Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrbärke Skimaraton
2010-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Eriksson
IFK Mora SK
1:54:34.687360
82.9p
2
Ronnie Löf
Högbo AIK
1:56:48.700770
+2:14.13310
80.8p
3
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:56:51.701090
+2:17.13630
80.7p
4
Andreas Argårds
IFK Mora SK
1:56:55.701410
+2:20.13950
80.7p
5
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:56:57.701680
+2:23.14220
80.6p
6
Tomas Löfgren
Kvarnsvedens GOIF SK
1:58:01.708030
+3:26.20570
79.7p
7
Tom Ankerstål
Hybo AIK
2:00:35.723430
+6:00.35970
77.5p
8
Björn Holmberg
Räddningstjänst Dala
2:00:39.723890
+6:05.36430
77.4p
9
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
2:04:47.748680
+10:13.61220
74.1p
10
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
2:04:59.749850
+10:24.62390
74.0p
11
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
2:05:37.753610
+11:02.66150
73.5p
12
Johan Brunberg
Procordia Food
2:05:55.755490
+11:21.68030
73.3p
13
Tobias Nylen
Brovallens IF
2:06:18.757790
+11:44.70330
73.0p
14
Peter Gerdlöf
Häverödals IF
2:06:45.760490
+12:11.73030
72.6p
15
Erik Carlsson
Källbottens IK
2:07:08.762730
+12:33.75270
72.4p
16
Jonathan Steen
Falun Borlänge SK
2:08:06.768560
+13:32.81100
71.7p
17
John Junker
Norrbärke SK
2:08:19.769870
+13:45.82410
71.5p
18
Magnus Graas
OK Linné
2:08:46.772510
+14:11.85050
71.2p
19
Henrik Eknor
Karlslunds IF SF
2:09:40.777970
+15:06.90510
70.6p
20
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
2:10:34.783340
+15:59.95880
69.9p
21
Per Ek
Nyköpings OK
2:10:49.784880
+16:15.97420
69.8p
22
Dan Stolt
Leksands SK
2:11:03.786290
+16:29.98830
69.6p
23
Anders Hell
Älvdalens IF SK
2:11:24.788300
+16:49.100840
69.4p
24
Kent Lundvall
Häverödals IF
2:11:39.789860
+17:05.102400
69.2p
25
Andreas Lundblad
OK Nackhe
2:12:08.792710
+17:33.105250
68.9p
26
Johan Höök
Åsarna IK
2:12:42.796170
+18:08.108710
68.5p
27
Magnus Jansson
Brudpiga RK
2:12:50.796990
+18:16.109530
68.4p
28
Peter Mattsson
Brudpiga RK
2:12:51.797070
+18:17.109610
68.4p
29
Peter Thunvall
Ikj Haninge
2:12:52.797150
+18:17.109690
68.4p
30
Daniel Blomster
IF Åland
2:15:28.812740
+20:53.125280
66.8p
31
Johan Sonesson
Domnarvets GOIF
2:15:33.813230
+20:58.125770
66.7p
32
Tommy Vikman
Gimo IF SK
2:15:34.813320
+20:59.125860
66.7p
33
Magnus Andersson
City Wolfs SC
2:15:34.813370
+21:00.125910
66.7p
34
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:15:52.815180
+21:18.127720
66.5p
35
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:15:59.815870
+21:25.128410
66.4p
36
Linus Jansson
Häverödals IF
2:16:06.816520
+21:31.129060
66.4p
37
Fredrik Lank
Åmotfors IF
2:16:16.817570
+21:42.130110
66.3p
38
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:16:19.817890
+21:45.130430
66.2p
39
Magnus Walter
Hybo AIK
2:16:26.818520
+21:51.131060
66.2p
40
Robert Östberg
Hällbybrunns IF
2:16:53.821240
+22:18.133780
65.9p
41
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:17:12.823120
+22:37.135660
65.7p
42
Göran Hammarson
Stockholms RK
2:19:20.835900
+24:45.148440
64.4p
43
Fredrik Frykberg
Domnarvets GOIF
2:19:41.838030
+25:06.150570
64.2p
44
David Andersson
Källbottens IK
2:19:56.839530
+25:21.152070
64.1p
45
Anders Hjort
City Wolfs SC
2:20:40.843920
+26:05.156460
63.7p
46
Mikael Nilsson
Orsa SK
2:20:46.844500
+26:11.157040
63.6p
47
Joakim Wilmelmsson
Falu IK
2:22:40.855960
+28:06.168500
62.6p
48
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:24:09.864860
+29:35.177400
61.8p
49
Johan Schützer
Gillberga SK
2:25:00.869930
+30:25.182470
61.3p
50
Lars Thorwalls
Korsnäs IF SK
2:25:30.872920
+30:55.185460
61.1p
51
Daniel Frehde
Karlslunds IF SF
2:25:35.873410
+31:00.185950
61.0p
52
Kalle Alexandersson
Karlslunds IF SF
2:26:08.876790
+31:34.189330
60.7p
53
Olle Andersson
Källbottens IK
2:26:12.877170
+31:38.189710
60.7p
54
Stefan Eriksson
Fagersta Södra IK
2:26:16.877550
+31:41.190090
60.7p
55
Christoffer Sandberg
IF Åland
2:27:13.883220
+32:38.195760
60.2p
56
Joakim Lindholm
Abb IF SK
2:28:20.889940
+33:45.202480
59.6p
57
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:28:22.890100
+33:47.202640
59.6p
58
Kalle Larsson
Kjula IF
2:28:29.890840
+33:54.203380
59.6p
59
Joel Fridén
Vingåkers OK
2:29:33.897290
+34:59.209830
59.0p
60
Johan Lagerberg
Arboga SK
2:34:23.926240
+39:48.238780
56.8p
61
Anders Staffas
Karlsbyhedens IK
2:35:11.931030
+40:36.243570
56.4p
62
Erik Nord
Ställbergs IK
2:35:39.933810
+41:04.246350
56.2p
63
Henrik Carlsson
Hällbybrunns IF
2:36:36.939510
+42:01.252050
55.8p
64
Oskar Wikström
Gillberga SK
2:37:05.942430
+42:30.254970
55.6p
65
Oskar Askerlund
Axa SC
2:39:36.957550
+45:01.270090
54.5p
66
Marko Pirttioja
Gävle SK
2:39:45.958430
+45:10.270970
54.5p
67
Björn Mauritsson
Norrbärke SK
2:44:00.983950
+49:25.296490
52.8p
68
Daniel Johansson
Hällbybrunns IF
2:47:53.1007260
+53:19.319800
51.3p
69
Markus Bäckström
Bjärsås Beavers
2:49:11.1015040
+54:36.327580
50.8p
70
Niklas Almqvist
Fagersta OK
2:52:54.1037370
+58:20.349910
49.5p
71
Joakim Gustafsson
Norrbärke SK
2:54:25.1046480
+59:51.359020
49.0p
72
Andreas Sjöstrand
IFK Västerås SK
2:55:15.1051470
+1:00:41.364010
48.7p
73
Johan Svensson
Hällbybrunns IF
2:58:24.1070380
+1:03:50.382920
47.7p
74
Tomas Karlsson
Heds IF
3:00:09.1080830
+1:05:34.393370
47.2p
75
Tobias Bjöörn
IFK Mariefred
3:04:17.1105670
+1:09:43.418210
45.9p
76
Tommy Batz
Ikj Haninge
3:04:41.1108040
+1:10:06.420580
45.8p
77
Magnus Eriksson
Vingåkers OK
3:04:50.1108960
+1:10:16.421500
45.8p
78
Henrik Bengtfors
Hällbybrunns IF
3:05:08.1110790
+1:10:34.423330
45.7p
79
Erik Alm
Falu IK
3:06:42.1120150
+1:12:07.432690
45.2p
80
Denis Anic
IFK Västerås SK
3:10:06.1140590
+1:15:32.453130
44.3p
81
Tomas Sneen
Abb IF SK
3:16:28.1178720
+1:21:53.491260
42.6p
82
David Pettersson
IK Jobb Se
3:24:03.1224280
+1:29:29.536820
40.8p
83
Julien Bayou
Abb IF SK
3:24:09.1224830
+1:29:34.537370
40.7p
84
Robert Jonsson
Abb IF SK
3:24:54.1229360
+1:30:20.541900
40.6p
85
Ola Strömberg
Källbottens IK
3:29:38.1257700
+1:35:03.570240
39.5p