Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åsarnaspelen, sprint
2010-12-11
Deltävling i
Team Sportia Cup/Scandic cup
<<< Åsarnaspelen, fristil
Åsarnaspelen, fristil >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
0.8km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
1
Simon Persson
Lucksta IF
2
Emil Iversen
Varden Il,
3
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
4
Per Sandberg
Filipstads SF
5
Oscar Kardin
Offerdals SK
6
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
7
Carl Quicklund
Östersunds SK
8
Jack Impola
Malungs IF
9
Paal Troean Aune
Steinkjer Skl
10
Johan Häggström
Kalix SK
11
Niklas Niska
Pajala IF
12
Erik Simberg
SK Bore
13
Karl-Johan Westberg
Borås SK
14
Per Lindgren
Kalix SK
15
Simon Sveder
Högbo GOIF
16
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
17
Niklas Persson
Falu IK
18
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
19
David Nordström
Täfteå IK
20
Petter Hedman
IFK Umeå
21
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
22
Oscar Persson
SK Bore
23
Jesper Arnesson
Idre SK
24
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
25
Mathias Jonasson
Östersunds SK
26
Arvid Forss
Åsarna IK
27
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
28
Daniel Svensson
IFK Mora SK
29
Arvid Elffors
Lucksta IF
30
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
31
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
32
Linus Öberg
Bergeforsens SK
33
Johan Lövgren
Vännäs SK
34
Andreas Kårström
Hudiksvalls IF
35
Emil Persson
SK Bore
36
Lasse Hulgaard
København SK
37
Viktor Hansson
Garphyttans IF
38
Emil Linell
Högbo GOIF
39
Erik Stark
Nordingrå SK
40
Tobias Nilsson
IFK Umeå
41
Adam Karlsson
Garphyttans IF
42
Jakob Sundin
Nordingrå SK
43
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
44
Peppe Femling
Högbo GOIF
45
Andre Larsson
Svegs IK
46
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
47
Joakim Persson
Antnäs BK
48
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
49
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
50
Niklas Henriksson
Bodens SK
51
Bob Impola
Malungs IF
52
David Sjögren
Töcksfors IF
53
Daniel Karlsson
Östersunds SK
54
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
55
Axel Svedlund
Norbergs SK
56
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
57
Johan Sjödin
Lycksele IF
58
Douglas Amos
Stratton Mountain School
59
Jesper Nyström
Falu IK
60
Anthony Sorsa
Gellivare SK
61
Johan Byström
Täfteå IK
62
Olle Lindfors
Norbergs SK
63
Johan Persson
Järpens SK
64
Carl Engström
OK Landehof
65
Anton Svensson
Åsarna IK
66
Elias Brindbergs
Vansbro AIK SK
67
Tobias Ryberg
Leksands SK
68
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
69
Magnus Björk
IK Rex
70
Marcus Beldt Karlsson
Bergeforsens SK
71
Alexander Eriksson
Täfteå IK
72
Anton Sjökvist
IK Jarl Rättvik
73
Per Gunnarsson
Lycksele IF
74
Anton Öqvist
Häverödals IF
75
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
76
Julius Källgård
OK Nackhe
77
Erik Frost
IFK Mora SK
78
Anton Hammar
IFK Strömsund
79
Emil Ohlsson Runnman
Storvreta IK
80
Jonas Langman
Leksands SK
-
Henrik Rosén
Östervåla IF
-
Viktor Brännmark
Bodens SK
-
Simon Hallström
Idre SK
-
John Flodin
Hestra IF
-
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
-
Jesper Nelin
Hestra IF
-
Richard Burland
Bergeforsens SK