Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sverige Cup Distans
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
27:55.167450
87.5p
2
Tom Impola
Domnarvets GOIF
28:12.169100
+16.1550
86.4p
3
Per Lindgren
Kalix SK
28:54.173320
+58.5770
83.9p
4
Erik Söderman
Stockviks SF
29:00.173900
+1:04.6350
83.6p
5
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
29:17.175650
+1:22.8100
82.6p
6
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
29:24.176310
+1:28.8760
82.2p
7
Oscar Quicklund
Östersunds SK
29:29.176860
+1:34.9310
81.9p
8
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
29:35.177420
+1:39.9870
81.6p
9
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
29:37.177670
+1:42.10120
81.5p
10
Marcus Svelander
Åsarna IK
29:41.178000
+1:45.10450
81.3p
11
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
29:43.178280
+1:48.10730
81.1p
12
Erik Silfver
Burträsk SK
29:45.178420
+1:49.10870
81.0p
13
Emil Linell
Högbo GOIF
29:45.178430
+1:49.10880
81.0p
14
Henrik Rosén
Lucksta IF
29:47.178650
+1:52.11100
80.9p
15
Simon Hallström
Idre SK
29:50.178970
+1:55.11420
80.8p
16
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
30:01.180010
+2:05.12460
80.2p
17
Simon Sveder
Högbo GOIF
30:04.180330
+2:08.12780
80.0p
18
Johan Ilhamn
Östersunds SK
30:05.180480
+2:10.12930
79.9p
19
Anton Karlsson
Åsarna IK
30:06.180500
+2:10.12950
79.9p
20
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
30:15.181420
+2:19.13870
79.5p
21
Johan Lövgren
Vännäs SK
30:18.181710
+2:22.14160
79.3p
22
Tobias Nilsson
IFK Umeå
30:20.181920
+2:24.14370
79.2p
23
Daniel Olsson
Falu IK
30:22.182130
+2:26.14580
79.1p
24
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
30:22.182180
+2:27.14630
79.1p
25
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
30:28.182780
+2:33.15230
78.8p
26
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
30:31.183020
+2:35.15470
78.6p
27
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
30:38.183740
+2:42.16190
78.3p
28
Patrik Tallbom
Östersunds SK
30:40.183900
+2:44.16350
78.2p
29
Johan Eriksson
Åsarna IK
30:47.184680
+2:52.17130
77.8p
30
Ronny Wedin
Norbergs SK
30:50.184990
+2:55.17440
77.6p
31
Linus Persson
Hudiksvalls IF
30:53.185220
+2:57.17670
77.5p
32
Andreas Kårström
Norrala IF
30:57.185610
+3:01.18060
77.3p
33
Fredric Björk
Rembo IK
30:59.185850
+3:04.18300
77.2p
34
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
31:13.187240
+3:17.19690
76.5p
35
Lars Andersson
Gellivare SK
31:14.187310
+3:18.19760
76.5p
36
Richard Burland
Bergeforsens SK
31:32.189120
+3:36.21570
75.6p
37
Erik Johansson
Tranemo IF
31:34.189360
+3:39.21810
75.5p
38
Viktor Lund Mikko
Jukkasjärvi IF
31:50.190910
+3:54.23360
74.8p
39
Carl Olander
OK Landehof
31:51.191080
+3:56.23530
74.7p
40
Tobias Ryberg
Leksands SK
32:04.192300
+4:08.24750
74.2p
41
Emil Ekman
Nässjö SF
32:06.192500
+4:10.24950
74.1p
42
Marcus Beldt Karlsson
Bergeforsens SK
32:10.192930
+4:14.25380
73.9p
43
Magnus Björk
IK Rex
32:19.193810
+4:23.26260
73.5p
44
Joakim Persson
Antnäs BK
32:21.194040
+4:25.26490
73.4p
45
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
32:22.194140
+4:26.26590
73.3p
46
Claes Rosenqvist
IFK Bergvik
32:26.194530
+4:30.26980
73.2p
47
Isak Nordqvist
Kalix SK
32:27.194630
+4:31.27080
73.1p
48
Marcus Svalsjö
OK Landehof
32:35.195440
+4:39.27890
72.8p
49
Linus Karlsson
Filipstads SF
32:46.196590
+4:51.29040
72.3p
50
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
33:08.198740
+5:12.31190
71.3p
51
Daniel Karlsson
Östersunds SK
33:19.199870
+5:24.32320
70.9p
52
Douglas Amos
Usa
33:44.202370
+5:49.34820
69.9p
53
Per Frost
IFK Mora SK
34:03.204200
+6:07.36650
69.1p
54
Andreas Conradsson
Ödeshögs SK
34:10.204960
+6:15.37410
68.8p
55
Mikael Johansson
Högsäters GF
34:45.208430
+6:49.40880
67.5p
56
Emil Wuopio
Axa SC
34:45.208490
+6:50.40940
67.5p
57
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
36:04.216350
+8:09.48800
64.6p