Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Fristil
2011-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
48:47.292630
84.3p
2
Håkan Emilsson
Offerdals SK
48:47.292670
+0
84.3p
3
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
48:48.292700
+0
84.3p
4
Jens Burman
Åsarna IK
48:50.292940
+3.210
84.2p
5
Marcus Ruus
Gillberga SK
49:14.295320
+26.2590
83.4p
6
Anton Hedlund
Åshammars IK
49:24.296340
+37.3610
83.1p
7
Elias Alvebro
Häggenås SK
49:25.296400
+37.3670
83.1p
8
Pierre Ohlson
Filipstads SF
49:33.297220
+45.4490
82.8p
9
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
50:04.300310
+1:16.7580
81.8p
10
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
50:10.300910
+1:22.8180
81.6p
11
Erik Söderlund
SK Bore
50:25.302480
+1:38.9750
81.1p
12
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
50:36.303580
+1:49.10850
80.8p
13
Viktor Eriksson
Malungs IF
51:09.306850
+2:22.14120
79.8p
14
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
51:24.308340
+2:37.15610
79.4p
15
Joakim Eriksson
Tierps IF
51:24.308350
+2:37.15620
79.4p
16
Harald Kempe
Tynderö IK
51:38.309750
+2:51.17020
79.0p
17
Gustav Nystedt
Stockviks SF
51:46.310550
+2:59.17820
78.7p
18
August Nilsson
Östersunds SK
51:47.310660
+3:00.17930
78.7p
19
Jacob Engström
Kalix SK
52:07.312610
+3:19.19880
78.2p
20
Zeb Svedlund
Häverödals IF
52:14.313380
+3:27.20650
77.9p
21
Simon Öberg
Kalix SK
52:42.316110
+3:54.23380
77.2p
22
Emil Svensson
Åsarna IK
53:06.318560
+4:19.25830
76.5p
23
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
53:09.318820
+4:21.26090
76.4p
24
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
53:11.319030
+4:24.26300
76.4p
25
Nils Persson
Östersunds SK
53:21.320010
+4:33.27280
76.1p
26
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
53:29.320820
+4:41.28090
75.9p
27
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
53:29.320860
+4:42.28130
75.9p
28
Joel Lager
Garphyttans IF
53:33.321240
+4:46.28510
75.8p
29
Albin Jonsson
Högbo GOIF
53:40.321960
+4:53.29230
75.6p
30
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
53:55.323440
+5:08.30710
75.2p
31
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
54:13.325210
+5:25.32480
74.7p
32
Zackarias Toresson
OK Nackhe
54:17.325610
+5:29.32880
74.6p
33
Anton Mattsson
SK Bore
54:18.325700
+5:30.32970
74.6p
34
Fredrik Andreé
Årjängs IF
54:19.325860
+5:32.33130
74.6p
35
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
54:20.325970
+5:33.33240
74.5p
36
Jimmy Seger
Boo IF
55:05.330420
+6:17.37690
73.4p
37
Erik Strindlund
Östersunds SK
55:05.330470
+6:18.37740
73.4p
38
Axel Jonsson
Duveds IF
55:06.330510
+6:18.37780
73.4p
39
Maxim Murashkin
Bodens SK
55:10.330980
+6:23.38250
73.2p
40
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
55:10.330980
+6:23.38250
73.2p
41
Per Bennermo
Hybo AIK
55:42.334170
+6:55.41440
72.5p
42
Niclas Eriksson
Hägglunds IOFK
55:54.335350
+7:07.42620
72.2p
43
Viktor Ranerfors
Rembo IK
56:16.337540
+7:29.44810
71.6p
44
Johannes Runeson
Dala-Järna IK
56:16.337540
+7:29.44810
71.6p
45
Marcus Johansson
Gillberga SK
56:38.339720
+7:50.46990
71.1p
46
Magnus Persson
IF Hallby SOK
57:31.345080
+8:44.52350
69.9p
47
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
57:33.345230
+8:46.52500
69.8p
48
Gustav Wikman
Alnö SK
58:22.350140
+9:35.57410
68.7p
49
Simon Svanebo
Alnö SK
58:28.350720
+9:40.57990
68.6p
50
Dennis Lindberg
Grytgöls IK
58:34.351330
+9:47.58600
68.5p
51
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
58:47.352650
+10:00.59920
68.2p
52
Björn Svensson
OK Landehof
58:51.353080
+10:04.60350
68.1p
53
Anders Vedin
Stockviks SF
59:12.355170
+10:25.62440
67.7p
54
Måns Sunesson
Sellnäs IF
59:33.357220
+10:45.64490
67.2p
55
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
59:50.358920
+11:02.66190
66.9p
56
Henric Öberg
Strömnäs GIF
1:02:08.372750
+13:21.80020
64.1p
57
Måns Karlsson
Filipstads SF
1:02:35.375420
+13:47.82690
63.6p
58
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
1:02:53.377230
+14:06.84500
63.3p
59
Martin Assarsson
Borås SK
1:03:39.381880
+14:52.89150
62.4p
60
Jonas Björklund
Alnö SK
1:04:34.387350
+15:47.94620
61.4p
61
Andreas Hasselström
Vännäs SK
1:05:23.392200
+16:35.99470
60.6p
-
Leo Larsen
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Ludvig Nordqvist
Sya SK
23:59:58.8639700
-
-
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
23:59:58.8639700
-
-
Adam Nelin
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
-
Kristoffer Fallgren
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Anders Wiklund
Bjuråkers GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Wuopio
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Wallin
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Svensson
Marhults SOFK
23:59:59.8639800
-
-
Kim Nilsson
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Ögren
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Torgny Palm
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
-
-
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Forsblom
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Millestu
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Holmgren
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-