Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2010-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 16
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Storfors SK
24:17.145640
2
Jonna Sundling
Tvärålund IF
25:28.152790
+1:11.7050
3
Linnéa Björn
Norbergs SK
25:54.155320
+1:36.9580
4
Isabelle Persson
Stockviks SF
26:32.159120
+2:14.13380
5
Jackline Lockner
Nätra SK
26:43.160260
+2:26.14520
6
Mikaela Wedin
Stockviks SF
26:46.160580
+2:29.14840
7
Lina Kardin
Offerdals SK
26:49.160890
+2:32.15150
8
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
26:51.161010
+2:33.15270
9
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
26:51.161090
+2:34.15350
10
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
26:53.161290
+2:36.15550
11
Anna Dyvik
Leksands SK
27:03.162260
+2:46.16520
12
Moa Wikberg
Grava SK
27:06.162520
+2:48.16780
13
Matilda Andersson
Häggenås SK
27:40.165960
+3:23.20220
14
Therese Axelsson
SK Bore
28:05.168470
+3:48.22730
15
Helena Lundkvist
Kalix SK
28:17.169690
+4:00.23950
16
Hannah Björnlinger
IK Vista
28:20.169910
+4:02.24170
17
Moa Lönneborg
Östersunds SK
28:30.170910
+4:12.25170
18
Emma Björklund
Korsnäs IF SK
28:36.171510
+4:18.25770
19
Ulrika Axelsson
Sya SK
28:39.171830
+4:21.26090
20
Ida Jonsson
Duveds IF
28:43.172280
+4:26.26540
21
Evelina Wickbom
Sävast Ski Team IF
28:54.173370
+4:37.27630
22
Linn Högman
Malmbergets Aif
29:11.175080
+4:54.29340
23
Frida Hedman
SK Tegsnäspojkarna
29:32.177190
+5:15.31450
24
Rebecka Dannberg
Storviks IF
29:42.178160
+5:25.32420
25
Rebecca Kastemyr
Månkarbo IF
29:54.179350
+5:37.33610
26
Linnea Törngren
Luleå Gjutarens IF
29:56.179530
+5:38.33790
27
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
29:58.179780
+5:41.34040
28
Sara Hägesten
Remsle SK
30:03.180210
+5:45.34470
29
Julia Nyström
Kramfors Alliansen
30:07.180620
+5:49.34880
30
Kristin Persson
Hedesunda IF
30:25.182420
+6:07.36680
31
Linnea Stensils
Sundbybergs IK
30:26.182590
+6:09.36850
32
Märta Jakobsson
Remsle SK
30:31.183070
+6:14.37330
33
Malin Jansson
Garphyttans IF
31:03.186230
+6:45.40490
34
Elin Blick
OK Alehof
31:29.188810
+7:11.43070
35
Madeleine Larsson
SK Tegsnäspojkarna
31:54.191350
+7:37.45610
36
Julia Persson
IK Hakarpspojkarna
31:55.191470
+7:38.45730
37
Julia Källberg
Tynderö IK
32:25.194440
+8:08.48700
38
Anna Johansson
Sävast Ski Team IF
34:42.208160
+10:25.62420
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)