Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åsarnaspelen, fristil
2010-12-12
Deltävling i
Team Sportia Cup/Scandic cup
<<< Åsarnaspelen, sprint
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
24:45.148420
82.3p
2
Marcus Ruus
Gillberga SK
25:22.152170
+37.3650
80.2p
3
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
25:24.152360
+39.3840
80.1p
4
Håkan Emilsson
Offerdals SK
25:24.152370
+39.3850
80.1p
5
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
25:26.152530
+41.4010
80.0p
5
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
25:26.152530
+41.4010
80.0p
5
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
25:26.152530
+41.4010
80.0p
8
Jens Burman
Åsarna IK
25:31.153050
+46.4530
79.8p
9
Olof Andersson
Häggenås SK
25:44.154320
+59.5800
79.1p
10
Elias Alvebro
Häggenås SK
25:45.154470
+1:00.5950
79.0p
11
Anton Hedlund
Åshammars IK
25:58.155780
+1:13.7260
78.3p
12
Johan Forsberg
IFK Umeå
26:00.155920
+1:15.7400
78.2p
13
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
26:08.156720
+1:23.8200
77.8p
14
Pierre Ohlson
Filipstads SF
26:08.156760
+1:23.8240
77.8p
15
Erik Söderlund
SK Bore
26:10.156900
+1:24.8380
77.7p
16
Jincai Shang
China
26:13.157210
+1:27.8690
77.6p
17
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
26:17.157660
+1:32.9140
77.3p
18
Adam Clareus
Offerdals SK
26:27.158690
+1:42.10170
76.8p
19
Harald Kempe
Tynderö IK
26:35.159480
+1:50.10960
76.4p
20
Patrik Millestu
Häggenås SK
26:40.159900
+1:54.11380
76.2p
21
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
26:40.159960
+1:55.11440
76.2p
22
Daniel Holmgren
IFK Umeå
26:49.160810
+2:03.12290
75.8p
23
Fredrik Ögren
Luleå Gjutarens IF
26:49.160830
+2:04.12310
75.8p
24
Emil Svensson
Åsarna IK
26:50.160910
+2:04.12390
75.7p
25
Nils Persson
Östersunds SK
26:50.160960
+2:05.12440
75.7p
26
Victor Hallquist
Åsarna IK
26:53.161280
+2:08.12760
75.5p
27
Zackarias Toresson
OK Nackhe
26:54.161350
+2:09.12830
75.5p
28
Simon Fors
Domnarvets GOIF
26:58.161760
+2:13.13240
75.3p
29
Philip Burland
Bergeforsens SK
27:02.162100
+2:16.13580
75.1p
30
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
27:05.162410
+2:19.13890
75.0p
31
Jacob Engström
Kalix SK
27:20.163980
+2:35.15460
74.2p
32
Erik Strindlund
Östersunds SK
27:29.164830
+2:44.16310
73.9p
33
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
27:31.165090
+2:46.16570
73.7p
34
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
27:32.165160
+2:47.16640
73.7p
35
Gustav Nystedt
Stockviks SF
27:33.165260
+2:48.16740
73.7p
36
Maxim Murashkin
Bodens SK
27:42.166150
+2:57.17630
73.2p
37
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
27:44.166360
+2:59.17840
73.2p
38
Joakim Eriksson
Tierps IF
27:46.166550
+3:01.18030
73.1p
39
Viktor Ranerfors
Rembo IK
28:07.168600
+3:21.20080
72.1p
40
Leo Larsen
Sundbybergs IK
28:07.168620
+3:22.20100
72.1p
41
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
28:08.168700
+3:22.20180
72.1p
42
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
28:10.168900
+3:24.20380
72.0p
43
Gustav Lundholm
Ramsele IK
28:14.169350
+3:29.20830
71.8p
44
Andreas Almqvist
Luleå Gjutarens IF
28:15.169460
+3:30.20940
71.8p
45
Johannes Runeson
Dala-Järna IK
28:17.169600
+3:31.21080
71.7p
46
Ludvig Nordqvist
Sya SK
28:21.170020
+3:36.21500
71.5p
47
Anton Åström
Bodens SK
28:22.170100
+3:36.21580
71.5p
48
Kim Nilsson
Töcksfors IF
28:22.170140
+3:37.21620
71.5p
49
Erik Skoglund
Lucksta IF
28:24.170350
+3:39.21830
71.4p
50
David Adolfsson
Täfteå IK
28:24.170360
+3:39.21840
71.4p
51
Jimmy Seger
Boo IF
28:27.170660
+3:42.22140
71.2p
52
Gustav Wikman
Alnö SK
28:32.171160
+3:47.22640
71.0p
53
Albin Jonsson
Högbo GOIF
28:48.172770
+4:03.24250
70.3p
54
Axel Jonsson
Duveds IF
28:51.173000
+4:05.24480
70.2p
55
Per Bennermo
Hybo AIK
28:52.173100
+4:06.24580
70.2p
56
Jesper Boman
Strömnäs GIF
28:54.173350
+4:09.24830
70.1p
56
Viktor Forsblom
Falu IK
28:54.173350
+4:09.24830
70.1p
58
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
28:59.173870
+4:14.25350
69.9p
59
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
29:00.173940
+4:15.25420
69.9p
60
Tobias Karlsson
Norrfjärdens IF
29:04.174330
+4:19.25810
69.7p
61
Tobias Palolampi
Tynderö IK
29:04.174390
+4:19.25870
69.7p
62
August Nilsson
Östersunds SK
29:10.174970
+4:25.26450
69.4p
63
Erik Eriksson
Norsjö SK
29:20.175990
+4:35.27470
69.0p
64
Mikael Edström
Strömnäs GIF
29:24.176360
+4:39.27840
68.9p
65
Simon Svanebo
Alnö SK
29:55.179470
+5:10.30950
67.6p
66
Emil Svensson
Marhults SOFK
29:59.179870
+5:14.31350
67.5p
67
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
30:01.180020
+5:16.31500
67.4p
68
Jonas Björklund
Alnö SK
30:11.181010
+5:25.32490
67.0p
69
Johan Nilsson
Edsbyns SK
30:11.181070
+5:26.32550
67.0p
70
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
30:13.181250
+5:28.32730
66.9p
71
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
30:14.181310
+5:28.32790
66.9p
72
Måns Sunesson
Sellnäs IF
30:21.182020
+5:36.33500
66.7p
73
Erik Öman
Hägglunds IOFK
30:22.182180
+5:37.33660
66.6p
74
Joakim Hedlund
Tullus Sg
30:27.182610
+5:41.34090
66.4p
75
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
31:08.186790
+6:23.38270
64.9p
76
Anton Johansson
Tranemo IF
31:21.188040
+6:36.39520
64.5p
77
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
31:21.188070
+6:36.39550
64.4p
78
Erik Bröte
Sundbybergs IK
31:30.188910
+6:44.40390
64.2p
79
Henric Öberg
Strömnäs GIF
31:49.190870
+7:04.42350
63.5p
80
Erik Andersson
Häggenås SK
32:15.193420
+7:30.44900
62.6p
-
Niclas Eriksson
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
-
-
Anders Vedin
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Forsberg
Biathlon Östersund IF
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Johansson
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
-
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Wuopio
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
-
Simon Åslin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Hallvard Fjone Riseth
Steinkjer Skl
23:59:59.8639800
-
-
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Öberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Adam Nelin
Hestra IF
23:59:59.8639800
-