Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2010-04-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
26km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
1:12:19.433860
84.4p
2
Tomas Northug
Strindheim IL
1:12:20.433940
+0
84.4p
3
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
1:12:24.434310
+4.350
84.3p
4
Morten Vannebo
Steinkjer Skl
1:12:34.435300
+14.1340
84.1p
5
Emil Iversen
Varden Il,
1:12:42.436160
+23.2200
83.9p
6
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
1:12:51.437040
+31.3080
83.8p
7
Erik Silfver
Burträsk SK
1:13:34.441360
+1:15.7400
82.9p
8
Simon Hallström
Idre SK
1:13:38.441740
+1:18.7780
82.8p
9
Ola Berg Fines
Mosvik IL
1:13:43.442250
+1:23.8290
82.7p
10
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
1:13:44.442320
+1:24.8360
82.7p
11
Marcus Svelander
Åsarna IK
1:13:51.443000
+1:31.9040
82.6p
12
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:15:08.450710
+2:48.16750
81.1p
13
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:15:27.452600
+3:07.18640
80.8p
14
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:15:45.454410
+3:25.20450
80.4p
15
Johan Eriksson
Åsarna IK
1:15:45.454420
+3:25.20460
80.4p
16
Magnus Gjemse
Varden Il,
1:16:17.457610
+3:57.23650
79.9p
17
Per Lindgren
Kalix SK
1:16:46.460560
+4:27.26600
79.3p
18
Marcus Wiseth
Steinkjer Skl
1:16:59.461880
+4:40.27920
79.1p
19
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
1:17:01.462060
+4:42.28100
79.1p
20
Fredrik Karlsson
Idre SK
1:17:04.462370
+4:45.28410
79.0p
21
Claes Rosenqvist
IFK Bergvik
1:17:16.463520
+4:56.29560
78.8p
22
Jordan Buetow
Burke Mountain Academy Nordic Team
1:17:31.465010
+5:11.31050
78.6p
23
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:18:17.469640
+5:57.35680
77.8p
24
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:18:38.471790
+6:19.37830
77.4p
25
Espen Kveli
Lierne IL
1:19:29.476870
+7:10.42910
76.5p
26
Patrick Joslin
Burke Mountain Academy Nordic Team
1:19:30.476960
+7:11.43000
76.5p
27
Carl Olander
OK Landehof
1:19:32.477180
+7:13.43220
76.5p
28
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
1:20:26.482580
+8:07.48620
75.6p
29
Johan Daniels
Orsa SK
1:20:27.482640
+8:07.48680
75.6p
30
Torsten Kempe
Tynderö IK
1:20:57.485690
+8:38.51730
75.1p
31
Douglas Amos
Stratton Mountain School
1:21:26.488500
+9:06.54540
74.7p
32
Johan Ilhamn
Östersunds SK
1:21:49.490860
+9:30.56900
74.3p
33
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
1:22:23.494290
+10:04.60330
73.8p
34
Marcus Svalsjö
OK Landehof
1:22:37.495600
+10:17.61640
73.5p
35
Linus Karlsson
Filipstads SF
1:25:30.512950
+13:10.78990
71.0p
36
Tobias Björklund
IK Jarl Rättvik
1:26:00.515990
+13:41.82030
70.6p
37
Marcus Beldt Karlsson
Bergeforsens SK
1:26:51.521050
+14:31.87090
69.8p
38
Even Kvemo
Lierne IL
1:29:38.537760
+17:19.103800
67.6p
39
Daniel Karlsson
Östersunds SK
1:30:55.545430
+18:35.111470
66.6p
40
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
1:33:42.562100
+21:22.128140
64.6p
41
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
1:34:01.564020
+21:41.130060
64.4p