Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tvärredscrossen
2011-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
4:00.23990
2
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
4:16.25540
+15.1450
3
Maja Kannius
Ulricehamns IF
4:26.26530
+25.2440
4
Julia Wallin
Länghems IF
4:40.27950
+39.3860
5
Alva Eliasson
Tvärreds IF
5:40.33990
+1:39.9900
6
Felicia Norrby Rydin
Länghems IF
5:45.34480
+1:44.10390
7
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
5:51.35050
+1:50.10960
8
Lina Ingemansson
Tvärreds IF
5:51.35090
+1:50.11000
9
Malin Hörstedt
Tranemo IF
6:32.39110
+2:31.15020
10
Amanda Norrby Rydin
Länghems IF
7:41.46070
+3:40.21980
D 12
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Klara Ask
Skene Sim o IS
7:37.45600
2
Lisa Brunngård
Ulricehamns IF
7:45.46420
+8.720
3
Stina Kannius
Ulricehamns IF
7:54.47370
+17.1670
4
Frida Gustafsson
Borås GIF
8:02.48130
+25.2430
5
Johanna Johansson
Tranemo IF
8:06.48540
+29.2840
6
Elin Lundberg
Borås SK
8:19.49810
+42.4110
7
Jenny Movitz
Borås SK
8:19.49820
+42.4120
8
Klara Axelsson
Skene Sim o IS
8:21.50060
+44.4360
9
Lina Nygren
Ulricehamns IF
8:27.50690
+50.4990
10
Wilma Johansson
Tvärreds IF
9:03.54260
+1:26.8560
11
Kajsa Haag
Tvärreds IF
9:59.59860
+2:22.14160
12
Clara Larsson
Tvärreds IF
10:03.60250
+2:26.14550
13
Gabriella Bengtson
OK Landehof
10:48.64790
+3:11.19090
14
Agnes Sörensen
Tvärreds IF
11:54.71340
+4:17.25640
15
Malin Nilsson
Tranemo IF
12:20.73970
+4:43.28270
D 14
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
6:35.39480
2
Lisa Johansson
Tranemo IF
6:53.41260
+17.1680
3
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
7:15.43440
+39.3860
4
Wilma Sjögren
Tranemo IF
7:23.44210
+47.4630
5
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
7:23.44260
+47.4680
6
Olivia Hagberg
Borås SK
7:39.45890
+1:04.6310
7
Alma Backlund
Äspereds IF
7:42.46190
+1:07.6610
8
Hanna Karlsson
Skene Sim o IS
7:44.46300
+1:08.6720
9
Elin Hacksell
Borås SK
7:44.46350
+1:08.6770
10
Amanda Johansson
Tranemo IF
7:53.47240
+1:17.7660
11
Ida Andersson
Borås SK
7:57.47610
+1:21.8030
12
Lina Sundqvist
Tranemo IF
8:09.48830
+1:33.9250
13
Ellen Svensson
Äspereds IF
8:22.50130
+1:46.10550
14
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
8:50.52960
+2:14.13380
D 16
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
10:39.63820
2
Klara Svensson
Äspereds IF
10:40.63950
+1.30
3
Fanny Holmgren
Ulricehamns IF
10:57.65660
+18.1740
4
Elin Blomqvist
OK Landehof
11:14.67320
+35.3400
5
Emma Rönn
Tranemo IF
11:34.69390
+55.5470
H 10
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Andreas Skoglund
Molde Og Omegn IF
3:41.22080
2
Axel Berglund
Ulricehamns IF
3:56.23550
+14.1370
3
Isak Lieback
Länghems IF
4:06.24540
+24.2360
4
Erik Backlund
Äspereds IF
4:06.24590
+25.2410
5
Hugo Sjögren
Tranemo IF
4:09.24850
+27.2670
6
Hugo Ström
Ulricehamns IF
4:14.25370
+32.3190
7
William Svensson
Ulricehamns IF
4:28.26730
+46.4550
8
Gustav Andersson
Borås SK
4:37.27600
+55.5420
9
Alfons Peterson
Borås GIF
4:39.27850
+57.5670
10
Martin Movitz
Borås SK
4:51.29080
+1:10.6900
11
Oskar Lundberg
Borås SK
4:59.29880
+1:18.7700
12
Samuel Ranveg
Ulricehamns IF
5:00.29990
+1:19.7810
13
William Sörensen
Tvärreds IF
5:30.32900
+1:48.10720
14
Johan Berndtsson
Tranemo IF
5:35.33420
+1:53.11240
15
Gustav Östensson
Länghems IF
5:37.33690
+1:56.11510
16
Marius Madsstuen
Halmstad OK
5:48.34760
+2:06.12580
17
Elias Alstéus
Tranemo IF
6:25.38400
+2:43.16220
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Aleksander Skoglund
Molde Og Omegn IF
6:53.41210
2
Anton Swedberg
Borås SK
6:53.41270
+0
3
Linus Nygren
Ulricehamns IF
7:22.44180
+29.2870
4
Felix Axelsson
Skene Sim o IS
7:50.46990
+57.5680
5
Adam Boman
Tranemo IF
7:55.47440
+1:02.6130
6
Oscar Madsstuen
Halmstad OK
8:08.48790
+1:15.7480
7
Emil Madsstuen
Halmstad OK
8:27.50640
+1:34.9330
8
Nils Eriksson
Tvärreds IF
8:29.50820
+1:36.9510
9
Viktor Hagberg
Borås SK
8:37.51660
+1:44.10350
10
David Ekelin
Äspereds IF
8:58.53760
+2:05.12450
11
August Lidén
Tvärreds IF
9:21.56000
+2:27.14690
12
Linus Andreasson
Borås GIF
9:49.58870
+2:56.17560
-
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
Peter Hörstedt
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Joakim Engström
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
Klas Johansson
Sweden
23:59:59.8639800
H 14
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Albin Brunngård
Ulricehamns IF
6:21.38030
2
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
6:27.38620
+5.490
3
Albin Persson
Tranemo IF
6:28.38710
+6.580
4
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
6:28.38780
+7.650
5
Eric Jansson
Tranemo IF
6:31.39020
+9.890
6
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
6:34.39320
+12.1190
7
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
6:37.39670
+16.1540
8
Simon Swedberg
Borås SK
6:40.39910
+18.1780
9
Simon Berndtsson
Tranemo IF
6:41.40000
+19.1870
10
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
6:44.40350
+23.2220
11
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
6:45.40410
+23.2280
12
Erik Lieback
Sweden
6:48.40710
+26.2580
13
Lukas Högfelt
Borås SK
6:55.41400
+33.3270
14
Sebastian Nilsson
OK Landehof
6:56.41510
+34.3380
15
Christoffer Gabre
Borås SK
7:12.43150
+51.5020
16
Alfred Boman
Tranemo IF
7:18.43720
+56.5590
17
Daniel Palm
Äspereds IF
7:19.43830
+58.5700
18
Edvin Alstéus
Tranemo IF
7:47.46600
+1:25.8470
19
Marcus Ekelin
Äspereds IF
8:15.49490
+1:54.11360
-
Alexander Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
H 16
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Pontus Hermansson
OK Landehof
8:17.49690
2
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
8:34.51310
+16.1520
3
Alexander Nilsson
OK Landehof
8:35.51420
+17.1630
4
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
9:21.56060
+1:03.6270
5
Olle Axelsson
Borås SK
9:23.56230
+1:05.6440
6
Erik Finnskog
Tranemo IF
10:00.59920
+1:42.10130
7
Anton Nilsson
Tranemo IF
10:02.60130
+1:44.10340
8
Oscar Bengtson
OK Landehof
10:14.61300
+1:56.11510
9
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
10:22.62110
+2:04.12320
H 20
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
9:43.58220
2
Pontus Karlsson
Skene Sim o IS
10:07.60680
+24.2360
H 21
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Erik Johansson
Tranemo IF
12:10.72930
2
Ricard Sjögren
Tranemo IF
13:12.79130
+1:02.6100