Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tranemoloppet
2009-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Tranemo IF
Plats: Tranemo
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
10.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Dan Moberg
Ulricehamns IF
27:55.167400
83.4p
2
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
28:17.169600
82.3p
3
Christian Olsson
Tranemo IF
29:42.178100
78.4p
H 35
10.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Thomas Persson
Tranemo IF
30:09.180800
77.2p
2
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
33:24.200300
69.7p
3
Joakim Carlson
IK Trasten
37:20.223900
62.4p
H 40
10.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jonas Blom
IF Hagen SK
30:27.182600
76.5p
2
Ricard Sjögren
Tranemo IF
33:21.200000
69.8p
3
Simon Blom
IF Hagen SK
33:31.201000
69.5p
H 45
10.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ulf Högfeldt
Borås SK
33:57.203600
68.6p
2
Håkan Axelsson
Borås SK
35:09.210800
66.2p
3
Joakim Gunnarsson
SK Hylte
46:50.280900
49.7p
H 55
10.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Roland Börjesson
Tranemo IF
34:57.209600
66.6p
2
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
35:09.210800
66.2p
3
Bertil Hansson
Tranemo IF
41:04.246300
56.7p
H 60
10.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Erkki Saksman
IF Hagen SK
37:05.222400
62.8p
2
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
37:52.227100
61.5p
3
Anders Bertil Persson
Göteborgs SK
39:54.239300
58.3p
D 20
7.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hanna Falk
Ulricehamns IF
21:20.127900
67.8p
D 21
7.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Carolin Andersson
Gellivare SK
21:04.126300
68.6p
H 18
7.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Karl-Johan Westberg
Borås SK
19:36.117500
73.7p
2
Carl Engström
OK Landehof
22:15.133400
65.0p
3
Julius Källgård
OK Nackhe
24:29.146800
59.0p
H 20
7.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Erik Johansson
Tranemo IF
20:00.119900
72.3p
2
Samuel Larsson
Falköpings AIK SK
20:54.125300
69.2p
3
Pontus Rygh
Mariestads FK
21:07.126600
68.4p
D 16
5.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
16:37.99600
2
Maja Falk
Ulricehamns IF
16:49.100800
3
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
16:59.101800
D 18
5.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
16:11.97000
64.1p
2
Edit Wilson
Tranemo IF
20:10.120900
51.4p
3
Viktoria Persson
Äspereds IF
23:10.138900
44.7p
H 16
5.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Viktor Öberg
Borås SK
15:55.95400
2
Gustav Hagström
Falköpings AIK SK
15:59.95800
3
Johannes Carlzén
Tvärreds IF
16:23.98200
D 14
3.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lovisa Gunterberg
Hössna IF
12:44.76300
2
Fanny Holmgren
Ulricehamns IF
12:45.76400
3
Sara Hagström
Falköpings AIK SK
13:00.77900
H 14
3.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
10:25.62400
2
Pontus Hermansson
OK Landehof
11:08.66700
3
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
11:11.67000
D 10
1.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johanna Johansson
Tranemo IF
8:14.49300
2
Lisa Brunngård
Ulricehamns IF
8:32.51100
3
Lina Nygren
Ulricehamns IF
8:43.52200
D 12
1.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
6:50.40900
2
Ida Öberg
Borås SK
6:54.41300
3
Maja Wik
Tvärreds IF
7:00.41900
H 10
1.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anton Swedberg
Borås SK
6:42.40100
2
Joakim Engström
Borås GIF
7:11.43000
3
Linus Nygren
Ulricehamns IF
7:21.44000
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
1.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
6:13.37200
2
Simon Swedberg
Borås SK
6:17.37600
3
Gustav Andersson
Falköpings AIK SK
6:22.38100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Tranemoloppet 2023
Tranemoloppet 2019
Tranemoloppet 2018
Tranemoloppet 2016
Tranemoloppet 2015
Tranemoloppet / DM Västergötland 2014
Tranemoloppet 2013
Tranemoloppet 2012
Tranemoloppet 2011
Tranemoloppet 2010
Tranemoloppet 2009
Tranemoloppet 2006
Tävlingar i närheten
Konstsnöracet 2009
Höstrullen 2009
Lindénarullen 2009
Halland Rullski 2009
Uponorloppet 2009
Linnevasan 2009
Vattenfall Cup 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan