Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Höstrullen
2010-10-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
IK Stern
1:29:08.534750
79.5p
2
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
1:29:10.534950
+2.100
79.5p
3
Markus Jönsson
Alliansloppets SK
1:29:10.534980
+2.130
79.5p
4
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:29:11.535000
+2.150
79.5p
5
Samuel Norlin
Rätvik
1:29:11.535060
+3.210
79.5p
6
Philip Askeroth
IK Stern
1:29:15.535460
+7.610
79.4p
7
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
1:32:27.554600
+3:18.19750
75.5p
8
Stefan Nordlander
Navåsens FK
1:32:30.554900
+3:21.20050
75.4p
9
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:34:31.567000
+5:22.32150
73.1p
10
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:35:49.574800
+6:40.39950
71.7p
11
Marcus Johansson
IK Stern
1:35:55.575430
+6:46.40580
71.6p
12
Fredrik Andersson
IK Stern
1:35:55.575460
+6:47.40610
71.6p
13
Per Löwendahl
IK Stern
1:35:55.575490
+6:47.40640
71.6p
14
Martin Melin
OK Kullingshof
1:35:56.575510
+6:47.40660
71.6p
15
Dick Gustafsson
OK Landehof
1:35:56.575550
+6:48.40700
71.6p
16
Adam Blomberg
OK Landehof
1:35:56.575570
+6:48.40720
71.6p
17
Mattias Carlzon
Borås SK
1:36:06.576560
+6:58.41710
71.4p
18
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
1:36:10.576910
+7:01.42060
71.4p
19
Stefan Carlen
OK Landehof
1:36:10.576970
+7:02.42120
71.4p
20
Magnus Aasa
OK Kullingshof
1:36:11.577000
+7:02.42150
71.4p
21
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
1:40:06.600500
+10:57.65650
67.5p
22
Thomas Andersson
IFK Skövde SK
1:40:28.602700
+11:19.67850
67.2p
23
Daniel Anderrson
Borås SK
1:41:15.607450
+12:07.72600
66.4p
24
Magnus Sjöbjer
Ellos IF
1:41:15.607490
+12:07.72640
66.4p
25
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:41:16.607560
+12:08.72710
66.4p
26
Niclas Andersson
Hindås SK
1:41:20.607960
+12:12.73110
66.4p
27
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
1:43:20.619930
+14:11.85080
64.6p
28
Anders Wikström
Sjömarkens IF
1:43:53.623290
+14:45.88440
64.1p
29
Martin Andersson
SOK 68
1:43:54.623330
+14:45.88480
64.1p
30
Martin Ekwall
Hössna IF
1:43:54.623350
+14:46.88500
64.1p
31
Johan Abrahamsson
Grönahögs IK
1:44:03.624280
+14:55.89430
64.0p
32
Tomas Karlsson
Borås SK
1:44:06.624520
+14:57.89670
64.0p
33
Anders Bergvall
IK Stern
1:47:31.645070
+18:23.110220
61.2p
34
Michael Johansson
IK Stern
1:47:32.645160
+18:24.110310
61.2p
35
Mattias Larsson
Skogspojkarnas OK
1:47:35.645420
+18:26.110570
61.2p
36
Errki Saksmann
IF Hagen SK
1:47:36.645560
+18:28.110710
61.2p
37
Patrik Hylander
Hössna IF
1:47:39.645840
+18:30.110990
61.1p
38
Lars Hammarlund
IK Stern
1:47:40.645930
+18:31.111080
61.1p
39
Erik Carlsson
IK Stern
1:47:41.646010
+18:32.111160
61.1p
40
Morgan Darius
Falköpings AIK SK
1:51:18.667730
+22:09.132880
58.5p
41
Jonas Hagberg
SOK 68
1:51:24.668310
+22:15.133460
58.4p
42
Hans Boström
Borås SK
1:51:35.669450
+22:27.134600
58.3p
43
Niklas Holmér
Ulricehamns IF
1:51:37.669630
+22:28.134780
58.2p
44
Kjell Lundin
No Club
1:51:45.670430
+22:36.135580
58.2p
45
Lars G Johansson
Vänersborgs SK
1:51:45.670470
+22:37.135620
58.1p
46
Anders Svensson
Navåsens FK
1:51:51.671040
+22:42.136190
58.1p
47
Staffan Lundin
Ulricehamns IF
1:52:05.672450
+22:57.137600
57.9p
48
Per Orestig
IF Hallby SOK
1:52:14.673360
+23:06.138510
57.8p
49
Ragnar Crona
OK Landehof
1:57:18.703790
+28:10.168940
54.5p
50
Jörgen Håkansson
IK Ymer
2:01:28.728700
+32:19.193850
52.1p
51
Jocke Johnsson
SOK 68
2:01:40.729910
+32:31.195060
52.0p
52
Christer Holm
Axa SC
2:02:30.734910
+33:21.200060
51.6p
53
Sören Skålberg
Hindås SK
2:04:13.745240
+35:04.210390
50.6p
54
Glenn Lövgren
Ulricehamns IF
2:04:36.747520
+35:27.212670
50.4p
55
Bertil Sjögren
Ulricehamns IF
2:06:39.759860
+37:31.225010
49.4p
56
Odd Löfvendahl
IK Stern
2:06:55.761430
+37:46.226580
49.3p
57
Krister Emanuelsson
Ulricehamns IF
2:07:00.761950
+37:52.227100
49.2p
58
Kristian Hagberg
SOK 68
2:07:09.762860
+38:01.228010
49.1p
59
Juhani Dufva
Aclima
2:08:33.771260
+39:25.236410
48.5p
60
Carl Gunnar Jönsson
Borås SK
2:08:39.771820
+39:30.236970
48.4p
61
Torkel Gustafsson
IK Ymer
2:13:45.802420
+44:36.267570
46.1p
62
Hans Carlsson
Tranemo IF
2:13:49.802810
+44:40.267960
46.1p
63
Peter Fridell
Borås SK
2:14:24.806390
+45:16.271540
45.8p
64
Torbjörn Saetre
Hindås SK
2:16:49.820880
+47:41.286030
44.8p
65
Niclas Karlsson
Redvägs SK
2:23:48.862710
+54:39.327860
42.1p
66
Carl Gunnar Jönsson Sjölin
No Club
2:31:23.908210
+1:02:14.373360
39.5p
67
Roger Skiöld
Borås SK
2:33:16.919580
+1:04:08.384730
38.9p
68
Peder Niklasson
Annelunds IF
2:38:59.953880
+1:09:51.419030
37.2p
-
Fredrik Rosengren
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Lasse Bertilsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Jerry Lundin
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Andersson
No Club
23:59:59.8639800
-