Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Klassiskt
2011-01-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
32:18.193720
74.8p
2
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
32:43.196220
+25.2400
73.7p
3
Stina Nilsson
Malungs IF
33:05.198410
+46.4590
72.8p
4
Julia Svan
Vansbro AIK SK
33:24.200370
+1:06.6550
72.1p
5
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
33:26.200590
+1:08.6770
72.0p
6
Jonna Sundling
IFK Umeå
33:50.202900
+1:31.9080
71.1p
7
Josefin Nilsson
Filipstads SF
34:03.204270
+1:45.10450
70.5p
8
Emma Gustafson
Offerdals SK
34:38.207750
+2:20.13930
69.3p
9
Isabelle Persson
Stockviks SF
35:07.210620
+2:48.16800
68.2p
10
Moa Wikberg
Grava SK
35:12.211120
+2:53.17300
68.1p
11
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
35:19.211840
+3:01.18020
67.8p
12
Lina Kardin
Offerdals SK
35:41.214000
+3:22.20180
67.1p
13
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
36:06.216550
+3:48.22730
66.2p
14
Matilda Andersson
Häggenås SK
36:10.216940
+3:52.23120
66.1p
15
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
36:22.218170
+4:04.24350
65.7p
16
Lovisa Sundin
Delsbo IF
36:23.218210
+4:04.24390
65.6p
17
Julia Norén
Landsbro IF SK
36:23.218230
+4:05.24410
65.6p
18
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
36:25.218470
+4:07.24650
65.6p
19
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
36:42.220160
+4:24.26340
65.0p
20
Ulrika Axelsson
Sya SK
36:52.221160
+4:34.27340
64.7p
21
Helena Lundkvist
Kalix SK
37:03.222260
+4:45.28440
64.3p
22
Frida Hedman
Skellefteå SK
37:07.222630
+4:49.28810
64.2p
23
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
37:16.223570
+4:58.29750
63.9p
24
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
37:21.224090
+5:03.30270
63.8p
25
Anna Dyvik
Leksands SK
37:49.226810
+5:30.32990
63.0p
26
Sara Hallquist
Åsarna IK
37:59.227880
+5:41.34060
62.6p
27
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
38:16.229590
+5:58.35770
62.1p
28
Julia Dahl
Sya SK
38:28.230770
+6:10.36950
61.8p
29
Therese Axelsson
SK Bore
38:31.231030
+6:13.37210
61.7p
30
Sofie Svensson
IK Vista
38:43.232260
+6:25.38440
61.4p
31
Emma Dahlgren
Filipstads SF
38:48.232730
+6:30.38910
61.2p
32
Emma Bergström
Kalix SK
38:57.233610
+6:38.39790
61.0p
33
Sofia Rylander
IFK Mora SK
39:04.234320
+6:45.40500
60.8p
34
Emma Björklund
IFK Mora SK
39:30.236970
+7:12.43150
60.0p
35
Elsa Eriksson
Sya SK
39:32.237150
+7:14.43330
60.0p
36
Ida Jonsson
Duveds IF
39:40.237970
+7:22.44150
59.8p
37
Isabella Dannberg
Storviks IF
39:45.238470
+7:27.44650
59.6p
38
Rebecka Dannberg
Storviks IF
39:46.238590
+7:28.44770
59.6p
39
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
39:48.238700
+7:29.44880
59.6p
40
Malin Jansson
Garphyttans IF
39:59.239890
+7:41.46070
59.2p
41
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
40:35.243490
+8:17.49670
58.3p
42
Madeleine Bohlin
Svegs IK
40:43.244290
+8:25.50470
58.1p
43
Frida Persson
Eksjö SOK
40:58.245750
+8:40.51930
57.7p
44
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
41:20.247920
+9:01.54100
57.2p
45
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
44:51.269030
+12:33.75210
52.4p
-
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
23:59:58.8639700
-
-
Sara Landberg
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
-
Elin Torstensson
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
-
Lena Wiklund
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Evelina Larsson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Katarina Olsson
Fränsta IK
23:59:59.8639800
-
-
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Maja Falk
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Sofie Elebro
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-