Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2010-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susanne Nyström
IFK Mora SK
2:27:53.887230
74.0p
2
Sanna Hallberg
Åsarna IK
2:29:19.895850
+1:26.8520
73.2p
3
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:29:50.898990
+1:57.11660
72.9p
4
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
2:32:39.915810
+4:45.28480
71.3p
5
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
2:36:56.941570
+9:03.54240
69.0p
6
Laila Kveli
Lierne IL
2:37:05.942490
+9:12.55160
68.9p
7
Catrin Fjällström
Lycksele IF
2:49:42.1018110
+21:48.130780
62.9p
8
Ylva Andersson
Östersunds SK
2:54:37.1047650
+26:44.160320
60.8p
9
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
2:56:23.1058230
+28:30.170900
60.1p
10
Irene Åslund
Lillhärdals IF
3:01:52.1091100
+33:58.203770
58.0p
11
Kristin Barkman
Bredaryds SOK
3:15:53.1175230
+48:00.287900
53.2p
12
Irina Persson
Lierne IL
3:16:17.1177670
+48:24.290340
53.1p
13
Ann Margret Tjärnås
Vemdalens IF
3:21:02.1206180
+53:09.318850
51.7p
14
Åsa Krisell
Åre SLK
3:25:36.1233590
+57:43.346260
50.4p
15
Elin Blom
Jormvattnets IF
3:27:10.1242950
+59:17.355620
49.9p
16
Therese Sahlin
Ragunda IF
3:29:04.1254370
+1:01:11.367040
49.4p
17
Åsa Handler
Åsarna IK
3:35:02.1290130
+1:07:09.402800
47.9p
18
Anne Terese Skott-Dahlgren
Funäsdalens IF
3:42:14.1333300
+1:14:20.445970
46.1p
19
Birgitta Haraldsson
Tandsbyns IF
3:48:18.1369720
+1:20:24.482390
44.8p
20
Liss Maria Dovåker
Leksands SK
3:49:39.1377850
+1:21:46.490520
44.5p
21
Lena Nilsson
Åsarna IK
3:50:50.1384930
+1:22:57.497600
44.2p
22
May Britt Leander
Åsarna IK
3:56:41.1420080
+1:28:48.532750
43.0p
23
Åsa Pettersson
Ica Maxi
3:58:16.1429500
+1:30:22.542170
42.7p
24
Johanna Höglind
Gräftåvallens SK
4:05:26.1472520
+1:37:32.585190
41.3p
25
Christine Bäckebjörk
Offerdals SK
4:06:15.1477460
+1:38:22.590130
41.1p
26
Malin Persson
Handelsbankens IF
4:11:59.1511870
+1:44:06.624540
40.1p
27
Maritha Forss
Brunflo IF
4:20:32.1563150
+1:52:39.675820
38.6p
28
Hanna Liljebäck
Storhogna SK
4:21:33.1569210
+1:53:39.681880
38.5p
29
Anneli Hellstrand
Duveds IF
4:29:26.1616530
+2:01:33.729200
37.2p
30
Ida Magnusson
Alby FF
5:12:39.1875880
+2:44:46.988550
31.6p