Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Konstvägenloppet
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Rosvall
Lycksele IF
2:05:05.750420
83.6p
2
Johan Sandberg
Kraftstaven Ski Team Förening
2:08:51.773030
+3:46.22510
80.7p
3
Daniel Johansson
IFK Umeå
2:12:27.794600
+7:21.44080
78.0p
4
Robert Åström
Hägglunds IOFK
2:12:55.797420
+7:50.46900
77.7p
5
Gustaf Berglund
New Sweden
2:12:55.797460
+7:50.46940
77.7p
6
Mattias Nyström
Vårby IK
2:14:21.806030
+9:16.55510
76.7p
7
Daniel Granberg
Peab Fritid
2:16:01.816040
+10:56.65520
75.6p
8
Nils Berglund
Norsjö SK
2:16:40.819980
+11:35.69460
75.2p
9
Björn Rydvall
Lycksele IF
2:19:51.839000
+14:45.88480
73.2p
10
Axel Bergsten
Eksjö SOK
2:21:29.848870
+16:24.98350
72.2p
11
Tomas Eriksson
Spöland Vännäs IF
2:24:41.868070
+19:36.117550
70.3p
12
Tomas Israelsson
Agnäs IK
2:25:09.870820
+20:04.120300
70.0p
13
Johnny Hatt
IK Falken
2:27:52.887160
+22:47.136640
68.5p
14
Mats Reinhold
OK Landehof
2:28:15.889420
+23:10.138900
68.3p
15
Jonas Sandström
Täfteå IK
2:30:30.902910
+25:24.152390
67.1p
16
Simon Karlsson
Slussfors IK
2:34:05.924400
+28:59.173880
65.3p
17
Peter Gustfsson
Team Esplanad
2:40:47.964630
+35:42.214110
62.2p
18
Per Edlund
Hägglunds IOFK
2:44:45.988480
+39:40.237960
60.4p
19
Andreas Karlsson
Slussfors IK
2:51:12.1027120
+46:07.276600
57.8p
20
Fredrik Jonsson
SK Tegsnäspojkarna
2:52:03.1032230
+46:58.281710
57.5p
21
Daniel Ödling
Ncc IF
2:53:43.1042250
+48:38.291730
56.9p
22
Niklas Berglund
IFK Umeå
2:54:10.1044990
+49:05.294470
56.7p
23
Robert Eriksson
Jalles Tc Umeå
2:58:22.1070120
+53:17.319600
55.2p
24
Hans Boija
Peab Fritid
3:00:09.1080810
+55:03.330290
54.6p
25
Daniel Malmhäll
IK Stern
3:03:19.1099880
+58:14.349360
53.5p
26
Johannes Svensson
Hampetorps SK
3:05:29.1112850
+1:00:24.362330
52.8p
27
Alexander Sjögren
Team Esplanad
3:06:25.1118470
+1:01:20.367950
52.5p
28
Johan Larsson
Skogis IF
3:06:48.1120710
+1:01:42.370190
52.4p
29
Arkadiusz Kaniowski
Norrfors IK
3:06:59.1121850
+1:01:54.371330
52.3p
30
Emil Holmgren
Lycksele IF
3:13:17.1159600
+1:08:11.409080
50.4p
31
Mikael Andersson
IFK Umeå
3:16:03.1176230
+1:10:58.425710
49.6p
32
Albin Kolberg
Fredrika IK
3:23:42.1222190
+1:18:37.471670
47.5p
33
Andre Nygård
Håknäs IF
3:24:39.1227840
+1:19:34.477320
47.3p
34
Johan Arvidsson
Skanska IF
3:32:11.1273050
+1:27:06.522530
45.4p
35
Petri Paavola
Brännebrona SK
3:33:04.1278310
+1:27:58.527790
45.2p
36
Björn Erik Lilja
Skogis IF
3:44:54.1349360
+1:39:49.598840
42.6p
37
Mattias Colombo
Skogis IF
4:05:06.1470510
+2:00:00.719990
38.7p
38
Jonathan Sundin
Fredrika IK
4:24:48.1588770
+2:19:43.838250
35.6p
39
Anton Tegnestig
Fredrika IK
4:24:48.1588780
+2:19:43.838260
35.6p
40
Albin Strömberg
Fredrika IK
4:24:49.1588820
+2:19:44.838300
35.6p