Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Särnatävlingarna
2010-12-05
Deltävling i
Särna Hedlunds Minnescup
<<< Idretävlingarna
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jincai Shang
China
23:38.141770
83.3p
2
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:53.143290
+15.1420
82.2p
3
Jens Burman
Åsarna IK
24:16.145580
+38.3710
80.7p
4
Anton Hedlund
Åshammars IK
24:33.147250
+54.5380
79.7p
5
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
24:59.149890
+1:21.8020
78.0p
6
Daniel Holmgren
IFK Umeå
25:01.150060
+1:22.8190
77.9p
7
Pierre Ohlson
Filipstads SF
25:12.151140
+1:33.9270
77.3p
8
Elias Alvebro
Häggenås SK
25:18.151780
+1:40.9910
76.9p
9
Torgny Palm
Dala-Järna IK
25:25.152480
+1:47.10610
76.5p
10
Emil Svensson
Åsarna IK
25:35.153460
+1:56.11590
75.9p
11
Simon Fors
Domnarvets GOIF
25:38.153740
+1:59.11870
75.8p
12
Joacim Remneland
Bengtsfors Bois
25:50.154920
+2:11.13050
75.1p
13
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
26:06.156560
+2:27.14690
74.2p
14
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
26:12.157170
+2:34.15300
73.9p
15
Viktor Ranerfors
Rembo IK
26:17.157650
+2:38.15780
73.6p
16
Joakim Eriksson
Tierps IF
26:20.157950
+2:41.16080
73.5p
17
Jimmy Seger
Boo IF
26:23.158250
+2:44.16380
73.3p
18
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
26:25.158490
+2:47.16620
73.2p
19
Erik Skoglund
Lucksta IF
27:03.162230
+3:24.20360
71.2p
20
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
27:07.162630
+3:28.20760
71.0p
21
Viktor Forsblom
Falu IK
27:12.163110
+3:33.21240
70.8p
22
Johannes Runeson
Dala-Järna IK
27:34.165360
+3:55.23490
69.7p
23
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
27:36.165560
+3:57.23690
69.6p
24
Gunnar Birgisson
Island
27:40.165910
+4:01.24040
69.4p
25
Audrius Sakenas
Lithuania
27:49.166830
+4:10.24960
69.0p
26
Björn Svensson
OK Landehof
28:47.172630
+5:08.30760
66.3p
27
Mindaugas Bakula
Lithuania
29:54.179320
+6:15.37450
63.5p
28
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
30:37.183640
+6:58.41770
61.9p
29
Måns Karlsson
Filipstads SF
31:35.189490
+7:57.47620
59.7p
-
Emil Svensson
Marhults SOFK
23:59:58.8639700
-
Erik Söderlund
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Viktor Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Adam Clareus
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Emil Frykberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Ludvig Nordqvist
Sya SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)