Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2010-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Rådström
Nynäshamns IF SK
47:17.283600
76.5p
2
Anna Lindmark
Sundbybergs IK
48:01.288000
+44.4300
75.3p
3
Anna Evaldsson
Ikj Haninge
48:16.289500
+59.5800
74.9p
4
Emma Jansson
Sundbybergs IK
48:35.291400
+1:18.7700
74.5p
5
Kristin Larsson
Överkalix IF
48:36.291500
+1:19.7800
74.4p
6
Linda Forström
Sundbybergs IK
48:47.292600
+1:30.8900
74.2p
7
Susanne Wallenborg
IF Thor
50:07.300600
+2:50.16900
72.2p
8
Lena Lindh
Nacka Värmdö SK
51:57.311600
+4:40.27900
69.6p
9
Katrin Skogslund
Täby IS SK
52:04.312300
+4:47.28600
69.5p
10
Linnéa Jonsson
Roslags-Länna IF
53:18.319700
+6:01.36000
67.9p
11
Elin Engardt
Elu IF
53:21.320000
+6:04.36300
67.8p
12
Viktoria Ämting
Nacka Värmdö SK
54:50.328900
+7:33.45200
66.0p
13
Rebecca Heinrup
Sundbybergs IK
55:15.331400
+7:58.47700
65.5p
14
Camilla Göstas
Älvdalens IF SK
55:20.331900
+8:03.48200
65.4p
15
Nina Bivstedt
Sundbybergs IK
55:23.332200
+8:06.48500
65.3p
16
My Heinrup
Järla IF SK
56:10.336900
+8:53.53200
64.4p
17
Daniela Profir
Sundbybergs IK
56:44.340300
+9:27.56600
63.8p
18
Kristina Johnsen
Mälarö SOK
56:55.341400
+9:38.57700
63.6p
19
Hanna Vannevik
Nacka Värmdö SK
58:02.348100
+10:45.64400
62.3p
20
Linda Hiljemark
Regeringskansliets IF
58:52.353100
+11:35.69400
61.5p
21
Gunilla Kreiss
Sundbybergs IK
58:55.353400
+11:38.69700
61.4p
22
Tuula Harju
Telia IoFF
1:00:32.363100
+13:15.79400
59.8p
23
Susanne Jansson
Sundbybergs IK
1:00:59.365800
+13:42.82100
59.3p
24
Emelie Norlén
Sundbybergs IK
1:01:04.366300
+13:47.82600
59.2p
25
Åsa Markén
Sundbybergs IK
1:01:25.368400
+14:08.84700
58.9p
26
Maria Green
Preem IF
1:01:31.369000
+14:14.85300
58.8p
27
Eva Olofsson
Axa SC
1:02:18.373700
+15:01.90000
58.1p
28
Eva Lotta Strid
Marhults SOFK
1:03:55.383400
+16:38.99700
56.6p
29
Theresa Vourela
Telia IoFF
1:04:00.383900
+16:43.100200
56.5p
30
Katarina Bohman
Ikj Haninge
1:04:52.389100
+17:35.105400
55.8p
31
Birgitta Andersson
Täby OK
1:08:13.409200
+20:56.125500
53.0p
32
Ann Marie Näslund
Sundbybergs IK
1:10:12.421100
+22:55.137400
51.5p
33
Linda Lindblom
Bålsta SK
1:10:38.423700
+23:21.140000
51.2p
34
Elin Karlsson
Axa SC
1:10:42.424100
+23:25.140400
51.2p
35
Maria Evans
Hammarby IF SF
1:11:28.428700
+24:11.145000
50.6p
36
Marie Anne Meldahl
Sundbybergs IK
1:21:06.486500
+33:49.202800
44.6p
37
Ellen Kugelberg
Sundbybergs IK
1:24:33.507200
+37:16.223500
42.8p
38
Karin Zachrisson
Kjula IF
1:33:58.563700
+46:41.280000
38.5p