholt
Sya SK
2:56:31.1059000
+46:37.279600
40.8p
63
Karin Brorsson
Simlångsdalens IF
2:57:42.1066100
+47:48.286700
40.5p
64
Isak Öberg
Volvo IF
2:57:59.1067800
+48:05.288400
40.5p
65
Gustav Ledstam
Karlslunds IF SF
2:58:00.1067900
+48:06.288500
40.5p
66
Jonas Folkesson
Tjällmo-Godegårds OK
2:58:09.1068800
+48:15.289400
40.4p
67
Pernilla Svanbäck
Karlslunds IF SF
2:58:47.1072600
+48:53.293200
40.3p
68
Boje Ericson
IFK Tumba SOK
2:58:57.1073600
+49:03.294200
40.2p
69
Jörgen Vegraeus
F 21 IF
2:59:14.1075300
+49:20.295900
40.2p
70
Per-Arne Peterson
Öset Skidor
2:59:33.1077200
+49:39.297800
40.1p
71
Hans Egefalk
Hagaby GOIF
2:59:44.1078300
+49:50.298900
40.0p
72
Henrik Israelsson
Garphyttans IF
2:59:48.1078700
+49:54.299300
40.0p
73
Petra Skärlina Fogelsjö
Stockholms Kom Anst IF
2:59:50.1078900
+49:56.299500
40.0p
74
Elin Skärlina
IFK Västerås SK
3:00:20.1081900
+50:26.302500
39.9p
75
Linus Åberg
Riddarnas IF
3:00:42.1084100
+50:48.304700
39.8p
76
Jonathan Hammander
Karlslunds IF SF
3:04:23.1106200
+54:29.326800
38.9p
77
Magnus Åkesson
Axa SC
3:05:24.1112300
+55:30.332900
38.7p
78
Mikael Kampner
Sya SK
3:05:49.1114800
+55:55.335400
38.6p
79
Jan-Ingvar Dahlgren
Tunafors SK
3:06:05.1116400
+56:11.337000
38.5p
80
Bo Hesselgren
Bromma Vällingby SOK
3:06:23.1118200
+56:29.338800
38.5p
81
Jan Poohl
Karlskoga SLK
3:06:23.1118200
+56:29.338800
38.5p
82
Jon Skärlina
Norrköpings SK
3:16:23.1178200
+1:06:29.398800
36.3p
83
Viktoria Marmdal
Handelsbankens IF
3:18:51.1193000
+1:08:57.413600
35.8p
84
Gunnar Malmqvist
Hasselfors GOIF
3:20:19.1201800
+1:10:25.422400
35.6p
85
Fredrik Lennström
Spirit IF
3:21:12.1207100
+1:11:18.427700
35.4p
86
Åsa Hammander
Karlslunds IF SF
3:25:01.1230000
+1:15:07.450600
34.7p
87
Lennart Månsson
Tockarps IK
3:28:09.1248800
+1:18:15.469400
34.1p
88
Jörgen Norberg
Korsnäsverkens KK
3:29:15.1255400
+1:19:21.476000
33.9p
89
Pirjo Wiman
Söderköpings SK
3:30:45.1264400
+1:20:51.485000
33.6p
90
Jesper Sellberg
Karlslunds IF SF
3:42:55.1337400
+1:33:01.558000
31.7p
91
Oskar Svensson
Motala Aif SK
3:44:04.1344300
+1:34:10.564900
31.5p
92
Sofia Bohlin
Motala Aif SK
3:44:04.1344300
+1:34:10.564900
31.5p
93
Martin Nilsson
Motala Aif SK
3:44:05.1344400
+1:34:11.565000
31.5p
94
Hanna Wengrud
IFK Västerås SK
3:44:10.1344900
+1:34:16.565500
31.5p
95
Matilda Isaksson
IFK Västerås SK
3:44:10.1344900
+1:34:16.565500
31.5p
96
Sveneric Larsson
Godegårds SK
3:50:45.1384400
+1:40:51.605000
30.5p
97
Greger Pettersson
F 21 IF
3:53:48.1402700
+1:43:54.623300
30.1p
97
Ola Hjalmarsson
Karlslunds IF SF
3:53:48.1402700
+1:43:54.623300
30.1p
99
Yasushi Sakuma
Karlslunds IF SF
4:00:52.1445100
+1:50:58.665700
29.1p