Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kanonloppet
2010-12-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Hedesunda IF
Plats: Hedesunda
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emil Linell
Högbo GOIF
23:33.141200
81.6p
2
Peppe Femling
Högbo GOIF
24:34.147300
78.2p
3
Anton Hedlund
Åshammars IK
24:55.149400
77.1p
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustav Nordström
Gävle SK
23:56.143500
80.3p
2
Hampus Ohlström
IK Rex
25:37.153600
75.0p
3
Sven Persson
Årsunda IF
26:44.160300
71.8p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
17:13.103200
2
Johanna Cavallin
Valbo Aif
18:56.113500
3
Emma Persson
Korsnäs IF SK
19:22.116100
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maria Nordström
Gävle SK
17:57.107600
66.2p
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
19:22.116100
61.4p
3
Emma Bergman
Månkarbo IF
19:44.118300
60.2p
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nina Lintzén
Årsunda IF
18:23.110200
64.6p
2
Karin Vemhäll
Rembo IK
18:29.110800
64.3p
3
Emmy Thelberg
Valbo Aif
19:12.115100
61.9p
H 16
4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
14:53.89200
2
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
15:13.91200
3
Jakob Jansson
Månkarbo IF
15:21.92000
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gry Kyllingstad
Häverödals IF
10:41.64000
2
Anna Herbert
Brottby SK
10:42.64100
3
Louise Lindström
Högbo GOIF
10:49.64800
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Cordelia Melén Olsson
Häverödals IF
9:29.56800
2
Emma Bengtsson
Årsunda IF
10:04.60300
3
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
10:12.61100
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emil Hodin
Årsunda IF
10:06.60500
2
Markus Hägglund
IK Rex
10:17.61600
3
Oscar Persson
Årsunda IF
10:47.64600
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
8:01.48000
2
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
8:04.48300
3
Martin Persson
Årsunda IF
9:12.55100
D 10
1.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lisa Melén Olsson
Häverödals IF
8:26.50500
2
Josefine Fridsjö
Tierps IF
8:54.53300
3
Ella Georgsson
Kungsgårdens SK
9:19.55800
H 10
1.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Adam Hodin
Årsunda IF
7:38.45700
2
Dennis Sjöberg
Rembo IK
8:12.49100
3
Kalle Georgsson
Kungsgårdens SK
9:12.55100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Kanonloppet 2018
Kanonloppet 2015
Kanonloppet 2015
Kanonloppet 2012
Kanonloppet 2012
Kanonloppet 2010
Kanonloppet 2010
Kanonloppet 2009
Kanonloppet 2006
Tävlingar i närheten
Rexaracet 2010
Vegavallsloppet 2010
E18-Loppet 2010
Vålarullen 2010
Kämpoloppet 2010
Åsloppet 2010
Bessemerloppet 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan