Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Dubbeljakt
2008-03-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Mathias Fredriksson
Axa SC
1:24:15.505400
90.0p
2
Johan Olsson
Åsarna IK
1:24:16.505530
+1.30
89.9p
3
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
1:25:00.509970
+45.4470
89.0p
4
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:25:45.514440
+1:30.8940
88.1p
5
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
1:26:08.516790
+1:53.11290
87.7p
6
Mikael Ojala
IFK Umeå
1:26:34.519370
+2:19.13870
87.1p
7
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:26:37.519690
+2:22.14190
87.1p
8
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
1:26:47.520630
+2:32.15130
86.9p
9
Magnus Myhr
Åsarna IK
1:27:33.525240
+3:18.19740
86.0p
10
Marcus Hellner
Gellivare SK
1:27:42.526150
+3:27.20650
85.8p
11
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
1:27:50.526990
+3:35.21490
85.7p
12
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
1:28:06.528550
+3:51.23050
85.4p
13
Lars Suther
IFK Mora SK
1:28:24.530360
+4:09.24860
85.0p
14
Anders Högberg
IFK Umeå
1:28:37.531690
+4:22.26190
84.8p
15
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
1:28:44.532300
+4:29.26800
84.7p
16
Markus Ottosson
IFK Umeå
1:29:22.536140
+5:07.30640
84.0p
17
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
1:29:22.536180
+5:07.30680
84.0p
18
David Hedlund
Piteå Elit SK
1:29:24.536390
+5:09.30890
83.9p
19
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
1:29:32.537190
+5:17.31690
83.8p
20
Lars Nelson
Funäsdalens IF
1:30:03.540280
+5:48.34780
83.2p
21
Tor Larsson
Skellefteå SK
1:30:14.541330
+5:59.35830
83.0p
22
Peter Jönsson
Ramsele IK
1:30:25.542460
+6:10.36960
82.8p
23
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:30:38.543780
+6:23.38280
82.6p
24
Robert Eskelund
Jäderfors SK
1:30:44.544310
+6:29.38810
82.5p
25
Markus Leijon
IFK Mora SK
1:30:45.544450
+6:30.38950
82.5p
26
Erik Andersson
Malungs IF
1:30:47.544670
+6:32.39170
82.5p
27
Anders Palmér
Karlslunds IF SF
1:31:24.548340
+7:09.42840
81.8p
28
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
1:31:36.549590
+7:21.44090
81.6p
29
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
1:31:43.550200
+7:28.44700
81.5p
30
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:31:48.550750
+7:33.45250
81.4p
31
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:31:53.551250
+7:38.45750
81.3p
32
David Flinkfeldt
Piteå Elit SK
1:32:05.552450
+7:50.46950
81.1p
33
Martin Johansson
IFK Mora SK
1:32:23.554230
+8:08.48730
80.8p
34
Daniel Sonntag
Gellivare SK
1:32:32.555110
+8:17.49610
80.7p
35
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:32:37.555660
+8:22.50160
80.6p
36
Joakim Engström
IFK Mora SK
1:32:46.556550
+8:31.51050
80.4p
37
Daniel Nordebo
Älvsby IF SK
1:32:49.556840
+8:34.51340
80.4p
38
Roger Kristoffersson
Hägglunds IOFK
1:34:25.566470
+10:10.60970
78.8p
39
Björn Gund
Åsarna IK
1:34:47.568620
+10:32.63120
78.5p
40
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
1:34:54.569340
+10:39.63840
78.3p
41
Oscar Lund
IF Hallby SOK
1:35:13.571200
+10:58.65700
78.0p
42
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
1:35:24.572360
+11:09.66860
77.9p
43
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:35:37.573600
+11:22.68100
77.7p
44
Magnus Engström
Stockviks SF
1:35:42.574140
+11:27.68640
77.6p
45
Mikael Larsson
I 19 IF
1:36:23.578240
+12:08.72740
77.0p
46
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
1:36:27.578650
+12:12.73150
76.9p
47
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
1:37:46.586530
+13:31.81030
75.7p
48
Anders Backeus
Falun Borlänge SK
1:38:11.589010
+13:56.83510
75.3p
49
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
1:38:13.589220
+13:58.83720
75.3p
50
Tobias Westman
Ragunda IF
1:38:54.593330
+14:39.87830
74.7p
51
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
1:39:00.593930
+14:45.88430
74.6p
52
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:41:15.607410
+17:00.101910
72.7p
53
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
1:41:19.607850
+17:04.102350
72.7p
54
Lars Albinsson
Finnskogarnas SK
1:42:38.615790
+18:23.110290
71.6p
55
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
1:43:31.621050
+19:16.115550
70.9p
56
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
1:43:57.623610
+19:42.118110
70.6p
57
Oscar Bergström
IFK Mora SK
1:50:27.662660
+26:12.157160
65.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 18
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Oscar Quicklund
Östersunds SK
1:02:29.374820
74.3p
2
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:02:32.375120
+3.200
74.2p
3
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
1:02:34.375320
+5.400
74.1p
4
Jens Andersson
Kalix SK
1:02:37.375600
+7.680
74.1p
5
Emil Linell
Högbo GOIF
1:02:53.377290
+24.2370
73.7p
6
Linus Öberg
Bergeforsens SK
1:03:02.378170
+33.3250
73.5p
7
Anton Lindblad
OK Landehof
1:03:52.383160
+1:23.8240
72.5p
8
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
1:04:09.384830
+1:40.9910
72.1p
9
Fredrik Erixon
Antnäs BK
1:04:41.388080
+2:12.13160
71.5p
10
Tom Impola
Domnarvets GOIF
1:04:44.388370
+2:15.13450
71.4p
11
Isak Nordqvist
Kalix SK
1:04:57.389630
+2:28.14710
71.2p
12
Per Lindgren
Strömnäs GIF
1:05:00.389930
+2:31.15010
71.1p
13
Arvid Elffors
Lucksta IF
1:05:02.390130
+2:33.15210
71.1p
14
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:05:18.391730
+2:49.16810
70.8p
15
Erik Silfver
Burträsk SK
1:05:26.392540
+2:57.17620
70.6p
16
Daniel Olsson
Falu IK
1:05:26.392590
+2:57.17670
70.6p
17
Richard Burland
Alnö SK
1:05:30.392910
+3:00.17990
70.5p
18
Henrik Rosén
Månkarbo IF
1:05:34.393300
+3:04.18380
70.4p
19
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:05:34.393310
+3:04.18390
70.4p
20
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
1:05:58.395770
+3:29.20850
70.0p
21
Johan Lindblad
Bergeforsens SK
1:06:00.395900
+3:30.20980
69.9p
22
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
1:06:07.396670
+3:38.21750
69.8p
23
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
1:06:31.399050
+4:02.24130
69.3p
24
Fredric Björk
Rembo IK
1:06:38.399750
+4:09.24830
69.2p
25
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:07:01.402070
+4:32.27150
68.8p
26
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
1:07:04.402310
+4:34.27390
68.7p
27
Henrik Forsberg
Bodens SK
1:07:13.403280
+4:44.28360
68.5p
28
Daniel Karlsson
Östersunds SK
1:07:25.404430
+4:56.29510
68.3p
29
Claes Rosenqvist
IFK Bergvik
1:07:33.405230
+5:04.30310
68.2p
30
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
1:07:35.405480
+5:06.30560
68.1p
31
Simon Waller
Kalix SK
1:07:59.407810
+5:29.32890
67.7p
32
Erik Johansson
Tranemo IF
1:08:22.410140
+5:53.35220
67.3p
33
Lars Andersson
Gellivare SK
1:08:22.410150
+5:53.35230
67.3p
34
Anton Sjökvist
Stora Tuna IK SK
1:08:35.411400
+6:05.36480
67.1p
35
Simon Persson
Spöland Vännäs IF
1:09:00.413970
+6:31.39050
66.6p
36
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
1:09:04.414380
+6:35.39460
66.5p
37
Christian Persson
Lucksta IF
1:09:24.416310
+6:54.41390
66.2p
38
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:09:26.416580
+6:57.41660
66.2p
39
Oscar Stenvall
Tynderö IK
1:09:35.417450
+7:06.42530
66.0p
40
Emil Ekman
Nässjö SF
1:09:54.419360
+7:25.44440
65.7p
41
Fredrik Pajala
Strömnäs GIF
1:09:55.419480
+7:26.44560
65.7p
42
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:09:57.419630
+7:28.44710
65.6p
43
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
1:10:07.420660
+7:38.45740
65.5p
44
Nils Ola Labba
IFK Kiruna
1:10:08.420770
+7:39.45850
65.5p
45
Andreas Kårström
Norrala IF
1:10:12.421190
+7:43.46270
65.4p
46
Alfred Brodin
Falu IK
1:10:24.422380
+7:55.47460
65.2p
47
Tobias Björklund
IK Jarl Rättvik
1:10:25.422440
+7:56.47520
65.2p
48
Hampus Ohlström
IK Rex
1:10:49.424880
+8:20.49960
64.8p
49
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
1:10:56.425500
+8:26.50580
64.7p
50
Erik Söderman
Stockviks SF
1:11:05.426420
+8:36.51500
64.5p
51
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
1:11:16.427550
+8:47.52630
64.3p
52
Petter Hedman
IFK Umeå
1:11:16.427560
+8:47.52640
64.3p
53
Linus Johansson
IK Hakarpspojkarna
1:11:22.428110
+8:52.53190
64.2p
54
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
1:11:37.429680
+9:08.54760
64.0p
55
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:11:55.431450
+9:26.56530
63.7p
56
Carl Olander
OK Landehof
1:12:09.432850
+9:40.57930
63.5p
57
Samuel Larsson
Falköpings AIK SK
1:12:29.434860
+10:00.59940
63.2p
58
Adrian Hedberg
Östersunds SK
1:12:48.436720
+10:19.61800
62.9p
59
Erik Svensson
Alvesta SOK
1:12:58.437740
+10:29.62820
62.7p
60
Joakim Persson
Antnäs BK
1:13:10.438980
+10:41.64060
62.5p
61
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:13:44.442380
+11:15.67460
62.0p
62
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
1:13:54.443300
+11:24.68380
61.9p
63
Theo Odenryd
Järbo IF
1:14:34.447370
+12:05.72450
61.3p
64
Tobias Granqvist
Säffle SK
1:14:38.447700
+12:08.72780
61.2p
65
Mikael Johansson
Högsäters GF
1:15:23.452290
+12:54.77370
60.5p
66
Rickard Börjesson
Hestra IF
1:16:27.458600
+13:57.83680
59.6p
67
Jens Friberg
Östersunds SK
1:17:34.465360
+15:05.90440
58.7p
68
Magnus Björk
IK Rex
1:18:40.471970
+16:11.97050
57.8p
69
David Bodeström
IK Jarl Rättvik
1:22:37.495690
+20:08.120770
54.9p
70
Emil Wuopio
IK Jarl Rättvik
1:23:34.501320
+21:05.126400
54.2p
71
Jesper Brofjärd
Borås GIF
1:23:54.503390
+21:25.128470
54.0p
H 20
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Jesper Modin
Piteå Elit SK
56:18.337770
83.3p
2
Teodor Peterson
Åsarna IK
58:20.349980
+2:02.12110
80.1p
3
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
58:25.350460
+2:06.12590
79.9p
4
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
58:31.351020
+2:12.13150
79.8p
5
Fredrik Lindström
Hägglunds IOFK
58:32.351100
+2:13.13230
79.8p
6
Christofer Eriksson
Hudiksvalls IF
58:32.351110
+2:13.13240
79.8p
7
Pontus Olsson
Bodens SK
59:05.354490
+2:47.16620
78.9p
8
Robin Norum
IFK Umeå
59:11.355080
+2:53.17210
78.8p
9
Johan Dahlborg
Frösö IF
59:15.355480
+2:57.17610
78.7p
10
Johan Kristoffersson
Arvika IS
59:25.356410
+3:06.18540
78.5p
11
Mikael Norberg
Strömnäs GIF
59:25.356420
+3:06.18550
78.5p
12
Bill Impola
Falun Borlänge SK
59:38.357760
+3:19.19890
78.2p
13
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
59:47.358690
+3:29.20820
77.9p
14
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
1:00:15.361410
+3:56.23540
77.3p
15
Peter Lundbäck
Bodens SK
1:00:17.361610
+3:58.23740
77.2p
16
Daniel Fagerlund
Malungs IF
1:00:27.362610
+4:08.24740
77.0p
17
Emil Lundström
Östersunds SK
1:00:39.363820
+4:20.25950
76.7p
18
Gustav Nordström
Gävle SK
1:00:58.365700
+4:39.27830
76.3p
19
Jim Åhl
Gellivare SK
1:01:06.366550
+4:47.28680
76.1p
20
August Sjöholm
Åsarna IK
1:01:08.366700
+4:49.28830
76.1p
21
Erik Lindgren
Strömnäs GIF
1:01:56.371550
+5:37.33680
75.0p
22
Emil Svensson
IFK Skövde SK
1:02:00.371940
+5:41.34070
74.9p
23
Emil Johansson
IK Hakarpspojkarna
1:02:02.372190
+5:44.34320
74.8p
24
Jonas Bergman
Åsarna IK
1:02:31.375000
+6:12.37130
74.2p
25
Oskar Forsman
Sisu Forshaga SK
1:02:31.375080
+6:13.37210
74.2p
26
Anders Solin
IFK Mora SK
1:02:32.375140
+6:13.37270
74.2p
27
Johan Nyman
Stockviks SF
1:02:42.376160
+6:23.38290
74.0p
28
Tony Persson
SK Bore
1:03:06.378510
+6:47.40640
73.5p
29
Daniel Halvarsson
Bodens SK
1:03:11.379010
+6:52.41140
73.4p
30
Fredrik Lindström
Lycksele IF
1:03:12.379120
+6:53.41250
73.3p
31
Johan Herrman
SK Bore
1:03:47.382680
+7:29.44810
72.6p
32
Martin Lindblad
OK Landehof
1:03:50.382930
+7:31.45060
72.5p
33
Robert Åkerblom Andersson
Arlanda-Märsta SK
1:04:03.384250
+7:44.46380
72.3p
34
Mattias Argårds
IFK Mora SK
1:04:10.384980
+7:52.47110
72.1p
35
Tobias Lustig
Jukkasjärvi IF
1:04:37.387660
+8:18.49790
71.6p
36
Andreas Lindström
Reijmyre IF
1:04:53.389290
+8:35.51420
71.2p
37
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:04:54.389370
+8:36.51500
71.2p
38
Gustaf Olsson
Bergeforsens SK
1:05:08.390720
+8:49.52850
71.0p
39
Thobias Berggren
Hällefors SK
1:05:13.391280
+8:55.53410
70.8p
40
Johan Poggats
Malmbergets Aif
1:05:30.392980
+9:12.55110
70.5p
41
Johan Grundström
Hägglunds IOFK
1:05:44.394300
+9:25.56430
70.2p
42
Anton Södergren
Skellefteå SK
1:06:07.396690
+9:49.58820
69.8p
43
Simon Utter
Åmotfors IF
1:07:01.402020
+10:42.64150
68.8p
44
Hampus Norberg
Häverödals IF
1:07:15.403430
+10:56.65560
68.5p
45
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
1:07:31.405050
+11:12.67180
68.2p
46
Simon Palmblad
Hallstahammars SK SOFK
1:07:57.407680
+11:39.69810
67.7p
47
Mattias Carlsson
Jäderfors SK
1:08:12.409140
+11:53.71270
67.5p
48
Daniel Kullberg
Garphyttans IF
1:08:26.410510
+12:07.72640
67.2p
49
Niclas Larsson
Dala-Järna IK
1:09:13.415280
+12:55.77410
66.4p
50
Andreas Åhman
Gävle SK
1:12:39.435830
+16:20.97960
63.0p
51
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
1:15:29.452870
+19:11.115000
60.4p
52
Linus Palolampi
Tynderö IK
1:20:14.481390
+23:56.143520
56.6p
D 21
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Maria Rydqvist
Östersunds SK
45:06.270560
76.0p
2
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
45:22.272170
+16.1510
75.5p
3
Ida Olsson
Åsarna IK
45:23.272220
+16.1560
75.5p
4
Sara Lindborg
Östersunds SK
45:24.272350
+17.1690
75.5p
5
Maria Gräfnings
Domnarvets GOIF
45:25.272470
+19.1810
75.5p
6
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
46:35.279430
+1:28.8770
73.6p
7
Anna Simberg
SK Bore
47:01.282000
+1:54.11340
72.9p
8
Eva Svensson
IFK Mora SK
47:09.282890
+2:03.12230
72.7p
9
Mia Eriksson
IFK Tärendö
47:11.283060
+2:05.12400
72.6p
10
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
47:14.283370
+2:08.12710
72.6p
11
Ingrid Vikman
Östersunds SK
47:48.286760
+2:42.16100
71.7p
12
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
47:51.287020
+2:44.16360
71.6p
13
Carolin Andersson
Gellivare SK
48:26.290590
+3:20.19930
70.8p
14
Ulrica Persson
Vansbro AIK SK
48:47.292680
+3:41.22020
70.2p
15
Moa Larsson
Tärna IK Fjällvinden
48:59.293830
+3:52.23170
70.0p
16
Emma Eriksson
Eksjö SOK
49:33.297260
+4:27.26600
69.2p
17
Karolina Skoog
Piteå Elit SK
50:03.300280
+4:57.29620
68.5p
18
Lina Nordmark
Gellivare SK
51:35.309440
+6:28.38780
66.4p
D 18
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
34:02.204140
68.2p
2
Hanna Brodin
Falu IK
34:02.204190
+0
68.1p
3
Maria Nordström
Gävle SK
34:51.209030
+48.4790
66.2p
4
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
34:57.209650
+55.5410
66.0p
5
Ida Indahl
Camp Södergren SC
36:18.217760
+2:16.13520
63.1p
6
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
36:24.218350
+2:22.14110
62.9p
7
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
36:40.219980
+2:38.15740
62.3p
8
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
36:50.220930
+2:47.16690
62.0p
9
Kristina Lycke
Malungs IF
37:00.221900
+2:57.17660
61.7p
10
Anna Nystedt
Stockviks SF
37:07.222620
+3:04.18380
61.4p
11
Josefin Halvarsson
Bodens SK
37:30.224920
+3:27.20680
60.7p
12
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
37:38.225720
+3:35.21480
60.4p
13
Maria Nordström
Camp Södergren SC
37:52.227110
+3:49.22870
60.0p
14
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
37:52.227180
+3:50.22940
60.0p
15
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
37:53.227260
+3:51.23020
60.0p
16
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
37:53.227280
+3:51.23040
59.9p
17
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
37:54.227360
+3:52.23120
59.9p
18
Petra Nilsson
Åsarna IK
37:57.227600
+3:54.23360
59.8p
19
Eva Johansson
Linköpings SK
38:08.228780
+4:06.24540
59.5p
20
Anja Ahnberg
Gellivare SK
38:15.229450
+4:13.25210
59.3p
21
Marlene Persson
Hudiksvalls IF
38:24.230390
+4:22.26150
59.0p
22
Ingela Andersson
IFK Arvidsjaur SK
38:29.230810
+4:26.26570
58.9p
23
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
38:31.231080
+4:29.26840
58.8p
24
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
38:35.231470
+4:33.27230
58.7p
25
Emmy Thelberg
Valbo Aif
38:38.231750
+4:36.27510
58.6p
26
Emelie Stark
Nordingrå SK
38:44.232390
+4:42.28150
58.4p
27
Lina Hultin
Garphyttans IF
38:45.232490
+4:43.28250
58.4p
28
Marika Sundin
Delsbo IF
38:57.233680
+4:55.29440
58.0p
29
Frida Hallquist
Åsarna IK
39:01.234090
+4:59.29850
57.9p
30
Celina Notfors
Östersunds SK
39:07.234690
+5:05.30450
57.7p
31
Anna Sjöstrand
Landsbro IF SK
39:23.236280
+5:21.32040
57.3p
32
Malin Eriksson
Söderala AIK
39:31.237030
+5:28.32790
57.1p
33
Linnea Kastemyr
Månkarbo IF
39:36.237560
+5:34.33320
56.9p
34
Evelina Johansson
Hybo AIK
39:42.238110
+5:39.33870
56.7p
35
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
39:47.238600
+5:44.34360
56.6p
36
Hanna Larsson
Hybo AIK
39:49.238870
+5:47.34630
56.5p
37
Malin Nilsson
Malungs IF
40:03.240280
+6:01.36040
56.1p
38
Moa Ullén
Åsarna IK
40:16.241520
+6:13.37280
55.8p
39
Frida Källberg
Tynderö IK
40:21.242040
+6:19.37800
55.7p
40
Nathalie Ohlson
Filipstads SF
40:29.242840
+6:27.38600
55.5p
41
Malin Eriksson
Tierps IF
40:42.244120
+6:39.39880
55.1p
42
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
40:43.244230
+6:40.39990
55.1p
43
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
41:07.246610
+7:04.42370
54.5p
44
Malin Svensson
IK Vista
41:37.249600
+7:34.45360
53.7p
45
Moa Forsberg
IFK Mora SK
41:48.250790
+7:46.46550
53.4p
46
Emma Bergman
Månkarbo IF
42:00.251990
+7:58.47750
53.1p
47
Lisa J Svensson
Åsarna IK
42:14.253360
+8:12.49120
52.8p
48
Johanna Wetterheim
OK Gränsen
42:35.255450
+8:33.51210
52.3p
49
Caroline Blombacke
Gellivare SK
42:49.256890
+8:47.52650
51.9p
50
Maria Bois
Malungs IF
42:56.257530
+8:53.53290
51.8p
51
Kajsa Thelberg
Brännans IF
43:03.258270
+9:01.54030
51.6p
52
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
43:28.260760
+9:26.56520
51.0p
53
Terese Bergbom
Sävast Ski Team IF
43:39.261800
+9:36.57560
50.8p
54
Matilda Svensson
Åmåls OK
43:42.262110
+9:39.57870
50.7p
55
Sofia Gunnarsson
Lycksele IF
44:28.266740
+10:26.62500
49.7p
56
Sara Willner
Alnö SK
44:29.266850
+10:27.62610
49.7p
57
Emma Olsson
Hybo AIK
44:57.269610
+10:54.65370
49.1p
58
Sofie Eriksson
Gellivare SK
45:04.270330
+11:01.66090
49.0p
59
Åsa Kempe
Tynderö IK
45:14.271360
+11:12.67120
48.8p
60
Ida Lindkvist
Skogspojkarnas OK
46:19.277800
+12:16.73560
47.5p
61
Frida Hansson
Ljusne AIK SK
48:29.290880
+14:27.86640
45.0p
62
Emmelie Pedersen
SK Bore
51:18.307710
+17:15.103470
42.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Therese Svensson
Järpens SK
33:54.203330
68.5p
2
Hanna Falk
Ulricehamns IF
34:05.204430
+11.1000
68.0p
3
Lina Korsgren
Domnarvets GOIF
34:38.207770
+44.4340
66.7p
4
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
35:09.210870
+1:15.7440
65.6p
5
Sandra Haglund
Hybo AIK
35:11.211040
+1:17.7610
65.5p
6
Jennie Jirhed
Östersunds SK
35:25.212410
+1:30.8980
65.0p
7
Johanna Jansson
IFK Mora SK
35:31.213070
+1:37.9640
64.7p
8
Sofia Engström
Timrå SOK
35:37.213630
+1:43.10200
64.5p
9
Johanna Engström
Timrå SOK
35:37.213670
+1:43.10240
64.5p
10
Moa Gomersson
IFK Mora SK
35:39.213890
+1:45.10460
64.4p
11
Linda Danvind Malm
Vilhelmina IK
35:53.215230
+1:59.11800
64.0p
12
Mathilda Thomasdotter Myhr
Funäsdalens IF
36:14.217390
+2:20.13960
63.2p
13
Malin Hansson
IFK Mora SK
36:21.218090
+2:27.14660
63.0p
14
Erica Ahnberg
Gellivare SK
36:25.218410
+2:30.14980
62.9p
15
Terese Andersson
Stockviks SF
36:29.218800
+2:34.15370
62.7p
16
Emma Wikén
Åsarna IK
36:48.220770
+2:54.17340
62.1p
17
Lisa K Svensson
Åsarna IK
36:50.220910
+2:55.17480
62.0p
18
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
36:53.221200
+2:58.17770
61.9p
19
Linn Sömskar
IFK Umeå
37:28.224750
+3:34.21320
60.7p
20
Therese Carlsson
Zinkgruvans IF
37:41.226090
+3:47.22660
60.3p
21
Alexandra Wennström
Gellivare SK
37:44.226340
+3:50.22910
60.2p
22
Märta Larsen
Sundbybergs IK
37:52.227100
+3:57.23670
60.0p
23
Frida Dahl Klockar
IFK Mora SK
38:00.227930
+4:06.24500
59.7p
24
Lina Larsson
Hybo AIK
38:15.229470
+4:21.26040
59.3p
25
Elisabeth Nyström
Robertsfors IK
38:18.229710
+4:23.26280
59.2p
26
Helena Wiklund
Hybo AIK
38:32.231120
+4:37.27690
58.8p
27
Ida Steffansson
Vansbro AIK SK
38:53.233220
+4:58.29790
58.1p
28
Elisabeth Eklund
Åsarna IK
39:17.235610
+5:22.32180
57.5p
29
Jenny Jakobsson
Kalix SK
39:40.237980
+5:46.34550
56.8p
30
Katja Schwartz
Åsarna IK
40:16.241550
+6:22.38120
55.8p
31
Sofia Sepänmaa
Selånger SOK
41:00.245910
+7:05.42480
54.6p
32
Sandra Ragnarsson
Ställbergs IK
41:18.247710
+7:23.44280
54.2p
33
Anneli Jonsson
Älvsby IF SK
41:27.248610
+7:32.45180
54.0p
34
Magdalena Mattes
Edsbyns SK
42:05.252470
+8:11.49040
53.0p
35
Kristin Jonsson
Arvika IS
42:29.254810
+8:34.51380
52.4p
36
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
44:05.264480
+10:11.61050
50.2p
37
Maria Landberg
Storvreta IK
45:55.275440
+12:01.72010
47.9p
38
Tove Fransson
Järla IF SK
49:45.298470
+15:51.95040
43.7p