Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lindmansloppet
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rune Eriksson
Vassunda IF
3:21:04.1206300
56.2p
2
Martin Isaksson
Sundbybergs IK
3:25:28.1232700
+4:24.26300
54.7p
3
Tobias Söderman
IK Droppen
3:32:12.1273100
+11:08.66700
52.5p
4
Oscar Yngwe
Storvreta IK
3:34:58.1289700
+13:54.83300
51.7p
5
Maria Landberg
Storvreta IK
3:35:12.1291100
+14:08.84700
51.6p
6
Patrik Östberg
Stockholms SIF
3:35:27.1292600
+14:23.86200
51.5p
7
Ulf Olsson
Q-Med FF
3:36:13.1297200
+15:09.90800
51.3p
8
Frida Arvidsson
Gimo IF SK
3:37:57.1307600
+16:53.101200
50.8p
9
Mathias Berggren
Alfta-Ösa OK
3:40:11.1321000
+19:07.114600
50.2p
10
Annika Lindberg
Team Isover SK
3:40:41.1324000
+19:37.117600
50.0p
11
Niklas Heijne
Karlstads SLK
3:41:33.1329200
+20:29.122800
49.8p
12
Victor Andersson
IFK Dannemora/Österby
3:42:50.1336900
+21:46.130500
49.4p
13
Fredrik Molin
Turebergs IF
3:43:07.1338600
+22:03.132200
49.4p
14
Thomas Jansson
Axa SC
3:45:11.1351000
+24:07.144600
48.8p
15
Anette Olsson
Östervåla IF
3:45:38.1353700
+24:34.147300
48.7p
16
Patrik Andersson
Åkersberga SK
3:49:58.1379700
+28:54.173300
47.6p
17
Stig Härdin
Öregrunds IK
3:50:31.1383000
+29:27.176600
47.4p
18
Daniel Åkerlund
OK Roslagen
3:52:09.1392800
+31:05.186400
47.0p
19
Håkan Holmberg
Abb IF SK
3:53:06.1398500
+32:02.192100
46.8p
20
Johan Hansson
Uppsala Studenters IF
3:53:51.1403000
+32:47.196600
46.6p
21
Torbjörn Vading
Uppsala Löparklubb
3:56:17.1417600
+35:13.211200
46.0p
22
Stefan Andersson
Uppsala Studenters IF
3:56:20.1417900
+35:16.211500
46.0p
23
Per Edenhamn
Almunge IK
3:57:01.1422000
+35:57.215600
45.8p
24
Magnus Jansson
Axa SC
3:58:07.1428600
+37:03.222200
45.6p
25
Christer Eriksson
Gimo IF SK
3:59:09.1434800
+38:05.228400
45.4p
26
Lars Pettersson
Karbennings GOIF
4:02:01.1452000
+40:57.245600
44.7p
27
Lars-Åke Dickfors
Krylbo OK
4:03:16.1459500
+42:12.253100
44.4p
28
Jim Härdin
Solna OK
4:04:32.1467100
+43:28.260700
44.1p
29
Maria Arosenius
Enköpings Aif
4:05:52.1475100
+44:48.268700
43.9p
30
Kristian Sundström
Uppsala Studenters IF
4:06:35.1479400
+45:31.273000
43.7p
31
Maria Grauers
OK Roslagen
4:07:06.1482500
+46:02.276100
43.6p
32
Björn Norén
IK Droppen
4:10:29.1502800
+49:25.296400
42.9p
33
Matthew Mcneill
Uppsala Studenters IF
4:11:20.1507900
+50:16.301500
42.7p
34
Hans G Johansson
Storvreta IK
4:11:52.1511100
+50:48.304700
42.6p
35
Mats Long
Sundbybergs IK
4:17:57.1547600
+56:53.341200
41.4p
36
Kent Larsson
Valsätra Släggförening
4:23:45.1582400
+1:02:41.376000
40.3p
37
Per Boss
Uppsala Studenters IF
4:25:13.1591200
+1:04:09.384800
40.1p
38
Åsa Eriksson
Storvreta IK
4:25:24.1592300
+1:04:20.385900
40.0p
39
Patrik Lundqvist
Forsmarks IF
4:27:57.1607600
+1:06:53.401200
39.6p
40
Anna Skarin
Storvreta IK
4:32:18.1633700
+1:11:14.427300
38.8p
41
Tomas Larsson
Morgongåva SK
4:33:32.1641100
+1:12:28.434700
38.6p
42
Mats Ahlberg
Morgongåva SK
4:33:41.1642000
+1:12:37.435600
38.6p
43
Ann Charlotte Eriksson
Östervåla IF
4:34:33.1647200
+1:13:29.440800
38.5p
44
Sarah Storm
Storvreta IK
4:56:37.1779600
+1:35:33.573200
35.1p
45
Mattias Wallander
Undersåkers IF
4:57:28.1784700
+1:36:24.578300
35.0p
46
Andreas Thoor
Storvreta IK
4:57:37.1785600
+1:36:33.579200
35.0p