Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sverige Cup Distans
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
15:50.94920
73.4p
2
Julia Svan
Vansbro AIK SK
16:02.96160
+12.1140
72.1p
3
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
16:16.97540
+26.2520
70.8p
4
Josefin Nilsson
Filipstads SF
16:18.97780
+28.2760
70.6p
5
Sofie Elebro
Vilhelmina IK
16:29.98800
+38.3780
69.7p
6
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
16:30.98910
+39.3890
69.6p
7
Maja Falk
Ulricehamns IF
16:40.99910
+49.4890
68.7p
8
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
16:45.100470
+55.5450
68.2p
9
Maria Sundström
Strömnäs GIF
16:46.100510
+55.5490
68.2p
10
Sara Nordstrand
Hägglunds IOFK
16:52.101140
+1:02.6120
67.7p
11
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
16:52.101180
+1:02.6160
67.6p
12
Evelina Bångman
Offerdals SK
16:57.101650
+1:07.6630
67.2p
13
Emma Gustafson
Offerdals SK
17:02.102180
+1:12.7160
66.8p
14
Rebecka Forsberg
Malungs IF
17:04.102330
+1:14.7310
66.7p
15
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
17:04.102360
+1:14.7340
66.6p
16
Anna Österberg
Graninge-Alliansen
17:14.103340
+1:24.8320
65.8p
17
Katarina Olsson
Fränsta IK
17:20.103910
+1:29.8890
65.4p
18
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
17:25.104420
+1:35.9400
65.0p
19
Caroline Lundgren
Älvsby IF SK
17:26.104570
+1:36.9550
64.9p
20
Lovisa Sundin
Delsbo IF
17:27.104670
+1:37.9650
64.8p
21
Jennifer Lindblom
Svegs IK
17:31.105010
+1:40.9990
64.5p
22
Julia Norén
Landsbro IF SK
17:38.105760
+1:48.10740
64.0p
23
Malin Fredriksson
Lycksele IF
17:38.105790
+1:48.10770
63.9p
24
Ida Clareus
Offerdals SK
17:41.106000
+1:50.10980
63.8p
25
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
17:44.106330
+1:54.11310
63.5p
26
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
17:47.106630
+1:57.11610
63.3p
27
Emma Dahlgren
Filipstads SF
18:00.107910
+2:09.12890
62.4p
28
Johanna Sarenmark
Leksands SK
18:00.107940
+2:10.12920
62.4p
29
Monica Wiklund
Hybo AIK
18:07.108610
+2:16.13590
61.9p
30
Julia Dahl
Sya SK
18:08.108780
+2:18.13760
61.8p
31
Lina Karlsson
Östersunds SK
18:09.108890
+2:19.13870
61.7p
32
Isabella Dannberg
Storviks IF
18:11.109090
+2:21.14070
61.5p
33
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
18:12.109140
+2:22.14120
61.5p
34
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
18:17.109690
+2:27.14670
61.1p
35
Sofia Rylander
IFK Mora SK
18:20.109930
+2:30.14910
61.0p
36
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
18:25.110490
+2:35.15470
60.6p
37
Emma Ivarsson
Årsunda IF
18:27.110660
+2:37.15640
60.5p
37
Sofie Svensson
IK Vista
18:27.110660
+2:37.15640
60.5p
39
Moa Strömquist
Östersunds SK
18:32.111180
+2:42.16160
60.1p
40
Madeleine Bohlin
Svegs IK
18:36.111500
+2:45.16480
59.9p
41
Victoria Thorn
Bengtsfors Bois
18:36.111520
+2:46.16500
59.9p
42
Anna Lindmark
Sundbybergs IK
18:40.111920
+2:50.16900
59.6p
43
Sara Hallquist
Åsarna IK
18:41.112020
+2:51.17000
59.6p
44
Lena Wiklund
Högbo GOIF
18:54.113370
+3:04.18350
58.7p
45
Elsa Eriksson
Sya SK
19:03.114220
+3:13.19200
58.2p
46
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
19:41.118060
+3:51.23040
55.9p
47
Marika Vikberg Elmkvist
Ytterhogdals IK
19:52.119180
+4:02.24160
55.2p
48
Madelene Hallin
Lucksta IF
22:12.133160
+6:22.38140
48.3p