Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdörullen
2010-09-19
Deltävling i
Stockholms Rullskidcup 2010
<<< Toppsprinten
Södertäljeloppet Rullskidor >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Andersson
Nacka Värmdö SK
1:07:55.407430
78.6p
2
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
1:08:06.408580
+11.1050
78.3p
3
Olof Ekberg
Nacka Värmdö SK
1:08:07.408620
+11.1090
78.3p
4
Anders Widegren
Mälarö SOK
1:08:11.409000
+15.1470
78.2p
5
Erik Fochsen
Nacka Värmdö SK
1:08:12.409110
+16.1580
78.1p
6
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
1:09:27.416620
+1:31.9090
76.1p
7
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
1:10:08.420700
+2:12.13170
75.0p
8
Peter Larsson
Nacka Värmdö SK
1:10:09.420810
+2:13.13280
75.0p
9
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
1:10:11.421030
+2:16.13500
75.0p
10
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
1:10:17.421630
+2:22.14100
74.8p
11
Lennart Holmström
IF Åland
1:10:23.422230
+2:28.14700
74.6p
12
Göran Hammarson
Stockholms RK
1:11:42.430120
+3:46.22590
72.7p
13
Peter Sundén
Huddinge SK LF
1:12:11.433060
+4:16.25530
72.0p
14
Torbjörn Furn
Nacka Värmdö SK
1:12:12.433180
+4:17.25650
72.0p
15
Peter Larsson
Axa SC
1:15:07.450620
+7:11.43090
68.1p
16
Christoffer Salmén
Nacka Värmdö SK
1:15:11.451070
+7:16.43540
68.0p
17
Tommie Lindblom
Stockholms RK
1:15:16.451530
+7:21.44000
67.9p
18
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:17:27.464660
+9:32.57130
65.2p
19
Magnus Johnsson
Östgöta Helikopterskola IF
1:18:41.472090
+10:46.64560
63.8p
20
Rikard Swedberg
Sundbybergs IK
1:20:34.483330
+12:39.75800
61.8p
21
Martin Lasu
Nacka Värmdö SK
1:21:24.488330
+13:29.80800
60.9p
22
Erik Bröte
Sundbybergs IK
1:22:27.494610
+14:31.87080
59.9p
23
Olle Paulsson
Nacka Värmdö SK
1:23:43.502270
+15:48.94740
58.7p
24
Lars Gulliksson
Nacka Värmdö SK
1:23:45.502470
+15:50.94940
58.6p
25
Håkan Andersson
Nybro Ski
1:24:20.505990
+16:25.98460
58.1p
26
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
1:26:28.518700
+18:32.111170
56.2p
H 45
30km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Graas
OK Linné
1:10:08.420780
75.0p
2
Mats Jansson
Sundbybergs IK
1:12:19.433860
+2:10.12980
71.8p
3
Roger Huononen
Stockholms RK
1:15:23.452200
+5:14.31320
67.7p
4
Peter Davidsson
Hallsta IK
1:15:23.452240
+5:14.31360
67.7p
5
Per Eliasson
Nacka Värmdö SK
1:15:24.452380
+5:16.31500
67.7p
6
Lars-Åke Eriksson
Östervåla IF
1:17:22.464140
+7:13.43260
65.3p
7
Bror-Gustav Haasiosalo
IF Åland
1:17:33.465240
+7:24.44360
65.1p
8
Stig Orre
IF Åland
1:17:46.466520
+7:37.45640
64.9p
9
Sture Nordlöf
Nacka Värmdö SK
1:22:15.493450
+12:06.72570
60.1p
10
Kjell Jonsson
Hällbybrunns IF
1:22:15.493460
+12:06.72580
60.1p
11
Maximilian Schattauer
Turebergs IF
1:22:25.494460
+12:16.73580
59.9p
D 21
15km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Jansson
Sundbybergs IK
47:12.283160
-
2
Daniela Profir
Sundbybergs IK
50:54.305390
+3:42.22130
-
3
Susanne Jansson
Sundbybergs IK
1:06:20.397930
+19:07.114670
-