Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Antikloppet
2007-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Västerbottens Skidveterander
Plats: Umeå
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 35
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Charlotta Wållberg Oscarsson
Tavelsjö AIK
1:36:16.577530
53.1p
2
Thérese Stenlund
Umedalens IF
1:57:26.704520
43.5p
D 45
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ingela Johansson
Jalles Tc Umeå
1:29:28.536700
57.1p
2
Gun Britt-Marie Arvidsson
Fredrika IK
1:37:50.586980
52.2p
D 50
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karoline Westerlund
Team Esplanad
1:43:57.623660
49.2p
D 55
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Trude Hieta
Västerbottens Skidveteraner
1:45:55.635490
48.2p
H 35
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joakim Kumpula
Öråns SK
1:15:00.449970
68.1p
2
Olofsson Tomas Ifk
Team Esplanad
1:15:44.454390
67.5p
3
Erik Oskarsson
Tavelsjö AIK
1:17:12.463170
66.2p
H 40
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Lundberg
Fredrika IK
1:17:14.463330
66.2p
2
Björn Tunemalm
Jalles Tc Umeå
1:18:15.469440
65.3p
3
Peter Wikström
Västerbottens Skidveteraner
1:20:49.484830
63.2p
H 45
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Emanuelsson
Vingåkers OK
1:15:36.453590
67.6p
2
Sven-Bertil Grundström
Ammarnäs IF
1:15:43.454200
67.5p
3
Per Erik Grahn
Strycksele IF
1:32:29.554810
55.3p
H 50
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rune Söderman
Jalles Tc Umeå
1:17:43.466200
65.8p
2
Ivar Palo
Jalles Tc Umeå
1:27:17.523600
58.6p
H 55
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bengt-Olof Johansson
Agnäs IK
1:18:40.471940
65.0p
2
Einar Westman
Fredrika IK
1:21:21.488090
62.8p
3
Sune Wiklund
Volvo FK
1:23:43.502220
61.0p
H 60
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Landström
IK Studenterna
1:21:14.487390
62.9p
2
Leif Olof Larsson
Team Esplanad
1:26:10.516980
59.3p
3
Erik Gunder Robert Löfqvist
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
1:27:17.523640
58.6p
H 65
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Allergren
Jalles Tc Umeå
1:24:22.506120
60.6p
2
Gunnar Söderlind
Tärna IK Fjällvinden
1:27:30.524980
58.4p
3
Rolf Isaksson
Jalles Tc Umeå
1:33:05.558480
54.9p
H 70
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Harald Spetz
Botsmarks SK
1:35:39.573800
53.4p
2
Lennart Nylander
Västerbottens Skidveteraner
1:45:54.635340
48.3p
3
Roland Holmström
Täfteå IK
1:46:42.640130
47.9p
H 75
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
David Gotthardsson
Vindelns IF
1:40:29.602800
50.9p
H 21 Motion
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per Liv
Domnarvets GOIF
1:11:10.426930
71.8p
2
Lars Persson
Lycksele IF
1:12:21.434060
70.6p
3
André Johansson
Ammarnäs IF
1:15:43.454240
67.5p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Antikloppet 2011
Antikloppet 2010
Antikloppet 2009
Antikloppet 2007
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan