Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2006-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hanna Brodin
Falu IK
15:32.93140
2
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
15:49.94840
+17.1600
3
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
16:27.98670
+55.5430
4
Ida Indahl
Camp Södergren SC
16:32.99190
+1:00.5950
5
Kristina Lycke
Malungs IF
16:33.99250
+1:01.6010
6
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
16:34.99330
+1:01.6090
7
Emmy Thelberg
Valbo Aif
16:37.99640
+1:05.6400
8
Sarah Storck
Månkarbo IF
16:39.99800
+1:06.6560
9
Helene Sandbäck
Malungs IF
16:48.100730
+1:15.7490
10
Anna Bachman
Sundbybergs IK
16:48.100740
+1:16.7500
11
Jill Johansson
Timrå SOK
16:50.100900
+1:17.7660
12
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
16:51.101040
+1:19.7800
13
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
16:51.101050
+1:19.7810
14
Lina Öberg
Bergeforsens SK
16:58.101710
+1:25.8470
15
Malin Nordström
Brunflo IF
16:58.101760
+1:26.8520
16
Anna Sjöstrand
Landsbro IF SK
17:00.101920
+1:27.8680
16
Josefin Halvarsson
Bodens SK
17:00.101920
+1:27.8680
18
Anna Nystedt
Stockviks SF
17:05.102450
+1:33.9210
19
Johanna Ericson
Åmåls OK
17:05.102460
+1:33.9220
20
Eva Johansson
Linköpings SK
17:09.102810
+1:36.9570
21
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
17:10.102960
+1:38.9720
22
Malin Eriksson
Söderala AIK
17:16.103560
+1:44.10320
23
Pernilla Fagerlund
Malungs IF
17:19.103800
+1:46.10560
24
Jenny Lundqvist
Malmbergets Aif
17:20.103960
+1:48.10720
25
Marlene Persson
Hudiksvalls IF
17:23.104280
+1:51.11040
26
Sara Jobs
Sågmyra SK
17:26.104510
+1:53.11270
27
Lisa Hallberg
Forsa IF
17:29.104860
+1:57.11620
28
Anna Fors
Åmotfors IF
17:30.104910
+1:57.11670
29
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
17:33.105230
+2:00.11990
30
Anneli Andersdotter
Vännäs SK
17:42.106140
+2:10.12900
31
Kajsa Thelberg
Brännans IF
17:44.106380
+2:12.13140
32
Frida Hallquist
Åsarna IK
17:47.106690
+2:15.13450
33
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
17:50.106920
+2:17.13680
34
Lisa Danehammar
Borås SK
17:57.107620
+2:24.14380
35
Anna Lindström
Vilhelmina IK
17:57.107650
+2:25.14410
36
Vendela Eriksson
Husums IF SK
18:04.108310
+2:31.15070
37
Olivia Säbben
Stöde IF
18:05.108430
+2:32.15190
38
Petra Nilsson
Åsarna IK
18:05.108490
+2:33.15250
39
Matilda Svensson
Åmåls OK
18:06.108570
+2:34.15330
40
Julia Lundström
Röbäcks SK
18:09.108830
+2:36.15590
41
Madelene Älgamo
Kuivakangas SK
18:10.108950
+2:38.15710
42
Celina Notfors
Östersunds SK
18:15.109490
+2:43.16250
43
Emelie Stark
Nordingrå SK
18:23.110210
+2:50.16970
44
Maja B Nyström
Vännäs SK
18:24.110340
+2:52.17100
45
Cecilia Frenell Staaf
Bjuråkers GOIF
18:26.110500
+2:53.17260
46
Evelina Johansson
Hybo AIK
18:27.110670
+2:55.17430
47
Lisa J Svensson
Åsarna IK
18:31.111060
+2:59.17820
48
Alexandra Olofsson
Hallstahammars SK SOFK
18:32.111100
+2:59.17860
49
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
18:34.111310
+3:01.18070
50
Frida Eklund
Röbäcks SK
18:35.111430
+3:02.18190
51
Hanna Eriksson
Röbäcks SK
18:38.111700
+3:05.18460
52
Hanna Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
18:39.111860
+3:07.18620
53
Catrine Silverplats
Gellivare SK
18:41.112070
+3:09.18830
54
Mona Brorsson
OK Hierne
18:43.112250
+3:11.19010
55
Malin Jonsson
Graninge-Alliansen
18:44.112300
+3:11.19060
56
Josefin Lundqvist
Malmbergets Aif
18:46.112500
+3:13.19260
57
Jennifer Elffors
Lucksta IF
18:46.112520
+3:13.19280
58
Malin Landerdahl
Hägersta GF
18:50.112900
+3:17.19660
59
Cecilia Jonsson
Nordingrå SK
18:51.113040
+3:19.19800
60
Sara Johansson
Ramsjö SK
18:54.113370
+3:22.20130
61
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
19:01.114010
+3:28.20770
62
Caroline Danielsson
Hammerdal IF
19:01.114020
+3:28.20780
63
Sara Lysholm
Bodens SK
19:01.114070
+3:29.20830
64
Sofie Eriksson
Gellivare SK
19:36.117570
+4:04.24330
65
Emma Häggström
Kalix SK
19:48.118790
+4:16.25550
66
Johanna Huuva
IFK Kiruna
20:10.120900
+4:37.27660
67
Ann Sofie Wase
Hällefors SK
20:32.123110
+4:59.29870
68
Maria Kapell
Vårby IK
20:39.123810
+5:06.30570
69
Emmelie Pedersen
SK Bore
20:49.124830
+5:16.31590
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)