Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lindénarullen
2010-10-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
27.8km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tobias Westman
IK Stern
1:00:23.362200
79.9p
2
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:00:59.365800
+36.3500
79.0p
3
Samuel Norlén
IK Stern
1:01:06.366500
+43.4200
78.8p
4
Marcus Thormé
OK Lindena
1:01:24.368300
+1:01.6000
78.4p
5
Anders Johansson
Håfreströms IF
1:02:47.376600
+2:24.14300
76.5p
6
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
1:03:03.378200
+2:40.15900
76.1p
7
Markus Jönsson
Alliansloppets SK
1:03:08.378700
+2:45.16400
76.0p
8
Philip Askeroth
IK Stern
1:03:20.379900
+2:57.17600
75.8p
9
Linus Larsson
FK Göingarna
1:04:10.384900
+3:47.22600
74.7p
10
Henrik Landström
Säffle SK
1:04:59.389800
+4:36.27500
73.6p
11
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:05:10.390900
+4:47.28600
73.4p
12
Rickard Bergengren
Björnstorps IF
1:05:38.393700
+5:15.31400
72.8p
13
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
1:05:45.394400
+5:22.32100
72.7p
14
Per Löwendahl
IK Stern
1:05:48.394700
+5:25.32400
72.6p
15
Alexander Nordengren
IK Stern
1:06:42.400100
+6:19.37800
71.5p
16
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:08:57.413600
+8:34.51300
68.9p
17
Håkan Gunnarsson
Härlövs IF
1:09:00.413900
+8:37.51600
68.9p
18
Fredrik Andersson
IK Stern
1:09:07.414600
+8:44.52300
68.8p
19
Adam Blomberg
OK Landehof
1:09:31.417000
+9:08.54700
68.3p
20
Mårten Svensson
Simlångsdalens IF
1:09:46.418500
+9:23.56200
68.1p
21
Magnus Aasa
OK Kullingshof
1:10:23.422200
+10:00.59900
67.4p
22
Jonas Henningsson
Simlångsdalens IF
1:10:54.425300
+10:31.63000
66.9p
23
Stefan Carlen
OK Landehof
1:11:26.428500
+11:03.66200
66.3p
24
Göran Pettersson
Göteborgs SK
1:11:30.428900
+11:07.66600
66.2p
25
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:13:25.440400
+13:02.78100
64.3p
26
Dan Nilsson
IK Trenne
1:14:14.445300
+13:51.83000
63.6p
27
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
1:14:17.445600
+13:54.83300
63.5p
28
Erik Axelsson
Simlångsdalens IF
1:14:45.448400
+14:22.86100
63.1p
29
Björn Svensson
OK Landehof
1:15:02.450100
+14:39.87800
62.8p
30
Martin Ekwall
Ulricehamns IF
1:15:26.452500
+15:03.90200
62.5p
31
Fredrik Persson
IK Stern
1:16:09.456800
+15:46.94500
61.8p
32
Bertil Persson
Göteborgs SK
1:17:31.465000
+17:08.102700
60.6p
33
Janne Persson
IF Rigor
1:17:43.466200
+17:20.103900
60.5p
34
Rolf Bernroth
Burseryds IF
1:18:06.468500
+17:43.106200
60.1p
35
Karl-Gustav Nilsson
Markaryds FK
1:18:46.472500
+18:23.110200
59.6p
36
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
1:22:19.493800
+21:56.131500
56.8p
37
Peter Andersson
Halmstad OK
1:25:29.512800
+25:06.150500
54.5p
38
Jesper Bengtsson
Simlångsdalens IF
1:26:12.517100
+25:49.154800
54.0p
39
Odd Löfvendahl
IK Stern
1:31:16.547500
+30:53.185200
50.8p
40
Peter Johansson
Simlångsdalens IF
1:58:25.710400
+58:02.348100
38.5p
41
Bo Persson
OK Lindena
1:59:48.718700
+59:25.356400
38.0p
-
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
Christer Holm
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Mattias Claesson
Kumla SF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)