Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2010-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Rådström
Nynäshamns IF SK
47:17.283600
76.5p
2
Anna Lindmark
Sundbybergs IK
48:01.288000
+44.4300
75.3p
3
Anna Evaldsson
Ikj Haninge
48:16.289500
+59.5800
74.9p
4
Emma Jansson
Sundbybergs IK
48:35.291400
+1:18.7700
74.5p
5
Kristin Larsson
Överkalix IF
48:36.291500
+1:19.7800
74.4p
6
Linda Forström
Sundbybergs IK
48:47.292600
+1:30.8900
74.2p
7
Susanne Wallenborg
IF Thor
50:07.300600
+2:50.16900
72.2p
8
Lena Lindh
Nacka Värmdö SK
51:57.311600
+4:40.27900
69.6p
9
Katrin Skogslund
Täby IS SK
52:04.312300
+4:47.28600
69.5p
10
Linnéa Jonsson
Roslags-Länna IF
53:18.319700
+6:01.36000
67.9p
11
Elin Engardt
Elu IF
53:21.320000
+6:04.36300
67.8p
12
Viktoria Ämting
Nacka Värmdö SK
54:50.328900
+7:33.45200
66.0p
13
Rebecca Heinrup
Sundbybergs IK
55:15.331400
+7:58.47700
65.5p
14
Camilla Göstas
Älvdalens IF SK
55:20.331900
+8:03.48200
65.4p
15
Nina Bivstedt
Sundbybergs IK
55:23.332200
+8:06.48500
65.3p
16
My Heinrup
Järla IF SK
56:10.336900
+8:53.53200
64.4p
17
Daniela Profir
Sundbybergs IK
56:44.340300
+9:27.56600
63.8p
18
Kristina Johnsen
Mälarö SOK
56:55.341400
+9:38.57700
63.6p
19
Hanna Vannevik
Nacka Värmdö SK
58:02.348100
+10:45.64400
62.3p
20
Linda Hiljemark
Regeringskansliets IF
58:52.353100
+11:35.69400
61.5p
21
Gunilla Kreiss
Sundbybergs IK
58:55.353400
+11:38.69700
61.4p
22
Tuula Harju
Telia IoFF
1:00:32.363100
+13:15.79400
59.8p
23
Susanne Jansson
Sundbybergs IK
1:00:59.365800
+13:42.82100
59.3p
24
Emelie Norlén
Sundbybergs IK
1:01:04.366300
+13:47.82600
59.2p
25
Åsa Markén
Sundbybergs IK
1:01:25.368400
+14:08.84700
58.9p
26
Maria Green
Preem IF
1:01:31.369000
+14:14.85300
58.8p
27
Eva Olofsson
Axa SC
1:02:18.373700
+15:01.90000
58.1p
28
Eva Lotta Strid
Marhults SOFK
1:03:55.383400
+16:38.99700
56.6p
29
Theresa Vourela
Telia IoFF
1:04:00.383900
+16:43.100200
56.5p
30
Katarina Bohman
Ikj Haninge
1:04:52.389100
+17:35.105400
55.8p
31
Birgitta Andersson
Täby OK
1:08:13.409200
+20:56.125500
53.0p
32
Ann Marie Näslund
Sundbybergs IK
1:10:12.421100
+22:55.137400
51.5p
33
Linda Lindblom
Bålsta SK
1:10:38.423700
+23:21.140000
51.2p
34
Elin Karlsson
Axa SC
1:10:42.424100
+23:25.140400
51.2p
35
Maria Evans
Hammarby IF SF
1:11:28.428700
+24:11.145000
50.6p
36
Marie Anne Meldahl
Sundbybergs IK
1:21:06.486500
+33:49.202800
44.6p
37
Ellen Kugelberg
Sundbybergs IK
1:24:33.507200
+37:16.223500
42.8p
38
Karin Zachrisson
Kjula IF
1:33:58.563700
+46:41.280000
38.5p
D 21 Motion
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Julia Seger
Sundbybergs IK
49:56.299500
72.4p
2
Åsa Pettersson
No Club
59:01.354000
+9:05.54400
61.3p
3
Amanda Steen
No Club
59:29.356800
+9:33.57200
60.8p
4
Sari Huusko
No Club
1:00:06.360500
+10:10.60900
60.2p
5
Caroline Dahlérus
Stockholms SIF
1:00:25.362400
+10:29.62800
59.9p
6
Kristina Lindblom
No Club
1:01:59.371800
+12:03.72200
58.4p
7
Helena Reinikainen
Stockholms Landstings IF
1:02:06.372500
+12:10.72900
58.3p
8
Mariann Hamberg
Stockholms Landstings IF
1:04:10.384900
+14:14.85300
56.4p
9
Margareta Klingsmo
No Club
1:04:37.387600
+14:41.88000
56.0p
10
Estelle Ågren
No Club
1:04:41.388000
+14:45.88400
55.9p
11
Cecilia Aflodal
Sundbybergs IK
1:04:48.388700
+14:52.89100
55.8p
12
Emma Rova
No Club
1:05:43.394200
+15:47.94600
55.0p
13
Åsa Trouin
Biohygien
1:06:09.396800
+16:13.97200
54.7p
14
Terese Persson
No Club
1:06:24.398300
+16:28.98700
54.5p
15
Ann Charlotte Åkerblad
Enebybergs IF
1:06:35.399400
+16:39.99800
54.3p
16
Karin Nilsson
Ikj Haninge
1:06:40.399900
+16:44.100300
54.3p
17
Ann Sophie Bäckman
No Club
1:06:44.400300
+16:48.100700
54.2p
18
Jenny Persson
No Club
1:06:49.400800
+16:53.101200
54.1p
19
Ronja Beijer
Åf SK
1:06:54.401300
+16:58.101700
54.1p
20
Lisa Samuelsson
Tsm
1:07:00.401900
+17:04.102300
54.0p
21
Maria Gelinder
No Club
1:07:03.402200
+17:07.102600
54.0p
22
Helena Bachman
Sundbybergs IK
1:07:15.403400
+17:19.103800
53.8p
23
Pernilla Svedin
No Club
1:07:25.404400
+17:29.104800
53.7p
24
Ewa Börjebo
Täby OK
1:07:28.404700
+17:32.105100
53.6p
25
Monica Laurell
Sundbybergs IK
1:07:40.405900
+17:44.106300
53.5p
26
Frida Englund
No Club
1:07:52.407100
+17:56.107500
53.3p
27
Solveig Winberg
Arlanda-Märsta SK
1:07:55.407400
+17:59.107800
53.3p
28
Karin Sjöberg
No Club
1:08:07.408600
+18:11.109000
53.1p
29
Malena Heinrup
No Club
1:08:49.412800
+18:53.113200
52.6p
30
Emma Westling
No Club
1:09:09.414800
+19:13.115200
52.3p
31
Eva Sundgren
No Club
1:09:28.416700
+19:32.117100
52.1p
32
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
1:09:32.417100
+19:36.117500
52.0p
33
Helena Hellgren
Ncc IF
1:09:35.417400
+19:39.117800
52.0p
34
Ellinor Kenne
No Club
1:09:40.417900
+19:44.118300
51.9p
35
Helena Pettersson
Stockholms Landstings IF
1:09:51.419000
+19:55.119400
51.8p
36
Mia Lilja
No Club
1:10:02.420100
+20:06.120500
51.7p
37
Charlotte Roempke
No Club
1:10:18.421700
+20:22.122100
51.5p
38
Malin Ahlberg
No Club
1:10:55.425400
+20:59.125800
51.0p
39
Lena Viberg
Stockholms Landstings IF
1:11:12.427100
+21:16.127500
50.8p
40
Kristin Wågström
No Club
1:11:17.427600
+21:21.128000
50.7p
41
Martina Westman
No Club
1:11:36.429500
+21:40.129900
50.5p
42
Magdalena Persson
No Club
1:11:52.431100
+21:56.131500
50.3p
43
Erika Liljendahl
Stockholms Landstings IF
1:12:05.432400
+22:09.132800
50.2p
44
Anette Olsson
No Club
1:12:38.435700
+22:42.136100
49.8p
45
Annika Gelinder
No Club
1:12:42.436100
+22:46.136500
49.8p
46
Marita Samuelsson
Sundbybergs IK
1:12:55.437400
+22:59.137800
49.6p
47
Nina Hägred Koverberg
No Club
1:13:01.438000
+23:05.138400
49.5p
48
Monica Manske
Stockholms Landstings IF
1:13:06.438500
+23:10.138900
49.5p
49
Maria Elfström
No Club
1:13:08.438700
+23:12.139100
49.5p
50
Stephanie Mellqvist
No Club
1:13:20.439900
+23:24.140300
49.3p
51
Lena Karjel
No Club
1:13:36.441500
+23:40.141900
49.1p
52
Åsa Svanström-Holmberg
No Club
1:13:58.443700
+24:02.144100
48.9p
53
Therese Wikström
Ikj Haninge
1:14:12.445100
+24:16.145500
48.8p
54
Monica Orgna
No Club
1:14:16.445500
+24:20.145900
48.7p
55
Mei Wen
No Club
1:14:32.447100
+24:36.147500
48.5p
56
Susanna Baltscheffsky
No Club
1:14:50.448900
+24:54.149300
48.3p
57
Judith Baird Johansson
No Club
1:14:54.449300
+24:58.149700
48.3p
58
Lena Furuhovde
No Club
1:14:57.449600
+25:01.150000
48.3p
59
Eva Levin
Stockholms Landstings IF
1:15:02.450100
+25:06.150500
48.2p
60
Malin Renström
No Club
1:15:06.450500
+25:10.150900
48.2p
61
Anna Narin
No Club
1:15:21.452000
+25:25.152400
48.0p
62
Elenore Jansson
No Club
1:15:33.453200
+25:37.153600
47.9p
63
Maria Wickström
No Club
1:15:56.455500
+26:00.155900
47.6p
64
Eeva Europe
Stockholms Landstings IF
1:15:59.455800
+26:03.156200
47.6p
65
Ylva Dahlin
Stockholms Landstings IF
1:16:44.460300
+26:48.160700
47.1p
66
Christina Klarström
No Club
1:17:40.465900
+27:44.166300
46.6p
67
Maria Weståker
No Club
1:17:52.467100
+27:56.167500
46.5p
68
Eva Liss
Abbott Munken
1:17:58.467700
+28:02.168100
46.4p
69
Linda Ärnström
Stockholms Landstings IF
1:18:04.468300
+28:08.168700
46.3p
70
Monica Sterin
No Club
1:18:16.469500
+28:20.169900
46.2p
71
Helena Näslund
Stockholms Landstings IF
1:18:21.470000
+28:25.170400
46.2p
72
Ida Danielsson
No Club
1:18:25.470400
+28:29.170800
46.1p
73
Alexandra Ullman
No Club
1:18:30.470900
+28:34.171300
46.1p
74
Karin Nyberg
No Club
1:18:37.471600
+28:41.172000
46.0p
75
Anna Karin Hansson
No Club
1:18:46.472500
+28:50.172900
45.9p
76
Gunilla Cedervall
No Club
1:19:54.479300
+29:58.179700
45.3p
77
Marika Ekvall
Stockholms Landstings IF
1:20:17.481600
+30:21.182000
45.1p
78
Johanna Ågren
Ncc IF
1:20:40.483900
+30:44.184300
44.8p
79
Eva Jillefors
No Club
1:20:47.484600
+30:51.185000
44.8p
80
Carin Holmeliw
No Club
1:20:55.485400
+30:59.185800
44.7p
81
Katrin Ekvall
No Club
1:21:11.487000
+31:15.187400
44.6p
82
Anna Kramers
No Club
1:21:17.487600
+31:21.188000
44.5p
83
Cecilia Carlsson
No Club
1:21:27.488600
+31:31.189000
44.4p
84
Anna Gällhagen
No Club
1:21:56.491500
+32:00.191900
44.2p
85
Theresa Hörnqvist
No Club
1:22:29.494800
+32:33.195200
43.9p
86
Anna Lundmark
Ica-Handlarnas IF
1:22:35.495400
+32:39.195800
43.8p
87
Åsa Östlund
No Club
1:22:43.496200
+32:47.196600
43.7p
88
Camilla Risinger
No Club
1:22:47.496600
+32:51.197000
43.7p
89
Katarina Ahlberg
No Club
1:23:01.498000
+33:05.198400
43.6p
90
Annelie Backlund
No Club
1:23:08.498700
+33:12.199100
43.5p
91
Anita Hagelin
No Club
1:23:15.499400
+33:19.199800
43.5p
92
Ingegärd Westman
No Club
1:23:53.503200
+33:57.203600
43.1p
93
Caroline Hagberg
No Club
1:23:56.503500
+34:00.203900
43.1p
94
Susanna Carlsson Bennet
Stockholms Landstings IF
1:24:03.504200
+34:07.204600
43.0p
95
Rori Öhlander
No Club
1:24:10.504900
+34:14.205300
43.0p
96
Sara Hagelin
No Club
1:24:12.505100
+34:16.205500
43.0p
97
Ingela Baltscheffsky
No Club
1:24:45.508400
+34:49.208800
42.7p
98
Frida Östlund
No Club
1:25:18.511700
+35:22.212100
42.4p
99
Brita Klefbeck
Stockholms Landstings IF
1:25:21.512000
+35:25.212400
42.4p
100
Monica Wulfing
No Club
1:25:24.512300
+35:28.212700
42.4p
101
Lena Bröderman
No Club
1:25:35.513400
+35:39.213800
42.3p
102
Eva Ullman
No Club
1:26:02.516100
+36:06.216500
42.0p
103
Ingalill Börjesjö
Sundbybergs IK
1:26:17.517600
+36:21.218000
41.9p
104
Camilla Söderstedt
No Club
1:26:27.518600
+36:31.219000
41.8p
105
Christina Falk
No Club
1:27:13.523200
+37:17.223600
41.5p
106
Ann Christin Saros Bohl
No Club
1:27:19.523800
+37:23.224200
41.4p
107
Annita Hammargren
No Club
1:27:49.526800
+37:53.227200
41.2p
108
Marita Wallin
Stockholms Landstings IF
1:28:10.528900
+38:14.229300
41.0p
109
Nina Lundsten
No Club
1:28:24.530300
+38:28.230700
40.9p
110
Elin Ohlsson
No Club
1:28:39.531800
+38:43.232200
40.8p
111
Cecilia Engholm
Stockholms Landstings IF
1:28:44.532300
+38:48.232700
40.8p
112
Madeleine Brandt
No Club
1:28:47.532600
+38:51.233000
40.7p
113
Lotta Tammik
Stockholms Landstings IF
1:28:57.533600
+39:01.234000
40.7p
114
Anette Lindgren
No Club
1:29:48.538700
+39:52.239100
40.3p
115
Carina Öhlin
No Club
1:30:16.541500
+40:20.241900
40.1p
116
Eva Mellström
Stockholms Landstings IF
1:30:34.543300
+40:38.243700
39.9p
117
Elisabeth Skogsfors
No Club
1:33:03.558200
+43:07.258600
38.9p
118
Marie Bergman
No Club
1:33:25.560400
+43:29.260800
38.7p
119
Maria Säfwenberg
No Club
1:33:43.562200
+43:47.262600
38.6p
120
Rebecca Kastell
No Club
1:35:28.572700
+45:32.273100
37.9p
121
Marianne Kenne
No Club
1:36:05.576400
+46:09.276800
37.6p
122
Christina Lundström
No Club
1:39:39.597800
+49:43.298200
36.3p
123
Barbro Elglund Tillande
Stockholms Landstings IF
1:39:50.598900
+49:54.299300
36.2p
124
Marianne Jonasson
No Club
1:39:58.599700
+50:02.300100
36.2p
125
Lena Boberg
No Club
1:40:08.600700
+50:12.301100
36.1p
126
Susanna Filipoff
No Club
1:40:12.601100
+50:16.301500
36.1p
127
Matilda Engström
No Club
1:40:16.601500
+50:20.301900
36.1p
128
Sus Salheden
No Club
1:41:15.607400
+51:19.307800
35.7p
129
Lidija Kolouch
No Club
1:42:01.612000
+52:05.312400
35.5p
130
Cecilia Staaf
No Club
1:42:07.612600
+52:11.313000
35.4p
131
Christina Ripe
No Club
1:43:49.622800
+53:53.323200
34.8p
132
Anna Werner
No Club
1:51:35.669400
+1:01:39.369800
32.4p
133
Ewa Cedergren
Stockholms Landstings IF
1:52:24.674300
+1:02:28.374700
32.2p
134
Paulina Winfridsson
Stockholms Landstings IF
1:56:45.700400
+1:06:49.400800
31.0p