Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Medelpad Classic Ski
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gustaf Olsson
Bergeforsens SK
1:10:09.420800
67.9p
2
Martin Melander
Ortvikens Mk
1:11:07.426600
+58.5700
66.9p
3
Tobias Palolampi
Tynderö IK
1:14:30.446900
+4:21.26000
63.9p
4
Björn Sundin
Selånger SOK
1:16:29.458800
+6:20.37900
62.2p
5
Michael Ekholm
Björkå-Björkådalens IF
1:20:06.480500
+9:57.59600
59.4p
6
Benny Nordlander
Tynderö IK
1:20:42.484100
+10:33.63200
59.0p
7
Reinard Forsberg
Landstingets IF Västerbotten
1:20:49.484800
+10:40.63900
58.9p
8
Per West
Sollefteå SK
1:21:41.490000
+11:32.69100
58.3p
9
Bengt Mörsky
Mikaelssons Bygg
1:22:58.497700
+12:49.76800
57.4p
10
Bo Eliasson
Landstingets IF Västerbotten
1:23:51.503000
+13:42.82100
56.8p
11
Alf Spåra
IK Aluminium
1:24:41.508000
+14:32.87100
56.2p
12
Tomas Edström
Metso Paper FK
1:25:11.511000
+15:02.90100
55.9p
13
Joakim Nilsson
Landstingets IF Västerbotten
1:25:48.514700
+15:39.93800
55.5p
14
Mats Arnberg
Metso Paper FK
1:26:00.515900
+15:51.95000
55.4p
15
Sven-Erik Sundin
Metso Paper FK
1:26:16.517500
+16:07.96600
55.2p
16
Bengt Sundbom
Landstingets IF Västerbotten
1:27:02.522100
+16:53.101200
54.7p
17
Kent Eriksson
Alnö SK
1:27:17.523600
+17:08.102700
54.5p
18
Bernt Mörsky
Mikaelssons Bygg
1:29:09.534800
+19:00.113900
53.4p
19
Simon Lindholm
Stockviks SF
1:30:26.542500
+20:17.121600
52.6p
20
Tommy Hassel
Tynderö IK
1:33:03.558200
+22:54.137300
51.2p
21
Nils-Erik Edström
Landstingets IF Västerbotten
1:35:16.571500
+25:07.150600
50.0p
22
Jerker Johansson
Landstingets IF Västerbotten
1:35:17.571600
+25:08.150700
50.0p
23
Per Salo
Lögdö Triathlon
1:37:18.583700
+27:09.162800
48.9p
24
Thord Järlehag
Nobel Aktiv IF
1:38:21.590000
+28:12.169100
48.4p
25
Ulf Nordström
Nobel Aktiv IF
1:38:32.591100
+28:23.170200
48.3p
26
Roland Edström
Timrå SOK
1:39:17.595600
+29:08.174700
47.9p
27
Ulf Jonsson
Sörberge
1:42:20.613900
+32:11.193000
46.5p
28
Mats Granlund
Landstingets IF Västerbotten
1:44:14.625300
+34:05.204400
45.7p
29
Kenneth Åberg
Telia IoFF
1:46:56.641500
+36:47.220600
44.5p
30
Samuel Dahlquist
Landstingets IF Västerbotten
1:48:41.652000
+38:32.231100
43.8p
31
Viktor Dowmyr
Ljustorps IF
1:49:40.657900
+39:31.237000
43.4p
32
Alexander Andersson
Bondsjöhöjdens IK
1:49:55.659400
+39:46.238500
43.3p
33
Axel Englund
Ljustorps IF
1:50:22.662100
+40:13.241200
43.1p
34
Krister Gröning
Aiab Energy AB
1:52:01.672000
+41:52.251100
42.5p
35
Dennis Bystedt
Hemsö IF
1:52:42.676100
+42:33.255200
42.2p
36
Kjell Ola Berg
IF Strategen
1:53:45.682400
+43:36.261500
41.9p
37
Magnus Jaktlund
Erikslunds SK
1:58:00.707900
+47:51.287000
40.3p
38
Åke Nyberg
Telia IoFF
2:03:38.741700
+53:29.320800
38.5p
39
Bror Jaktlund
Hjältans SK
2:05:31.753000
+55:22.332100
37.9p
40
Tage Persson
Hägglunds IOFK
2:10:16.781500
+1:00:07.360600
36.5p
41
Kenneth Elfving
Bondfjälls IF
2:10:17.781600
+1:00:08.360700
36.5p
42
Sven Erik Högmark
Kramfors Alliansen
2:12:10.792900
+1:02:01.372000
36.0p
43
Håkan Jonsson
Bergeforsens SK
2:27:26.884500
+1:17:17.463600
32.3p
44
Dick Nagy
Hemsö IF
2:32:20.913900
+1:22:11.493000
31.3p
45
Olle Liljemark
Ljustorps IF
2:41:24.968300
+1:31:15.547400
29.5p