Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hornbergsloppet
2010-01-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hans Carlsson
Väsby SK
2:19:03.834200
78.3p
2
Guy Utter
Arlanda-Märsta SK
2:27:28.884700
+8:25.50400
72.6p
3
Jan Östlund
Valbo Aif
2:27:33.885200
+8:30.50900
72.5p
4
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:28:15.889400
+9:12.55100
72.1p
5
Magnus Graas
OK Linné
2:28:15.889400
+9:12.55100
72.1p
6
Sven Persson
Årsunda IF
2:32:31.915000
+13:28.80700
69.5p
7
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:32:39.915800
+13:36.81500
69.4p
8
Kjell Lindroth
Högbo GOIF
2:36:06.936500
+17:03.102200
67.5p
9
Johan Flyning
Södertälje IF
2:38:30.950900
+19:27.116600
66.2p
10
Henrik Elmefur
Borås GIF
2:41:14.967300
+22:11.133000
64.8p
11
Jan Karlsson
OK Borgen
2:42:11.973000
+23:08.138700
64.3p
12
Joakim Uppströmer
Bälinge IF
2:42:38.975700
+23:35.141400
64.1p
13
Magnus Bromark
Vassunda IF
2:44:18.985700
+25:15.151400
63.3p
14
Anders Rönnlund
Järbo IF
2:45:23.992200
+26:20.157900
62.7p
15
Jonas Lundborg
Sundbybergs IK
2:46:47.1000600
+27:44.166300
62.1p
16
Ingemar Karlsson
Gävle SK
2:49:24.1016300
+30:21.182000
60.9p
17
Per Grönberg
Astrazeneca IF
2:49:31.1017000
+30:28.182700
60.8p
18
Per Ekman
Nacka Värmdö SK
2:50:23.1022200
+31:20.187900
60.5p
19
Magnus Eriksson
Karlsbyhedens IK
2:51:46.1030500
+32:43.196200
59.9p
20
Thomas Vandlergård
Västerås Skidklubb
2:52:09.1032800
+33:06.198500
59.7p
21
Olle Oskarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:52:30.1034900
+33:27.200600
59.5p
22
Magnus Svensson
Täby OK
2:53:28.1040700
+34:25.206400
59.1p
23
Per Gidlund
Årsunda IF
2:57:21.1064000
+38:18.229700
57.5p
24
Reino Martin
Sundbybergs IK
2:57:36.1065500
+38:33.231200
57.4p
25
Tomas Jönsson
Årsunda IF
2:59:14.1075300
+40:11.241000
56.8p
26
Niklas Johansson
Östervåla IF
2:59:52.1079100
+40:49.244800
56.6p
27
Håkan Holmström
City Wolfs SC
2:59:57.1079600
+40:54.245300
56.5p
28
Mikael Johansson
Gillberga SK
3:01:05.1086400
+42:02.252100
56.1p
29
Johan Blomstrand
Nacka Värmdö SK
3:03:02.1098100
+43:59.263800
55.4p
30
Anders Fryxell
Enebybergs IF
3:03:12.1099100
+44:09.264800
55.3p
31
Lars Gulliksson
Nacka Värmdö SK
3:03:23.1100200
+44:20.265900
55.2p
32
Lars Nylund
Rävdun SK
3:04:53.1109200
+45:50.274900
54.7p
33
Robert Nilsson
Spirit IF
3:05:14.1111300
+46:11.277000
54.6p
34
Mikael Hansson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:06:02.1116100
+46:59.281800
54.3p
35
Anders Olsson
Östervåla IF
3:06:22.1118100
+47:19.283800
54.2p
36
Peter Öhman
Vålådalen SK
3:06:55.1121400
+47:52.287100
54.0p
37
Johan Skåring
Ibm-Klubben
3:07:25.1124400
+48:22.290100
53.8p
38
Owe Mokvist
Sundbybergs IK
3:07:40.1125900
+48:37.291600
53.7p
39
Håkan Abb
Ericsson IK
3:07:46.1126500
+48:43.292200
53.7p
40
Håkan Olsson
Årsunda IF
3:09:50.1138900
+50:47.304600
53.0p
41
Markku Sipola
Högbo GOIF
3:09:54.1139300
+50:51.305000
52.9p
42
Thomas Karlsson
Fredrikshofs IF SOK
3:10:09.1140800
+51:06.306500
52.9p
43
Joakim Marklund
Axa SC
3:10:32.1143100
+51:29.308800
52.7p
44
Peter Johnsson
Högbo GOIF
3:12:12.1153100
+53:09.318800
52.2p
45
Magnus Svärd
Storviks IF
3:13:41.1162000
+54:38.327700
51.7p
46
Per Carlsson
IFK Västerås SK
3:14:05.1164400
+55:02.330100
51.6p
47
Rickard Lundberg
IFK Lidingö SOK
3:15:20.1171900
+56:17.337600
51.2p
48
Tomas Wahlund
Högbo GOIF
3:15:52.1175100
+56:49.340800
51.0p
49
Sven-Åke Hillgren
Arlanda-Märsta SK
3:18:06.1188500
+59:03.354200
50.3p
50
Roger Sørsdal
Tierps IF
3:19:43.1198200
+1:00:40.363900
49.8p
51
Anders Carlsson
Ericsson IK
3:20:30.1202900
+1:01:27.368600
49.6p
52
Jan Samuelson
Grycksbo IF OK
3:21:28.1208700
+1:02:25.374400
49.3p
53
Dennis Berglund
Gävle SK
3:21:39.1209800
+1:02:36.375500
49.3p
54
Lennart Eriksson
Östervåla IF
3:22:10.1212900
+1:03:07.378600
49.1p
55
Peter Jonsson
Ibm-Klubben
3:27:20.1243900
+1:08:17.409600
47.6p
56
Ulf Andersson
Norbergs SK
3:27:28.1244700
+1:08:25.410400
47.6p
57
Peter Bergström
Åshammars IK
3:28:57.1253600
+1:09:54.419300
47.2p
58
Michael Svedlund
Storvreta IK
3:30:10.1260900
+1:11:07.426600
46.9p
59
Niklas Gusting
IK Stern
3:32:38.1275700
+1:13:35.441400
46.2p
60
Mikael Högblad
Järbo IF
3:42:17.1333600
+1:23:14.499300
43.9p
61
Benny Larsson
Bygg Inredning
3:46:17.1357600
+1:27:14.523300
43.0p
62
Torsten Sagner
Hammarby IF SF
3:46:31.1359000
+1:27:28.524700
42.9p
63
Thomas Jansson
Almunge IK
3:54:00.1403900
+1:34:57.569600
41.3p
64
Lars Pettersson
Vassunda IF
3:57:53.1427200
+1:38:50.592900
40.5p
65
Carl Erik Anherås
Östervåla IF
4:35:56.1655500
+2:16:53.821200
34.2p