Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2009-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 16
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
21:10.126950
2
Julia Svan
Vansbro AIK SK
22:05.132410
+54.5360
3
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
22:37.135680
+1:27.8630
4
Katarina Olsson
Fränsta IK
22:38.135760
+1:28.8710
5
Sofie Elebro
Vilhelmina IK
22:53.137230
+1:42.10180
6
Agnes Åsander Grahn
Näsvikens IK
22:53.137250
+1:43.10200
7
Maja Falk
Ulricehamns IF
23:01.138010
+1:50.10960
8
Stina Nilsson
Malungs IF
23:05.138410
+1:54.11360
9
Lovisa Modig
Sunderby SK
23:15.139440
+2:04.12390
10
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
23:15.139480
+2:05.12430
11
Emma Gustafson
Offerdals SK
23:30.140980
+2:20.13930
12
Frida Solin
Remsle SK
24:06.144520
+2:55.17470
13
Josefin Nilsson
Filipstads SF
24:14.145300
+3:03.18250
14
Jennifer Lindblom
Svegs IK
24:35.147400
+3:24.20350
15
Julia Dahl
Sya SK
24:40.147970
+3:30.20920
16
Clara Auland
Sunderby SK
24:44.148340
+3:33.21290
17
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
24:47.148680
+3:37.21630
18
Lovisa Sundin
Delsbo IF
24:56.149500
+3:45.22450
19
Kristin Edqvist Servold
Sisu Forshaga SK
25:01.150030
+3:50.22980
20
Anna Byström
Täfteå IK
25:03.150260
+3:53.23210
21
Felice Hedberg
Norbergs SK
25:19.151880
+4:09.24830
22
Madeleine Bohlin
Svegs IK
25:31.153000
+4:20.25950
23
Anna Wik
Tvärreds IF
25:36.153590
+4:26.26540
24
Josefine Spett
Luleå Gjutarens IF
25:39.153840
+4:28.26790
25
Andrea Ohlsson
Ulricehamns IF
25:44.154330
+4:33.27280
26
Emma Ivarsson
Årsunda IF
25:46.154550
+4:36.27500
26
Sofie Svensson
IK Vista
25:46.154550
+4:36.27500
28
Sara Hallquist
Åsarna IK
25:50.154900
+4:39.27850
29
Jessica Sundvall
Malmbergets Aif
25:54.155360
+4:44.28310
30
Linda Andersson
OK Sarven
26:03.156220
+4:52.29170
31
Emma Ahlstrand
Norbergs SK
26:05.156480
+4:55.29430
32
Isabella Dannberg
Storviks IF
26:16.157570
+5:06.30520
33
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
26:17.157660
+5:07.30610
34
Andrea Wickbom
Sävast Ski Team IF
26:40.159970
+5:30.32920
35
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
27:10.162910
+5:59.35860
36
Anna Gunnars
IFK Mora SK
27:27.164600
+6:16.37550
37
Elina Axelssonstenbom
Duveds IF
27:28.164750
+6:18.37700
38
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
27:57.167640
+6:46.40590
39
Karin Bergman
Svegs IK
28:09.168880
+6:59.41830
40
Sara Pittsa
Gellivare SK
28:16.169580
+7:06.42530
41
Sofia Rylander
IFK Mora SK
28:49.172850
+7:39.45800
42
Emelie Persson
Hägglunds IOFK
29:04.174390
+7:54.47340
43
Frida Vinsa
Sävast Ski Team IF
29:05.174410
+7:54.47360
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)