Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sverige Cup Distans
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
16:15.97450
70.9p
2
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
16:20.97910
+4.360
70.5p
3
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
16:31.99050
+16.1500
69.5p
4
Kristina Lycke
Malungs IF
16:34.99340
+18.1790
69.2p
5
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
16:36.99560
+21.2010
69.0p
6
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
16:38.99790
+23.2240
68.8p
7
Josefin Halvarsson
Bodens SK
16:47.100660
+32.3110
68.1p
8
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
16:48.100710
+32.3160
68.0p
9
Emmy Thelberg
Valbo Aif
16:50.100920
+34.3370
67.8p
10
Lina Hultin
Garphyttans IF
16:53.101220
+37.3670
67.6p
11
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
16:53.101260
+38.3710
67.6p
12
Malin Eriksson
Söderala AIK
16:54.101380
+39.3830
67.5p
13
Linda Lundberg
Kalix SK
16:55.101430
+39.3880
67.4p
14
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
16:57.101600
+41.4050
67.3p
15
Anja Ahnberg
Gellivare SK
16:58.101790
+43.4240
67.1p
16
Marika Sundin
Delsbo IF
17:01.102020
+45.4470
66.9p
17
Malin Eriksson
Tierps IF
17:03.102250
+48.4700
66.7p
18
Ida Indahl
Camp Södergren SC
17:05.102420
+49.4870
66.6p
19
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
17:08.102700
+52.5150
66.4p
20
Petra Nilsson
Åsarna IK
17:10.102960
+55.5410
66.2p
21
Sara Jobs
Sågmyra SK
17:15.103400
+59.5850
65.8p
22
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
17:15.103430
+59.5880
65.8p
23
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
17:19.103800
+1:03.6250
65.5p
24
Malin Nilsson
Malungs IF
17:23.104200
+1:07.6650
65.2p
25
Eva Johansson
Linköpings SK
17:24.104370
+1:09.6820
65.0p
26
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
17:24.104390
+1:09.6840
65.0p
27
Lina Öberg
Bergeforsens SK
17:26.104550
+1:11.7000
64.9p
28
Maria Nordström
Camp Södergren SC
17:36.105570
+1:21.8020
64.1p
29
Frida Hallquist
Åsarna IK
17:37.105610
+1:21.8060
64.1p
30
Vendela Eriksson
Husums IF SK
17:40.105910
+1:24.8360
63.9p
31
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
17:41.106070
+1:26.8520
63.7p
32
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
17:42.106120
+1:26.8570
63.7p
33
Hanna Larsson
Hybo AIK
17:45.106420
+1:29.8870
63.5p
34
Carolina Karlsson
Eksjö SOK
17:46.106590
+1:31.9040
63.3p
35
Moa Ullén
Åsarna IK
17:54.107340
+1:38.9790
62.8p
36
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
17:55.107440
+1:39.9890
62.7p
37
Emma Bergman
Månkarbo IF
17:55.107480
+1:40.9930
62.7p
38
Emelie Stark
Nordingrå SK
17:59.107880
+1:44.10330
62.4p
39
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
18:03.108270
+1:48.10720
62.1p
40
Evelina Johansson
Hybo AIK
18:07.108600
+1:51.11050
61.9p
41
Moa Forsberg
IFK Mora SK
18:10.108910
+1:54.11360
61.7p
42
Jill Johansson
Timrå SOK
18:12.109170
+1:57.11620
61.5p
43
Anna Nystedt
Stockviks SF
18:16.109550
+2:01.12000
61.2p
44
Caroline Blombacke
Gellivare SK
18:16.109570
+2:01.12020
61.2p
45
Lisa Norgren
Graninge-Alliansen
18:23.110290
+2:08.12740
60.7p
46
Maria Bois
Malungs IF
18:24.110360
+2:09.12810
60.7p
47
Nathalie Ohlson
Filipstads SF
18:35.111450
+2:20.13900
59.9p
48
Matilda Svensson
Åmåls OK
18:49.112850
+2:34.15300
59.0p
49
Johanna Lönander
Landsbro IF SK
18:49.112870
+2:34.15320
59.0p
50
Ida Nilsson
Gellivare SK
19:08.114760
+2:53.17210
57.8p
51
Malin Svensson
IK Vista
19:21.116010
+3:05.18460
57.1p
52
Jenny Landberg
Storvreta IK
19:35.117430
+3:19.19880
56.2p