Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Särnatävlingarna
2010-12-05
Deltävling i
Särna Hedlunds Minnescup
<<< Idretävlingarna
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Daniel Svensson
IFK Mora SK
23:21.140000
84.5p
2
Jack Impola
Malungs IF
23:37.141630
+16.1530
83.4p
3
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
23:38.141710
+17.1610
83.3p
4
Simon Persson
Lucksta IF
23:45.142460
+24.2360
82.8p
5
Per Sandberg
Filipstads SF
23:53.143270
+32.3170
82.3p
6
Andrew Young
Storbritannien
23:56.143500
+35.3400
82.1p
7
Arvid Forss
Åsarna IK
24:02.144110
+41.4010
81.7p
8
Oscar Persson
SK Bore
24:08.144720
+47.4620
81.3p
9
Niklas Persson
Falu IK
24:13.145240
+52.5140
81.0p
10
Karl-Johan Westberg
Borås SK
24:15.145450
+54.5350
80.8p
11
Lasse Hulgaard
Danmark
24:17.145610
+56.5510
80.7p
12
Simon Hallström
Idre SK
24:17.145650
+56.5550
80.7p
13
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
24:29.146810
+1:08.6710
79.9p
14
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
24:31.147010
+1:10.6910
79.8p
15
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
24:35.147450
+1:14.7350
79.5p
16
Vytautas Strolia
Lithuania
24:39.147820
+1:18.7720
79.3p
17
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
24:40.147940
+1:19.7840
79.2p
18
Bob Impola
Malungs IF
24:41.148030
+1:20.7930
79.2p
19
Callum Smith
Storbritannien
24:42.148120
+1:21.8020
79.1p
20
Emil Persson
SK Bore
24:49.148880
+1:28.8780
78.7p
21
Simon Sveder
Högbo GOIF
24:54.149360
+1:33.9260
78.4p
22
Jesper Nyström
Falu IK
24:55.149400
+1:34.9300
78.3p
23
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
24:55.149480
+1:34.9380
78.3p
24
Andreas Grann
Sunne SLF
24:57.149620
+1:36.9520
78.2p
25
Arvid Elffors
Lucksta IF
24:58.149780
+1:37.9680
78.1p
26
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
25:06.150520
+1:45.10420
77.7p
27
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
25:43.154290
+2:22.14190
75.5p
28
Andre Larsson
Svegs IK
25:46.154520
+2:25.14420
75.3p
29
Viktor Hansson
Garphyttans IF
25:58.155780
+2:37.15680
74.6p
30
Emil Meijer
Ryda SK
26:06.156520
+2:45.16420
74.2p
31
Pontus Nordström
Östervåla IF
26:30.158940
+3:09.18840
72.9p
32
Jesper Arnesson
Idre SK
26:35.159430
+3:14.19330
72.7p
33
Lukas Jakeliunas
Lithuania
26:42.160180
+3:21.20080
72.3p
34
Jonas Langman
Leksands SK
27:37.165660
+4:16.25560
69.5p
35
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
28:27.170670
+5:06.30570
67.2p
36
Erik Frost
IFK Mora SK
29:00.173900
+5:39.33800
65.8p
-
Tobias Ryberg
Leksands SK
23:59:58.8639700
-
Mathias Jonasson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Olle Lindfors
Norbergs SK
23:59:59.8639800
-
Johan Montén
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
23:59:59.8639800
-
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Henrik Rosén
Östervåla IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)