Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla SS
2010-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Isak Ekström
Garphyttans IF
11:38.69740
2
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
11:39.69800
+0
3
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
11:39.69830
+0
4
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
11:46.70550
+8.710
5
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
11:47.70650
+9.810
6
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
11:55.71430
+16.1590
6
Totte Larsson
IK Rex
11:55.71430
+16.1590
8
Jacob Stark
Remsle SK
11:56.71570
+18.1730
9
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
11:57.71660
+19.1820
10
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
11:58.71720
+19.1880
11
Jonathan Modin
Remsle SK
11:59.71820
+20.1980
12
Simon Lundberg
Hagfors SF
12:09.72850
+31.3010
13
Karl Ingard
IK Rex
12:10.72970
+32.3130
14
Albert Carling
Falu IK
12:25.74410
+46.4570
15
Albin Persson
Tranemo IF
12:35.75490
+57.5650
16
Nils Eriksson
Falu IK
12:38.75730
+59.5890
17
Filip Olsson
Falu IK
12:38.75790
+1:00.5950
18
Fredrik Nilsson
Äppelbo AIK
12:52.77180
+1:14.7340
19
Johan Näsman
Njutångers IF
12:54.77370
+1:16.7530
20
Ola N Aas
Röros IL
13:00.77970
+1:22.8130
21
Jonas Knuts
Leksands SK
13:05.78490
+1:27.8650
22
Alexander Karlsson
Källbottens IK
13:12.79110
+1:33.9270
23
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
13:17.79610
+1:38.9770
24
Samuel Bortas
Falu IK
13:19.79810
+1:40.9970
25
Lukas Spik
Leksands SK
13:35.81450
+1:57.11610
26
Gustav Öhgren
Korsnäs IF SK
13:44.82300
+2:05.12460
27
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
13:45.82490
+2:07.12650
28
Oskar Holm
Falu IK
14:05.84480
+2:27.14640
29
Axel Jutterström
IFK Mora SK
14:06.84500
+2:27.14660
30
Isak Augustsson
IFK Mora SK
14:09.84800
+2:30.14960
31
Martin Persson
Kvarnsvedens GOIF SK
14:13.85270
+2:35.15430
32
Anders Winka
Falu IK
14:17.85630
+2:38.15790
33
Byron Palm
Dala-Järna IK
14:19.85830
+2:40.15990
34
Isac von Krusenstierna
Falu IK
14:29.86860
+2:51.17020
35
Anton Olstam
Källbottens IK
14:29.86890
+2:51.17050
36
Filip Andersson
Korsnäs IF SK
14:33.87210
+2:54.17370
37
Andreas Borgos
Röros IL
14:37.87650
+2:59.17810
38
Albin Sahlin
Falu IK
15:14.91320
+3:35.21480
39
Edvin Malmqvist
Rembo IK
15:16.91580
+3:38.21740
40
Jonatan Palander
Sellnäs IF
16:27.98630
+4:48.28790
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)