Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjällbryntloppet
2010-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lisa Dahl
Offerdals SK
49:52.299140
68.2p
2
Sofie Elebro
Vilhelmina IK
49:59.299850
+7.610
68.0p
3
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
51:04.306320
+1:11.7080
66.6p
4
Evelina Bångman
Offerdals SK
51:32.309110
+1:39.9870
66.0p
5
Tonje Lerfald Nilssen
Grong IL
52:39.315810
+2:46.16570
64.6p
6
Frida Hallquist
Åsarna IK
52:43.316200
+2:50.16960
64.5p
7
Petra Nilsson
Åsarna IK
52:43.316250
+2:51.17010
64.5p
8
Emelie Stark
Nordingrå SK
52:56.317500
+3:03.18260
64.3p
9
Julia Jansson
Månkarbo IF
53:00.317980
+3:08.18740
64.2p
10
Eva Johansson
Linköpings SK
53:02.318160
+3:10.18920
64.1p
11
Hanne Steinslid
Leirådal Il, Nor
53:28.320700
+3:35.21460
63.6p
12
Jeanette Sjödin
N88
56:31.339070
+6:39.39830
60.2p
13
Moa Ullén
Åsarna IK
57:03.342280
+7:11.43040
59.7p
14
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
57:09.342880
+7:17.43640
59.6p
15
Lovisa Persson
Stuguns SOK Gjurd
57:22.344120
+7:29.44880
59.3p
16
Jill Johansson
Timrå SOK
59:24.356390
+9:32.57150
57.3p
17
Kristin Barkman
Bredaryds SOK
1:00:19.361800
+10:26.62560
56.5p
18
Therese Sahlin
Ragunda IF
1:03:31.381080
+13:39.81840
53.6p
19
Anna Erlandsson
No Club
1:05:56.395500
+16:03.96260
51.7p
20
Linda Andersson
Tärna IK Fjällvinden
1:06:31.399020
+16:38.99780
51.2p
21
Linnea Bångman
Offerdals SK
1:07:08.402760
+17:16.103520
50.8p
22
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:07:32.405170
+17:40.105930
50.5p
23
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:07:35.405460
+17:43.106220
50.4p
24
Mikaela Larsson
Fältjägarnas IF
1:08:48.412750
+18:56.113510
49.6p
25
Lena Sjöström
Östersunds SK
1:09:09.414820
+19:16.115580
49.3p
26
Eivor Lindgren
Fåkers IK
1:10:51.425070
+20:59.125830
48.1p
27
Kajsa Kraft
Hede SK
1:11:27.428640
+21:34.129400
47.7p
28
Hanna Haglund
Prospero
1:11:46.430500
+21:53.131260
47.5p
29
Anneli Lindbäck
Bonbiz SK
1:11:56.431540
+22:03.132300
47.4p
30
Marianne Persson
Stuguns SOK Gjurd
1:13:10.438920
+23:17.139680
46.6p
31
Katarina Danielsson
No Club
1:13:17.439600
+23:24.140360
46.6p
32
Lisa Söderberg
Rödön SK
1:14:23.446200
+24:30.146960
45.9p
33
Agneta Söderberg
Rödön SK
1:14:31.447000
+24:38.147760
45.8p
34
Josefin Hjelte
No Club
1:17:54.467350
+28:02.168110
43.8p
35
Maria Rydhult
Svegs IK
1:18:12.469190
+28:20.169950
43.6p
36
Ylva Jansryd
Jämtkraft IF
1:19:16.475540
+29:23.176300
43.1p
37
Sofie Fröbom
Östersunds OK
1:20:07.480690
+30:15.181450
42.6p
38
Sjöberg Hanna Sunnerheim
OK Linné
1:20:08.480780
+30:16.181540
42.6p
39
Irja Larsson
Litsbygdens SK
1:21:56.491520
+32:03.192280
41.7p
40
Blom Elin Folkesson
OK Älme
1:22:29.494860
+32:37.195620
41.4p
41
Helén Söderholm
Gräftåvallens SK
1:23:05.498420
+33:12.199180
41.1p
42
Astrid Pullar
Rödön SK
1:33:36.561550
+43:44.262310
36.5p
43
Hanna Backskog
Brunflo IF
1:34:10.564940
+44:17.265700
36.3p
44
Britt Jonsson
Östersunds SK
1:37:01.582040
+47:08.282800
35.2p
45
Elin Åslund
Brunflo IF
1:40:54.605380
+51:02.306140
33.9p
46
Anethe Kraft
Hede SK
1:47:40.645930
+57:47.346690
31.8p