Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM 30/50 KM
2010-03-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
30km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
1:25:05.510440
81.0p
2
Emma Wikén
Åsarna IK
1:29:42.538190
+4:37.27650
77.2p
3
Hanna Brodin
Falun Borlänge SK
1:30:37.543650
+5:32.33110
76.5p
4
Hanna Seppas
Eksjö SOK
1:30:40.543910
+5:34.33370
76.5p
5
Susanne Nyström
IFK Mora SK
1:31:15.547450
+6:10.36910
76.0p
6
Ingrid Vikman
Östersunds SK
1:31:24.548340
+6:19.37800
75.9p
7
Helene Söderlund
IFK Mora SK
1:32:07.552600
+7:01.42060
75.4p
8
Lina Andersson
Piteå Elit SK
1:32:11.553030
+7:05.42490
75.3p
9
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
1:33:02.558120
+7:56.47580
74.7p
10
Carolin Andersson
Gellivare SK
1:33:23.560230
+8:17.49690
74.5p
11
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
1:33:25.560460
+8:20.49920
74.4p
12
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
1:35:13.571290
+10:08.60750
73.1p
13
Hanna Falk
Ulricehamns IF
1:35:14.571360
+10:09.60820
73.1p
14
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
1:36:02.576160
+10:57.65620
72.6p
15
Linn Sömskar
IFK Umeå
1:36:09.576840
+11:04.66300
72.5p
16
Erica Ahnberg
Gellivare SK
1:36:54.581370
+11:49.70830
72.0p
17
Therese Svensson
Järpens SK
1:37:03.582290
+11:58.71750
71.9p
18
Ulrica Persson
Sunne SLF
1:37:04.582330
+11:58.71790
71.9p
19
Anna Simberg
SK Bore
1:37:21.584010
+12:15.73470
71.7p
20
Terese Andersson
Stockviks SF
1:37:22.584170
+12:17.73630
71.7p
21
Karin Nilsson
IFK Umeå
1:38:30.590960
+13:25.80420
70.9p
22
Amanda Mattsson
Stockviks SF
1:41:16.607560
+16:11.97020
69.1p
23
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
1:41:29.608850
+16:24.98310
69.0p
24
Maria Nordström
Gävle SK
1:41:31.609090
+16:26.98550
69.0p
25
Petra Nilsson
Åsarna IK
1:42:49.616860
+17:44.106320
68.2p
26
Katja Schwartz
Åsarna IK
1:43:08.618760
+18:03.108220
68.0p
27
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
1:46:48.640770
+21:43.130230
65.8p
28
Catrin Fjällström
Lycksele IF
1:46:55.641460
+21:50.130920
65.8p
29
Eva Johansson
Linköpings SK
1:48:41.652030
+23:35.141490
64.8p
30
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
1:50:26.662540
+25:21.152000
63.8p
31
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
1:51:45.670470
+26:40.159930
63.1p
32
Lina Hultin
Garphyttans IF
1:53:00.677900
+27:54.167360
62.5p