Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Fristil
2011-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Stina Nilsson
Malungs IF
26:49.160820
74.5p
2
Julia Svan
Vansbro AIK SK
26:50.160940
+1.20
74.4p
3
Jonna Sundling
IFK Umeå
26:51.161020
+2.100
74.4p
4
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
27:02.162130
+13.1210
73.7p
5
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
27:16.163510
+26.2590
73.0p
6
Isabelle Persson
Stockviks SF
27:31.165040
+42.4120
72.1p
7
Josefin Nilsson
Filipstads SF
27:44.166390
+55.5470
71.4p
8
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
27:54.167350
+1:05.6430
70.8p
9
Moa Wikberg
Grava SK
28:14.169340
+1:25.8420
69.8p
10
Emma Gustafson
Offerdals SK
28:20.169970
+1:31.9050
69.5p
11
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
28:29.170810
+1:39.9890
69.0p
12
Lina Kardin
Offerdals SK
28:30.170910
+1:40.9990
69.0p
13
Maja Falk
Ulricehamns IF
28:34.171380
+1:45.10460
68.7p
14
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
28:43.172270
+1:54.11350
68.3p
15
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
29:13.175260
+2:24.14340
66.8p
16
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
29:22.176120
+2:33.15200
66.4p
17
Madeleine Bohlin
Svegs IK
29:29.176890
+2:40.15970
66.1p
18
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
29:30.176970
+2:41.16050
66.0p
19
Linn Persson
SK Bore
29:42.178170
+2:53.17250
65.5p
20
Matilda Andersson
Häggenås SK
29:44.178300
+2:54.17380
65.4p
21
Sara Hallquist
Åsarna IK
29:44.178360
+2:55.17440
65.4p
22
Emma Bergström
Kalix SK
29:58.179770
+3:09.18850
64.8p
23
Frida Hedman
Skellefteå SK
30:07.180620
+3:18.19700
64.4p
24
Julia Norén
Landsbro IF SK
30:12.181190
+3:23.20270
64.1p
25
Ulrika Axelsson
Sya SK
30:14.181320
+3:25.20400
64.1p
26
Helena Lundkvist
Kalix SK
30:20.181960
+3:31.21040
63.8p
27
Frida Persson
Eksjö SOK
30:32.183140
+3:43.22220
63.3p
28
Sofie Svensson
IK Vista
30:32.183180
+3:43.22260
63.3p
29
Emma Dahlgren
Filipstads SF
30:40.183900
+3:50.22980
63.0p
30
Therese Axelsson
SK Bore
31:13.187230
+4:24.26310
61.6p
31
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
31:13.187250
+4:24.26330
61.6p
32
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
31:49.190840
+5:00.29920
60.2p
33
Sofia Rylander
IFK Mora SK
31:50.190940
+5:01.30020
60.1p
34
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
32:07.192640
+5:18.31720
59.5p
35
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
32:08.192770
+5:19.31850
59.4p
36
Elsa Eriksson
Sya SK
32:11.193020
+5:22.32100
59.3p
37
Ida Jonsson
Duveds IF
32:11.193030
+5:22.32110
59.3p
38
Isabella Dannberg
Storviks IF
32:28.194750
+5:39.33830
58.7p
39
Lena Wiklund
Högbo GOIF
32:48.196750
+5:59.35830
58.0p
40
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
32:49.196810
+5:59.35890
57.9p
41
Rebecka Dannberg
Storviks IF
32:49.196850
+6:00.35930
57.9p
42
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
34:05.204480
+7:16.43560
55.3p
-
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
23:59:58.8639700
-
-
Malin Jansson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Julia Dahl
Sya SK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Dyvik
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
-
Katarina Olsson
Fränsta IK
23:59:59.8639800
-
-
Elin Torstensson
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-