Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan
2009-12-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Fristil
1
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
16:02.96100
66.9p
2
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
16:31.99000
+29.2800
64.8p
3
Stina Nilsson
Malungs IF
16:44.100300
+42.4100
63.9p
4
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
16:50.100900
+48.4700
63.5p
5
Lisa Dahl
Offerdals SK
16:51.101000
+49.4800
63.4p
6
Chardine Sloof
SK Bore
16:59.101800
+57.5600
62.9p
7
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
17:13.103200
+1:11.7000
62.0p
8
Linda Lindkvist
Skogspojkarnas OK
17:17.103600
+1:15.7400
61.7p
9
Maja Falk
Ulricehamns IF
17:18.103700
+1:16.7500
61.7p
9
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
17:18.103700
+1:16.7500
61.7p
11
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
17:21.104000
+1:19.7800
61.5p
12
Josefin Nilsson
Filipstads SF
17:24.104300
+1:22.8100
61.3p
13
Rebecka Forsberg
Malungs IF
17:25.104400
+1:23.8200
61.2p
14
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
17:34.105300
+1:32.9100
60.7p
15
Jennifer Lindblom
Svegs IK
17:38.105700
+1:36.9500
60.4p
16
Frida Erkers
Leksands SK
17:42.106100
+1:40.9900
60.2p
17
Katarina Olsson
Fränsta IK
17:49.106800
+1:47.10600
59.8p
18
Louise Persson
Stöde IF
17:56.107500
+1:54.11300
59.4p
19
Lovisa Sundin
Delsbo IF
18:05.108400
+2:03.12200
58.8p
20
Viktoria Brink
Njutångers IF
18:15.109400
+2:13.13200
58.3p
21
Julia Forsmark
Rembo IK
18:20.109900
+2:18.13700
58.0p
22
Julia Jansson
Månkarbo IF
18:25.110400
+2:23.14200
57.7p
23
Jenny Landström
Malungs IF
18:29.110800
+2:27.14600
57.5p
24
Ida Clareus
Offerdals SK
18:30.110900
+2:28.14700
57.4p
25
Malin Fredriksson
Lycksele IF
18:32.111100
+2:30.14900
57.3p
26
Emma Dahlgren
Filipstads SF
18:34.111300
+2:32.15100
57.2p
27
Emma Nilsson
Brandsbols SK
18:41.112000
+2:39.15800
56.8p
28
Madeleine Bohlin
Svegs IK
18:51.113000
+2:49.16800
56.3p
29
Felice Hedberg
Norbergs SK
18:55.113400
+2:53.17200
56.1p
30
Alicia Kallin
IFK Mora SK
19:03.114200
+3:01.18000
55.7p
31
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
19:16.115500
+3:14.19300
55.0p
32
Lina Karlsson
Östersunds SK
19:19.115800
+3:17.19600
54.9p
33
Julia Dahl
Sya SK
19:27.116600
+3:25.20400
54.5p
34
Victoria Thorn
Bengtsfors Bois
19:31.117000
+3:29.20800
54.3p
35
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
19:35.117400
+3:33.21200
54.1p
36
Sara Hallquist
Åsarna IK
19:48.118700
+3:46.22500
53.5p
37
Frida Persson
Nässjö SF
19:56.119500
+3:54.23300
53.1p
38
Karin Bergman
Svegs IK
19:58.119700
+3:56.23500
53.0p
39
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
20:11.121000
+4:09.24800
52.4p
40
Marika Vikberg Elmkvist
Ytterhogdals IK
20:35.123400
+4:33.27200
51.3p
41
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
20:42.124100
+4:40.27900
51.0p
42
Sofia Rylander
IFK Mora SK
20:51.125000
+4:49.28800
50.6p
43
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
21:58.131700
+5:56.35500
47.9p
43
Anna Gunnars
IFK Mora SK
21:58.131700
+5:56.35500
47.9p
45
Marie Spångmyr
IK Jarl Rättvik
22:12.133100
+6:10.36900
47.4p