Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Juniorcup
2010-03-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
55:30.332990
82.7p
2
Martin Bergström
Strömnäs GIF
55:31.333090
+1
82.7p
3
Daniel Svensson
IFK Mora SK
55:32.333120
+1.30
82.7p
4
Jack Impola
Domnarvets GOIF
55:33.333200
+2.110
82.7p
5
Niklas Persson
Falu IK
55:50.334930
+19.1840
82.3p
6
Håkan Emilsson
Offerdals SK
56:50.340990
+1:20.7900
80.9p
7
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
56:51.341030
+1:20.7940
80.9p
8
Oscar Kardin
Offerdals SK
57:23.344200
+1:52.11110
80.2p
9
Karl-Johan Westberg
Borås SK
57:23.344230
+1:52.11140
80.2p
10
Viktor Brännmark
Älvsby IF SK
57:37.345630
+2:06.12540
79.9p
11
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
58:16.349540
+2:45.16450
79.0p
12
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
58:41.352060
+3:10.18970
78.5p
13
Bob Impola
Domnarvets GOIF
58:45.352400
+3:14.19310
78.4p
14
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
58:55.353490
+3:25.20400
78.2p
15
Johan Häggström
Kalix SK
59:09.354810
+3:38.21720
77.9p
16
Olof Andersson
Häggenås SK
59:15.355470
+3:44.22380
77.8p
17
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
59:15.355480
+3:44.22390
77.8p
18
Johan Montén
Domnarvets GOIF
59:33.357210
+4:02.24120
77.5p
19
Harald Kempe
Tynderö IK
59:43.358280
+4:12.25190
77.2p
20
Elias Alvebro
Häggenås SK
59:59.359880
+4:28.26790
76.9p
21
David Nordström
Täfteå IK
1:00:23.362220
+4:52.29130
76.5p
22
Jesper Nelin
Hestra IF
1:00:24.362350
+4:53.29260
76.4p
23
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
1:00:25.362420
+4:54.29330
76.4p
24
Anthony Sorsa
Gellivare SK
1:00:38.363710
+5:07.30620
76.2p
25
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
1:00:44.364370
+5:13.31280
76.0p
26
Pierre Ohlson
Filipstads SF
1:00:50.364990
+5:20.31900
75.9p
27
David Sjögren
Töcksfors IF
1:01:31.369040
+6:00.35950
75.1p
28
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
1:02:02.372110
+6:31.39020
74.6p
29
Joakim Eriksson
Tierps IF
1:02:08.372780
+6:37.39690
74.4p
30
Oscar Persson
SK Bore
1:02:13.373280
+6:42.40190
74.3p
31
Arvid Forss
Bondsjöhöjdens IK
1:02:14.373360
+6:43.40270
74.3p
32
Marcus Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
1:02:15.373460
+6:44.40370
74.3p
33
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
1:02:26.374510
+6:55.41420
74.1p
34
Isak Landström
IFK Umeå
1:02:29.374810
+6:58.41720
74.0p
35
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:02:35.375480
+7:04.42390
73.9p
36
Tim Pettersson
SK Järven
1:02:36.375510
+7:05.42420
73.9p
37
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
1:02:45.376460
+7:14.43370
73.7p
38
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
1:02:47.376630
+7:16.43540
73.7p
39
Erik Stark
Nordingrå SK
1:03:16.379550
+7:45.46460
73.2p
40
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:03:22.380150
+7:51.47060
73.1p
41
Ludvig Nordqvist
Sya SK
1:03:24.380310
+7:53.47220
73.0p
42
Johan Forsberg
IFK Umeå
1:03:54.383320
+8:23.50230
72.5p
43
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
1:04:07.384600
+8:36.51510
72.3p
44
Alexander Engström
Nätra SK
1:04:27.386600
+8:56.53510
71.9p
45
Albin Jonsson
Högbo GOIF
1:04:34.387370
+9:03.54280
71.8p
46
Jonas Langman
Leksands SK
1:04:36.387570
+9:05.54480
71.8p
47
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
1:07:27.404690
+11:57.71600
68.9p
48
John Flodin
Hestra IF
1:08:24.410390
+12:53.77300
68.0p
49
Tobias Palolampi
Tynderö IK
1:10:01.420000
+14:30.86910
66.5p
50
Henric Öberg
Strömnäs GIF
1:11:49.430800
+16:18.97710
64.9p
51
Simon Svanebo
Alnö SK
1:12:33.435210
+17:02.102120
64.3p