Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hornbergsloppet
2003-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Petter Myhlback
Karlslunds IF SF
2:02:09.732800
89.7p
2
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:03:02.738100
+53.5200
89.1p
3
Peter Jönsson
Ramsele IK
2:05:20.751900
+3:11.19000
87.5p
4
Anders Johansson
Högsäters GF
2:05:48.754700
+3:39.21800
87.1p
5
Peter Rune
Vasastans SK
2:06:34.759300
+4:25.26400
86.6p
6
Joakim Jonasson
Högbo GOIF
2:08:49.772800
+6:40.39900
85.1p
7
Robert Eskelund
Jäderfors SK
2:08:52.773100
+6:43.40200
85.1p
8
Nicklas Johansson
City Wolfs SC
2:09:25.776400
+7:16.43500
84.7p
9
Olof Hedberg
Strömsbergs IF
2:09:47.778600
+7:38.45700
84.5p
10
Jörgen Melder
Sundbybergs IK
2:12:59.797800
+10:50.64900
82.4p
11
Harri Partanen
Högbo GOIF
2:13:08.798700
+10:59.65800
82.3p
12
Mikael Sarsgård
IFK Mora SK
2:15:09.810800
+13:00.77900
81.1p
13
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:15:30.812900
+13:21.80000
80.9p
14
Patrik Svedberg
Skellefteå OK
2:16:42.820100
+14:33.87200
80.2p
15
Tony Axelsson
Strömsbergs IF
2:17:06.822500
+14:57.89600
80.0p
16
Erik Olsson
Sågmyra SK
2:17:38.825700
+15:29.92800
79.6p
17
Niclas Åberg
Gävle SK
2:17:45.826400
+15:36.93500
79.6p
18
Tobias Nylen
Brovallens IF
2:18:04.828300
+15:55.95400
79.4p
19
Adam Hurynowicz
Knutby IF
2:18:58.833700
+16:49.100800
78.9p
20
Johan Walldén
Hedesunda IF
2:20:39.843800
+18:30.110900
77.9p
21
Fredrik Granath
Vreta Skid o Mk
2:20:56.845500
+18:47.112600
77.8p
22
Bo Johansson
Häverödals IF
2:24:26.866500
+22:17.133600
75.9p
23
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:24:53.869200
+22:44.136300
75.7p
24
Marcus Söderström
IF Åland
2:24:55.869400
+22:46.136500
75.6p
25
Kent Lundvall
Brottby SK
2:26:18.877700
+24:09.144800
74.9p
26
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:26:30.878900
+24:21.146000
74.8p
27
Lars Jansson
Knutby IF
2:27:21.884000
+25:12.151100
74.4p
28
Björn Jedvik
Högbo AIK
2:28:06.888500
+25:57.155600
74.0p
29
Jörgen Sigfrids
Högbo GOIF
2:28:52.893100
+26:43.160200
73.6p
30
Anders Carlsson
Vansbro AIK SK
2:30:11.901000
+28:02.168100
73.0p
31
Henrik Nilsson
Rembo IK
2:31:03.906200
+28:54.173300
72.6p
32
Erik Brittus
Sågmyra SK
2:31:49.910800
+29:40.177900
72.2p
33
Göran Hammarson
Sundbybergs IK
2:32:00.911900
+29:51.179000
72.1p
34
Mattias Ekstrand
Nacka Värmdö SK
2:32:05.912400
+29:56.179500
72.1p
35
Stefan Landstedt
Sollefteå SK
2:32:41.916000
+30:32.183100
71.8p
36
Henrik Söderström
IF Åland
2:33:53.923200
+31:44.190300
71.2p
37
Niklas Rissveds
Envikens IF Sverige
2:34:54.929300
+32:45.196400
70.8p
38
Mathias Prohs
Kvarnsvedens GOIF SK
2:35:48.934700
+33:39.201800
70.4p
39
Jonas Andersson
Tunafors SK
2:36:48.940700
+34:39.207800
69.9p
40
Taisto Alatalo
Fagersta Södra IK
2:37:03.942200
+34:54.209300
69.8p
41
Tony Ståhl
Järbo IF
2:37:15.943400
+35:06.210500
69.7p
42
Magnus Norén
Envikens IF Sverige
2:37:53.947200
+35:44.214300
69.4p
43
Hans Albinsson
Finnskogarnas SK
2:39:32.957100
+37:23.224200
68.7p
44
Henrik Holmberg
Telia Finans IF
2:40:37.963600
+38:28.230700
68.2p
45
Fredrik Bergvall
Club Mf SK
2:40:56.965500
+38:47.232600
68.1p
46
Teuvo Jussi
Gävle SK
2:44:30.986900
+42:21.254000
66.6p
47
Markus Karlsson
IF Åland
2:44:59.989800
+42:50.256900
66.4p
48
Anders Brunvall
F16 IF
2:46:48.1000700
+44:39.267800
65.7p
49
Anders Bergvall
Uppsala Studenters IF
2:47:45.1006400
+45:36.273500
65.3p
50
Niklas Dahlgren
IK Stern
2:48:02.1008100
+45:53.275200
65.2p
51
Torbjörn Karlsson
IF Hallby SOK
2:50:55.1025400
+48:46.292500
64.1p
52
Håkan Jonsson
Storviks IF
2:55:28.1052700
+53:19.319800
62.5p
53
Benny Holmgren
Storviks IF
2:55:29.1052800
+53:20.319900
62.5p
54
Lars Anttila
Åshammars IK
2:55:41.1054000
+53:32.321100
62.4p
55
Jonas Karlsson
Horndals IF
2:55:53.1055200
+53:44.322300
62.3p
56
Andreas Packalén
Kvarnsvedens GOIF SK
2:58:04.1068300
+55:55.335400
61.6p
57
Anders Back
Åshammars IK
3:03:53.1103200
+1:01:44.370300
59.6p
58
Jonas Pettersson
Ärla IF
3:04:59.1109800
+1:02:50.376900
59.3p
59
Fredrik Sandelin
Stensätra SK
3:05:37.1113600
+1:03:28.380700
59.1p
60
Benny Blomster
IF Åland
3:06:20.1117900
+1:04:11.385000
58.8p
61
Mikael Strömberg
Sundbybergs IK
3:16:49.1180800
+1:14:40.447900
55.7p
62
Mikael Bodell
Åshammars IK
3:25:07.1230600
+1:22:58.497700
53.4p
63
Peter Lindström
Åshammars IK
3:30:27.1262600
+1:28:18.529700
52.1p