Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sverige Cup Distans
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
27:19.163870
89.8p
2
Lars Suther
IFK Mora SK
27:19.163890
+0
89.8p
3
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
27:24.164360
+4.390
89.5p
4
Niklas Colliander
Vantaan Hihtoseura
27:29.164830
+9.860
89.2p
5
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
27:30.164990
+11.1020
89.1p
6
Anders Svanebo
Stockviks SF
27:37.165630
+17.1660
88.6p
7
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
27:42.166100
+22.2130
88.3p
8
Fredrik Byström
Sollefteå SK
27:45.166440
+25.2470
88.1p
9
Lars Nelson
Funäsdalens IF
27:48.166700
+28.2730
87.9p
10
Anders Högberg
IFK Umeå
27:50.166950
+30.2980
87.8p
11
David Frisk
IFK Mora SK
27:53.167280
+34.3310
87.6p
12
Joakim Engström
IFK Mora SK
27:53.167290
+34.3320
87.6p
13
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
27:56.167530
+36.3560
87.4p
14
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
28:00.167920
+40.3950
87.2p
15
Martin Johansson
IFK Mora SK
28:08.168700
+48.4730
86.7p
16
Tor Larsson
Skellefteå SK
28:17.169600
+57.5630
86.1p
17
Ola Erik Heen Moe
Norway
28:19.169850
+59.5880
86.0p
18
Magnus Engström
Stockviks SF
28:23.170280
+1:04.6310
85.7p
19
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
28:23.170290
+1:04.6320
85.7p
20
Anton Sjöholm
Östersunds SK
28:29.170850
+1:09.6880
85.4p
21
Mikael Ojala
IFK Umeå
28:36.171520
+1:16.7550
85.0p
22
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
28:43.172220
+1:23.8250
84.6p
23
Bill Impola
Falun Borlänge SK
28:45.172420
+1:25.8450
84.4p
24
Anders Jonsson
Stockviks SF
28:45.172480
+1:26.8510
84.4p
24
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
28:45.172480
+1:26.8510
84.4p
26
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
28:46.172510
+1:26.8540
84.4p
27
Robin Norum
IFK Umeå
28:48.172710
+1:28.8740
84.3p
28
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
28:51.173060
+1:31.9090
84.1p
29
Anders Solin
IFK Mora SK
28:58.173710
+1:38.9740
83.7p
30
Martin Isaksson
IFK Umeå
29:15.175430
+1:55.11460
82.7p
31
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
29:27.176610
+2:07.12640
82.0p
32
Asger Fischer Moelgaard
Danmark
29:28.176780
+2:09.12810
81.9p
33
Johan Herrman
SK Ringen
29:30.176910
+2:10.12940
81.9p
34
Hampus Lindblom
Åsarna IK
29:31.177050
+2:11.13080
81.8p
35
Magnus Myhr
Åsarna IK
29:40.177910
+2:20.13940
81.3p
36
David Hedlund
Piteå Elit SK
29:41.178040
+2:21.14070
81.3p
37
Klas Nilsson
Skellefteå SK
29:45.178480
+2:26.14510
81.0p
38
Jim Åhl
Bodens SK
30:00.179940
+2:40.15970
80.2p
39
Anton Södergren
Skellefteå SK
30:13.181280
+2:54.17310
79.5p
40
Martin Lindblad
OK Landehof
30:17.181670
+2:58.17700
79.3p
41
Tobias Engblom
Stockviks SF
30:23.182220
+3:03.18250
79.0p
42
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
30:30.182970
+3:11.19000
78.7p
43
Sebastian Soerensen
Danmark
30:32.183120
+3:12.19150
78.6p
44
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
30:42.184130
+3:22.20160
78.1p
45
Lasse Moelgaard
Danmark
30:54.185380
+3:35.21410
77.4p
46
Rasmus Blom
Högsäters GF
31:08.186700
+3:48.22730
76.8p
47
Kristian Dahlström
Åmåls OK
31:11.187030
+3:51.23060
76.6p
48
Erik Berglund
Lycksele IF
31:28.188760
+4:08.24790
75.8p
49
Jonas Blombacke
Gellivare SK
31:47.190640
+4:27.26670
74.9p
50
Peter Lundbäck
Bodens SK
31:47.190670
+4:28.26700
74.9p
51
Jens Hulgaard
Danmark
32:06.192580
+4:47.28610
74.0p
52
Tom Ankerstål
Hybo AIK
32:08.192740
+4:48.28770
74.0p
53
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
32:33.195200
+5:13.31230
72.9p
54
Joel Hultin
Garphyttans IF
32:40.195920
+5:20.31950
72.6p
55
Daniel Halvarsson
Bodens SK
33:01.198030
+5:41.34060
71.6p
56
Ture Lange Nielsen
Danmark
33:26.200550
+6:06.36580
70.6p
57
Andri Steindorsson
Island
33:33.201230
+6:13.37260
70.3p
58
Brynjar Leo Kristinsson
Island
33:43.202250
+6:23.38280
69.9p