Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2010-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
48:45.292440
81.4p
2
Oscar Quicklund
Östersunds SK
48:46.292520
+0
81.3p
3
Marcus Svelander
Åsarna IK
49:13.295220
+27.2680
80.5p
4
Henrik Rosén
Lucksta IF
50:59.305850
+2:14.13310
77.5p
5
Mathias Jonasson
Lucksta IF
51:03.306240
+2:18.13700
77.4p
6
Arvid Forss
Bondsjöhöjdens IK
51:04.306300
+2:18.13760
77.4p
7
Christian Persson
Lucksta IF
51:36.309580
+2:51.17040
76.5p
8
Elias Alvebro
Häggenås SK
51:38.309750
+2:53.17210
76.4p
9
Alexander Engström
Nätra SK
52:02.312130
+3:16.19590
75.8p
10
Niclas Eriksson
Kramfors Alliansen
52:06.312550
+3:21.20010
75.7p
11
Carl Olander
OK Landehof
52:33.315250
+3:48.22710
75.0p
12
Mattias Persson
Åsarna IK
52:55.317440
+4:10.24900
74.4p
13
Erik Stark
Nordingrå SK
53:49.322850
+5:04.30310
73.1p
14
Nils Persson
Östersunds SK
54:21.326090
+5:36.33550
72.3p
15
Anton Hammar
IFK Strömsund
54:27.326680
+5:42.34140
72.1p
16
Mattias Bångman
Offerdals SK
54:59.329800
+6:13.37260
71.4p
17
Victor Hallquist
Åsarna IK
55:14.331360
+6:29.38820
71.0p
18
Erik Skoglund
Lucksta IF
55:22.332190
+6:37.39650
70.8p
19
Anton Svensson
Åsarna IK
55:23.332250
+6:38.39710
70.8p
20
Jens Burman
Åsarna IK
56:44.340320
+7:58.47780
69.0p
21
Alexander Pastukhov
Vålådalen SK
57:27.344640
+8:42.52100
68.1p
22
Henrik Ottosson
Åsarna IK
58:14.349300
+9:28.56760
67.1p
23
Andreas Pedersen
Åsarna IK
59:28.356700
+10:42.64160
65.6p
24
Markus Daabach
Åsarna IK
59:50.358950
+11:05.66410
65.2p
25
Emil Persson
Östersunds SK
1:03:04.378340
+14:19.85800
61.6p
26
Robin Zakrisson
Östersunds SK
1:03:35.381460
+14:50.88920
61.1p
27
Kjell Eriksson
Åsarna IK
1:05:20.391920
+16:34.99380
59.3p
28
Michael Själander
ÅS IL
1:05:29.392870
+16:44.100330
59.2p
29
Lars Eriksson
Kramfors Alliansen
1:06:24.398370
+17:39.105830
58.3p
30
Lars Åke Lindström
Ollsta
1:06:47.400670
+18:02.108130
57.9p
31
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
1:06:55.401460
+18:10.108920
57.8p
32
Lars Skoglund
Lucksta IF
1:09:37.417640
+20:51.125100
55.4p
33
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:09:50.418940
+21:04.126400
55.3p
34
Rune Åslund
Åsarna IK
1:11:04.426390
+22:19.133850
54.2p
35
Jonas Blom
Jormvattnets IF
1:13:58.443760
+25:13.151220
52.0p
36
Daniel Jansson
Åsarna IK
1:14:41.448050
+25:56.155510
51.5p
37
Jan Ola Ericsson
Åsarna IK
1:15:27.452620
+26:41.160080
50.9p
38
Jörn Öhrnell
Åsarna IK
1:17:19.463890
+28:34.171350
49.6p
39
Teddy Kårwik
Åsarna IK
1:17:55.467400
+29:09.174860
49.2p
40
John Leander
Åsarna IK
1:18:55.473400
+30:09.180860
48.5p
41
Gustav Vahlström
Heavy Duty
1:20:40.483930
+31:54.191390
47.4p
42
Viktor Medén
Heavy Duty
1:20:40.483990
+31:55.191450
47.4p
43
Erik Hedberg
Duveds IF
1:22:27.494680
+33:42.202140
46.3p
44
Magnus Ögren
Åsarna IK
1:24:05.504420
+35:19.211880
45.4p
45
Tord Theland
Bergs Gymnasium
1:24:06.504500
+35:20.211960
45.4p
46
Kjell Olofsson
Åsarna IK
1:25:32.513170
+36:47.220630
44.6p
47
Matteus Åslund
Åsarna IK
1:27:49.526850
+39:04.234310
43.4p
48
Richard Åslund
Åsarna IK
1:27:50.526960
+39:05.234420
43.4p
49
Birger Persson
Åsarna IK
1:29:38.537750
+40:53.245210
42.5p
50
Henry Göransson
Åsarna IK
1:29:51.539060
+41:06.246520
42.3p
51
Christer Östlund
Åsarna IK
1:30:52.545150
+42:07.252610
41.9p
52
Robert Ström
Södertörnspolisen
1:31:16.547530
+42:30.254990
41.7p
53
Peter Freij
Bergs Gymnasium
1:32:58.557710
+44:12.265170
40.9p
54
Olof Vahlström
Bergs Gymnasium
1:34:01.564010
+45:15.271470
40.4p
55
Jimmy Öhrnell
Åsarna IK
1:34:25.566480
+45:40.273940
40.2p
56
Henrik Silversnö
Bergs Gymnasium
1:36:13.577270
+47:28.284730
39.4p
57
Pär Jonsson
Åsarna IK
1:39:00.593950
+50:15.301410
38.3p