Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Pilgrimsloppet
2010-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Sörensson
Tanums IF
2:03:04.738300
78.9p
2
Leif Thorn
Bengtsfors Bois
2:08:14.769300
+5:10.30900
74.4p
3
Henrik Landström
Säffle SK
2:09:24.776300
+6:20.37900
73.4p
4
Magnus Andreasson
Göteborgs Polismäns IF
2:10:10.780900
+7:06.42500
72.8p
5
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
2:10:51.785000
+7:47.46600
72.2p
6
Erik Karlsson
Tanums IF
2:10:54.785300
+7:50.46900
72.2p
7
Ulrik Olsson
Brattås Ck
2:13:39.801800
+10:35.63400
70.1p
8
Martin Matsson
Uddevalla SK
2:14:21.806000
+11:17.67600
69.6p
9
Stig Erlandsson
Norra Dals SK
2:15:28.812700
+12:24.74300
68.8p
10
Lars Göran Torstensson
Bengtsfors Bois
2:16:07.816600
+13:03.78200
68.3p
11
Anders Källén
Högsäters GF
2:17:49.826800
+14:45.88400
67.1p
12
Fredrik Nylén
Karlstad Multisport
2:18:20.829900
+15:16.91500
66.8p
13
Johan Hellman
Strömstads Lk
2:19:25.836400
+16:21.98000
66.1p
14
Christoffer Bryntesson
IK Hakarpspojkarna
2:20:18.841700
+17:14.103300
65.5p
15
Joel Aronsson
Tanums IF
2:20:20.841900
+17:16.103500
65.5p
16
Ronny Eriksson
Stenshults IF
2:21:20.847900
+18:16.109500
64.8p
17
Dan Johansson
Stångenäs Ais
2:21:31.849000
+18:27.110600
64.7p
18
Tommy Ahlstrand
Säffle SK
2:22:23.854200
+19:19.115800
64.2p
19
David Ottosson
Norra Dals SK
2:23:04.858300
+20:00.119900
63.8p
20
Per Noord
Bmk Uddevalla
2:23:33.861200
+20:29.122800
63.5p
21
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:23:46.862500
+20:42.124100
63.3p
22
Tobias Grangvist
Säffle SK
2:26:08.876700
+23:04.138300
61.9p
23
Conny Karlsson
Tanums IF
2:26:37.879600
+23:33.141200
61.7p
24
Lasse Johansson
Krogsereds IK
2:27:11.883000
+24:07.144600
61.3p
25
Pontus Blom
Högsäters GF
2:27:47.886600
+24:43.148200
61.0p
26
Tord Karlsson
Vänersborgs SK
2:28:13.889200
+25:09.150800
60.8p
27
Leif Larsson
Åmåls OK
2:28:15.889400
+25:11.151000
60.7p
28
Per Hansson
Högsäters GF
2:29:02.894100
+25:58.155700
60.3p
29
Anders Emanuelsson
OK Kroppefjäll
2:29:18.895700
+26:14.157300
60.2p
30
Bo Andersson
Uddevalla SK
2:29:19.895800
+26:15.157400
60.1p
31
Jörgen Åhl
Åmåls OK
2:29:20.895900
+26:16.157500
60.1p
32
Erik Andersson
Arvika IS
2:29:23.896200
+26:19.157800
60.1p
33
Våge Strålin
Åmotfors IF
2:29:58.899700
+26:54.161300
59.8p
34
Björn Fredriksson
Sisu Forshaga SK
2:30:14.901300
+27:10.162900
59.7p
35
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
2:30:21.902000
+27:17.163600
59.6p
36
Thomas Tellåsen
Sisu Forshaga SK
2:30:22.902100
+27:18.163700
59.6p
37
Fredrik Persson
Bengtsfors Bois
2:32:01.912000
+28:57.173600
58.7p
38
Tobias Landström
Bengtsfors Bois
2:32:21.914000
+29:17.175600
58.5p
39
Tony Norling
IK Stern
2:33:16.919500
+30:12.181100
58.1p
40
Fredrik Nordström
Grums SK
2:33:38.921700
+30:34.183300
57.9p
41
Jörgen Henriksson
Krogsereds IK
2:34:05.924400
+31:01.186000
57.7p
42
Martin Noord
Bmk Uddevalla
2:34:35.927400
+31:31.189000
57.4p
43
Jörgen Nilsson
Uddevalla SK
2:34:46.928500
+31:42.190100
57.3p
44
Niclas Nilsson
OK Gipen
2:35:26.932500
+32:22.194100
57.0p
45
Sören Pettersson
SK Granan
2:35:38.933700
+32:34.195300
56.9p
46
Morgan Rundström
Högsäters GF
2:36:14.937300
+33:10.198900
56.6p
47
Sven-Erik Ericsson
Säffle SK
2:36:58.941700
+33:54.203300
56.2p
48
Christian Olsson
Åmåls OK
2:37:21.944000
+34:17.205600
56.1p
49
Morgan Jeskefjord
OK Kullingshof
2:37:39.945800
+34:35.207400
55.9p
50
Per Sandström
Krogsereds IK
2:37:43.946200
+34:39.207800
55.9p
51
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
2:41:43.970200
+38:39.231800
54.1p
52
Michael Larsson
Säffle SK
2:42:08.972700
+39:04.234300
53.9p
53
Fredrik Nilsson
Uddevalla SK
2:42:09.972800
+39:05.234400
53.9p
54
Ulf Nordström
Gillberga SK
2:42:45.976400
+39:41.238000
53.6p
55
Mats Bernhardsson
Högsäters GF
2:42:51.977000
+39:47.238600
53.6p
56
Kjell Lundgren
Tanums IF
2:43:14.979300
+40:10.240900
53.4p
57
Urban Johansson
Åmåls OK
2:43:16.979500
+40:12.241100
53.4p
58
Göran Mattson
Bovallstrands SK
2:43:32.981100
+40:28.242700
53.3p
59
Fredrik Pettersson
Säffle SK
2:44:00.983900
+40:56.245500
53.1p
60
Håkan Rahkola
Stenungsunds OK
2:44:03.984200
+40:59.245800
53.1p
61
Anders Ågren
Åmåls OK
2:44:39.987800
+41:35.249400
52.8p
62
Magnus Jansson
Säffle SK
2:45:46.994500
+42:42.256100
52.3p
63
Viktor Udd
OK Kroppefjäll
2:46:30.998900
+43:26.260500
52.0p
64
Jan-Anders Jansson
Gillberga SK
2:47:15.1003400
+44:11.265000
51.7p
65
Hans Erik Florman
Volvo IF
2:47:49.1006800
+44:45.268400
51.5p
66
Mathias Häggkvist
Säffle SK
2:48:43.1012200
+45:39.273800
51.2p
67
Tomas Karlsson
Uddevalla SK
2:50:01.1020000
+46:57.281600
50.6p
68
Tommy Reuter
Säffle SK
2:51:45.1030400
+48:41.292000
50.0p
69
Christian Johansson
Stångenäs Ais
2:52:10.1032900
+49:06.294500
49.8p
70
Christian Pettersson
I2 IF
2:52:43.1036200
+49:39.297800
49.6p
71
Peder Björk
Bäckefors IF
2:52:58.1037700
+49:54.299300
49.5p
72
Peter Pettersson
Åmåls OK
2:53:59.1043800
+50:55.305400
49.2p
73
Mats Larsson
Gillberga SK
2:54:23.1046200
+51:19.307800
49.0p
74
Mikael Bäckström
Krogsereds IK
2:54:49.1048800
+51:45.310400
48.9p
75
Magnus Åkesson
Krogsereds IK
2:56:20.1057900
+53:16.319500
48.3p
76
Mats Paulsson
Göteborgs Polismäns IF
2:56:41.1060000
+53:37.321600
48.2p
77
Mats Lindström
Högsäters GF
2:57:16.1063500
+54:12.325100
48.0p
78
Arvid Galborgen
Krogsereds IK
2:58:01.1068000
+54:57.329600
47.7p
79
Markus Fors
SK Granan
2:59:26.1076500
+56:22.338100
47.3p
80
Per-Olof Andersson
Tanums IF
2:59:58.1079700
+56:54.341300
47.1p
81
Jan Åke Pettersson
Trollhättepolisens IF
3:00:48.1084700
+57:44.346300
46.8p
82
Kristofer Wennerström
Krogsereds IK
3:00:57.1085600
+57:53.347200
46.7p
83
Gustaf Kallenius
Slommeruds IK
3:01:07.1086600
+58:03.348200
46.7p
84
Urban Åhl
Åmåls OK
3:01:43.1090200
+58:39.351800
46.5p
85
Lars Henrik Galborgen
Krogsereds IK
3:02:10.1092900
+59:06.354500
46.3p
86
Christer Andersson
Gillberga SK
3:02:58.1097700
+59:54.359300
46.1p
87
Ingemar Nordström
Kils SF
3:04:49.1108800
+1:01:45.370400
45.5p
88
Stefan Gunarsson
Kristinebergsskolans IF
3:05:08.1110700
+1:02:04.372300
45.4p
89
Johan Jansson
Gillberga SK
3:05:36.1113500
+1:02:32.375100
45.3p
90
Lars Göran Karlsson
Säffle SK
3:06:05.1116400
+1:03:01.378000
45.1p
91
Christer Pettersson
Stenshults IF
3:06:06.1116500
+1:03:02.378100
45.1p
92
Urban Eriksson
Stenshults IF
3:06:36.1119500
+1:03:32.381100
45.0p
93
Johan Persson
Stenshults IF
3:06:37.1119600
+1:03:33.381200
45.0p
94
Freddie Alm
OK Kroppefjäll
3:08:15.1129400
+1:05:11.391000
44.5p
95
Torbjörn Röös
Hurtis Et Bullis
3:08:54.1133300
+1:05:50.394900
44.3p
96
Dan Åke Johansson
Trollhättans SOK
3:09:21.1136000
+1:06:17.397600
44.1p
97
Leif Larsson
Högsäters GF
3:09:30.1136900
+1:06:26.398500
44.1p
98
Stefan Olsson
Säffle SK
3:10:15.1141400
+1:07:11.403000
43.9p
99
Ola Wallin
IK Stern
3:10:57.1145600
+1:07:53.407200
43.7p
100
Håkan Hultman
SK Granan
3:11:38.1149700
+1:08:34.411300
43.5p
101
Dick Nyman
Uddevalla SK
3:14:37.1167600
+1:11:33.429200
42.6p
102
Jonas Ström
Uddevalla SK
3:16:46.1180500
+1:13:42.442100
42.1p
103
Henrik Pettersson
Säffle SK
3:18:22.1190100
+1:15:18.451700
41.6p
104
Jim Ohlsson
IF Rigor
3:20:41.1204000
+1:17:37.465600
41.0p
105
Per Steen
Åmåls Kanotförening
3:21:35.1209400
+1:18:31.471000
40.8p
106
Lars Fredriksson
Säffle SK
3:22:26.1214500
+1:19:22.476100
40.6p
107
Niclas Dahlstrand
Åmåls OK
3:23:14.1219300
+1:20:10.480900
40.4p
108
Gunnar Svensson
Uddevalla SK
3:23:48.1222700
+1:20:44.484300
40.3p
109
Christer Lindgren
IK Stern
3:27:43.1246200
+1:24:39.507800
39.3p
110
Lasse Lind
Åmåls OK
3:31:28.1268700
+1:28:24.530300
38.5p
111
Lasse Hagerö
Hurtis Et Bullis
3:33:06.1278500
+1:30:02.540100
38.1p
112
Johan Zetterberg
Uddevalla SK
3:36:28.1298700
+1:33:24.560300
37.4p
113
Göran Litzell
OK Kullingshof
3:37:20.1303900
+1:34:16.565500
37.2p
114
Andreas Lindström
Säffle SK
3:38:14.1309300
+1:35:10.570900
37.0p
115
Johan Hultengren
Stenungsunds OK
3:41:06.1326500
+1:38:02.588100
36.4p
116
Jan Lorentsson
No Club
3:52:07.1392600
+1:49:03.654200
34.4p
117
Tomas Kleimert
Säffle SK
4:03:59.1463800
+2:00:55.725400
32.4p