Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2010-04-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
4.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Magne Harborg
Röros IL
13:06.78520
2
Markus Fredriksson
Lycksele IF
13:06.78530
+0
3
Iver Anton Aune
Steinkjer Skl
13:11.79060
+5.440
4
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
13:20.79900
+13.1280
5
Gaute Iversen
Varden Il,
13:31.81070
+25.2450
6
Roar Hatling Jystad
Steinkjer Skl
13:41.82080
+35.3460
7
Jan Thomas Jenssen
Hommelvik IL
13:56.83570
+50.4950
8
Nils Augustsson
IFK Mora SK
13:56.83590
+50.4970
9
Elias Dahl
Offerdals SK
14:06.84560
+1:00.5940
10
Svein Berg Fines
Mosvik IL
14:13.85250
+1:07.6630
11
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
14:15.85470
+1:09.6850
12
Olle Strömbäck
Nätra SK
14:28.86760
+1:22.8140
13
Jakob Jansson
Månkarbo IF
14:36.87530
+1:30.8910
14
Max Novak
Offerdals SK
14:39.87870
+1:33.9250
15
Daniel Hägesten
Remsle SK
14:41.88010
+1:34.9390
16
Ola Rannem Brosveet
Henning Sl
14:42.88130
+1:36.9510
17
Kasper Gauslaa
Hägglunds IOFK
14:44.88360
+1:38.9740
18
Jens Selahn
Stockviks SF
14:45.88480
+1:39.9860
19
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
14:56.89570
+1:50.10950
20
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
14:57.89630
+1:51.11010
21
Jesper Lind
Hudiksvalls IF
14:58.89700
+1:51.11080
22
Gustav Rotvold
Åsarna IK
15:22.92170
+2:16.13550
23
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
15:32.93100
+2:25.14480
24
Victor Lindgren
Kramfors Alliansen
15:48.94720
+2:42.16100
25
John Magnus Haugen
Hommelvik IL
15:57.95680
+2:51.17060
26
August Spik
Leksands SK
16:03.96290
+2:57.17670
27
Emil Thyrèn
Trönö IK
16:04.96310
+2:57.17690
28
Per Andersson
Häggenås SK
16:06.96580
+3:00.17960
29
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
16:22.98110
+3:15.19490
30
Andreas Grande
Leksvik IL
16:36.99540
+3:30.20920
31
Ludvig Grytbakk Tronsaune
Röros IL
16:40.99920
+3:34.21300
32
Tobias Lampinen
Remsle SK
17:20.103900
+4:13.25280
33
Jonas Persson
Trönö IK
18:29.110820
+5:23.32200
34
Viktor Djerf
Källbottens IK
19:46.118500
+6:39.39880
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)