Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2010-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
22:24.134350
2
Simon Öberg
Kalix SK
22:37.135670
+13.1220
3
Marcus Ruus
Årjängs IF
22:45.136490
+21.2040
4
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
23:00.137910
+35.3460
5
Viktor Eriksson
Domnarvets GOIF
23:10.138980
+46.4530
6
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
23:13.139280
+49.4830
7
Anton Hedlund
Åshammars IK
23:23.140290
+59.5840
8
Jens Burman
Åsarna IK
23:28.140720
+1:03.6270
9
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
23:36.141500
+1:11.7050
10
Simon Fors
Domnarvets GOIF
23:39.141810
+1:14.7360
11
Simon Åslin
Stockviks SF
23:44.142350
+1:20.7900
12
August Nilsson
Brunflo IF
23:49.142850
+1:25.8400
13
Jacob Engström
Sunderby SK
24:00.143980
+1:36.9530
14
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
24:01.144050
+1:37.9600
15
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
24:08.144710
+1:43.10260
16
Adam Clareus
Offerdals SK
24:12.145120
+1:47.10670
17
Erik Eriksson
Norsjö SK
24:20.145950
+1:56.11500
18
Gustav Lundholm
Ramsele IK
24:27.146680
+2:03.12230
19
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
24:30.146900
+2:05.12450
20
Torgny Palm
Dala-Järna IK
24:30.146960
+2:06.12510
21
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
24:31.147040
+2:06.12590
22
Joel Lager
Garphyttans IF
24:32.147130
+2:07.12680
23
Anton Åström
Bodens SK
24:46.148540
+2:21.14090
24
Jesper Boman
Strömnäs GIF
24:54.149300
+2:29.14850
25
Maxim Morashkin
Luleå Gjutarens IF
24:54.149340
+2:29.14890
26
Marcus Johansson
Gillberga SK
25:05.150490
+2:41.16040
27
Emil Svensson
Östersunds SK
25:08.150740
+2:43.16290
28
Viktor Ranerfors
Rembo IK
25:12.151110
+2:47.16660
29
Johannes Runeson
Dala-Järna IK
25:29.152870
+3:05.18420
30
Karl Oskar Jansson Riis
SOK Träff
25:30.152960
+3:06.18510
31
Axel Jonsson
Duveds IF
25:38.153740
+3:13.19290
32
Leo Larsen
Sundbybergs IK
25:48.154700
+3:23.20250
33
Måns Sunesson
Sellnäs IF
25:48.154780
+3:24.20330
34
Anders Vedin
Stockviks SF
26:16.157590
+3:52.23140
35
Marcus Spångberg
Östersunds SK
26:27.158640
+4:02.24190
36
Oskar Åström
Stockviks SF
26:44.160350
+4:20.25900
37
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
26:58.161750
+4:34.27300
38
Johan Bergman
Remsle SK
27:12.163150
+4:48.28700
39
Erik Andersson
Häggenås SK
27:16.163580
+4:52.29130
40
Gustav Wikman
Alnö SK
27:19.163880
+4:55.29430
41
Erik Öman
Hägglunds IOFK
27:27.164640
+5:02.30190
42
Elias Kjemdal Duvdal
Järpens SK
27:27.164650
+5:03.30200
43
Björn Svensson
OK Landehof
27:36.165550
+5:12.31100
44
Abel Buskqvist
IK Stern
27:39.165810
+5:14.31360
45
Mattias Jonsson
Graninge-Alliansen
27:45.166480
+5:21.32030
46
Gustav Wuopio
Norbergs SK
27:53.167210
+5:28.32760
47
Jonas Björklund
Alnö SK
28:12.169190
+5:48.34740
48
Erik Lundqvist
Sellnäs IF
28:32.171130
+6:07.36680
49
Andreas Hasselström
Vännäs SK
28:41.172030
+6:16.37580
50
Fredrik Wretling
IK Rex
29:18.175730
+6:53.41280
51
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
29:36.177520
+7:11.43070
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)