Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2009-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Mullsjö SOK
Plats: Mullsjö
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Josefin Bertilsson
OK Alehof
1:22:42.496100
63.0p
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maria Gustafsson
IK Stern
2:46:25.998400
55.0p
2
Anna Hellner
Björnstorps IF
3:07:44.1126300
48.3p
3
Karin Andersson
IK Ymer
3:23:31.1221000
44.3p
D 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Johansson
Jönköpings OK
2:57:20.1063900
51.4p
2
Petra Ljungberg
Tidaholm SOK Sisu
3:48:28.1370700
39.2p
D 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lotta Larsdotter
Mullsjö SOK
3:26:18.1237700
43.7p
2
Karin Lindström
Jönköpings OK
4:30:00.1619900
32.9p
3
Hanne Pedersen
Danmark
4:32:39.1635800
32.6p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dan Moberg
Ulricehamns IF
1:55:56.695500
81.8p
2
Anders Sörensson
Tanums IF
2:06:22.758100
74.3p
3
Thomas Persson
Tranemo IF
2:07:05.762400
73.8p
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonas Blom
IF Hagen SK
2:07:07.762600
73.8p
2
Peter Johansson
OK Skogshjortarna
2:10:31.783000
71.7p
3
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:19:09.834800
66.8p
H 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Ottosson
Örserums IK
2:27:23.884200
62.7p
2
Per Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:49:39.1017800
53.9p
3
Bengt Lennart Svensson
Björnstorps IF
2:51:12.1027100
53.3p
H 60
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erkki Saksman
IF Hagen SK
2:27:40.885900
62.6p
2
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:33:09.918800
60.2p
3
Sture Erixon
Jönköpings OK
2:45:22.992100
55.4p
H/D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Matilda Wilsson
IFK Skövde SK
1:13:20.439900
71.1p
2
Jonas Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
1:24:33.507200
61.6p
3
Rolf Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
1:28:27.530600
58.9p
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:25:57.875600
63.4p
2
Dan Lundberg
Borås SK
2:42:04.972300
56.6p
3
Lars-Göran Bertilsson
Rångedala IK
2:45:52.995100
55.2p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Stråkenloppet 2022
Stråkenloppet 2019
Stråkenloppet 2018
Stråkenloppet 2017
Stråkenloppet 2016
Stråkenloppet 2015
Stråkenloppet 2014
Stråkenloppet 2013
Stråkenloppet 2012
Stråkenloppet 2011
Stråkenloppet 2010
Stråkenloppet 2009
Stråkenloppet 2007
Stråkenloppet 2006
Stråkenloppet 2005
Stråkenloppet 2004
Stråkenloppet 2003
Tävlingar i närheten
Konstsnöracet 2009
Nässjöloppet 2009
Höstrullen 2009
Uponorloppet 2009
Linnevasan 2009
Vattenfall Cup 2009
Lövhultsloppet 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan