Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Aleloppet
2009-09-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
IK Stern
30:02.180100
76.6p
2
Markus Jönsson
Alliansloppets SK
30:04.180300
+2.100
76.5p
3
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
30:26.182500
+24.2300
75.2p
4
Anders Johansson
Håfreströms IF
30:27.182600
+25.2400
75.2p
5
Samuel Norlén
IK Stern
30:28.182700
+26.2500
75.1p
6
Mattias Claesson
Kumla SF
30:29.182800
+27.2600
75.1p
7
Marcus Thormé
OK Lindena
30:30.182900
+28.2700
75.0p
8
Daniel Grahn
Göteborgs SK
32:01.192000
+1:59.11800
70.1p
9
Stefan Nordlander
Navåsens FK
32:02.192100
+2:00.11900
70.1p
10
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
32:03.192200
+2:01.12000
70.0p
11
Fredrik Andersson
IK Stern
32:05.192400
+2:03.12200
69.9p
12
Patrik Sonehag
IK Stern
32:07.192600
+2:05.12400
69.8p
13
Marcus Johansson
IK Stern
32:38.195700
+2:36.15500
68.3p
14
Henrik Landström
Säffle SK
33:02.198100
+3:00.17900
67.2p
15
Marcus Ullman
OK Alehof
34:15.205400
+4:13.25200
64.0p
16
Håkan Gustafsson
IK Stern
34:16.205500
+4:14.25300
64.0p
17
Magnus Aasa
OK Kullingshof
34:18.205700
+4:16.25500
63.9p
18
Lennart Alleborg
OK Landehof
34:19.205800
+4:17.25600
63.9p
19
Andreas Nilsson
IK Stern
34:20.205900
+4:18.25700
63.8p
20
Stefan Norling
IK Stern
34:21.206000
+4:19.25800
63.8p
21
Adam Blomberg
OK Landehof
34:42.208100
+4:40.27900
62.9p
22
Tony Norling
IK Stern
34:45.208400
+4:43.28200
62.8p
23
Stefan Carlen
OK Landehof
34:46.208500
+4:44.28300
62.8p
24
Martin Ekwall
Hössna IF
34:47.208600
+4:45.28400
62.7p
25
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
34:49.208800
+4:47.28600
62.6p
26
Peter Klock
IK Stern
35:21.212000
+5:19.31800
61.4p
27
Daniel Netz
Vänersborgs SK
35:24.212300
+5:22.32100
61.3p
28
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
35:25.212400
+5:23.32200
61.2p
29
Niklas Dahlgren
IK Stern
35:43.214200
+5:41.34000
60.6p
30
Thomas Andersson
Volvo IF
35:44.214300
+5:42.34100
60.5p
31
Andreas Kvist
IFK Mora SK
35:47.214600
+5:45.34400
60.4p
32
Mikael Sandberg
Kungälvs Roddklubb
35:53.215200
+5:51.35000
60.2p
33
Claes-Göran Claesson
OK Alehof
35:56.215500
+5:54.35300
60.1p
34
Kjell Thorberntsson
OK Alehof
36:14.217300
+6:12.37100
59.4p
35
Ola Hafström
IK Stern
36:16.217500
+6:14.37300
59.4p
36
Lars Hammarlund
IK Stern
36:18.217700
+6:16.37500
59.3p
37
Stefan Karlsson
Näsets Paddlarklubb
36:19.217800
+6:17.37600
59.2p
38
Mathias Karlsson
OK Alehof
36:20.217900
+6:18.37700
59.2p
39
Tobias Bovin
Stenungsunds OK
36:22.218100
+6:20.37900
59.1p
40
Pelle Dalberg
IK Stern
37:09.222800
+7:07.42600
57.5p
41
Lars Dalberg
IK Stern
37:10.222900
+7:08.42700
57.5p
42
Fredrik Persson
IK Stern
37:47.226600
+7:45.46400
56.3p
43
Magnus Johnsson
Navåsens FK
38:11.229000
+8:09.48800
55.5p
44
Lennart Bröttgårdh
Volvo Flygmotor FF
38:24.230300
+8:22.50100
55.1p
45
Sven-Gunnar Svensson
OK Kroppefjäll
39:02.234100
+9:00.53900
54.0p
46
Björn Thyr
Vattenfalls IF Trollhättan
39:54.239300
+9:52.59100
52.5p
47
Olle Edvardsson
OK Alehof
41:19.247800
+11:17.67600
50.2p
48
Kjell Carlgren
OK Alehof
41:36.249500
+11:34.69300
49.8p
49
Timo Saaranen
IK Stern
42:41.256000
+12:39.75800
48.2p
50
Kjell Vågfelt
IK Stern
43:08.258700
+13:06.78500
47.5p
51
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
43:55.263400
+13:53.83200
46.5p
52
Markus Landin
Kungälvs OK
43:58.263700
+13:56.83500
46.4p
53
Fredrik Lindberg
Vattenfalls IF Trollhättan
44:15.265400
+14:13.85200
46.0p
54
Robert Fredriksson
IK Ymer
48:44.292300
+18:42.112100
40.9p