Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rallarloppet
2009-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Krister Rosjö
IF Hallby SOK
2:10:03.780200
64.2p
2
Mats Hult
IF Hallby SOK
2:12:29.794800
+2:26.14500
63.0p
3
Martin Eckervad
IF Hallby SOK
2:15:21.812000
+5:18.31700
61.7p
4
Anders Karlsson
Munkedals SOK
2:16:38.819700
+6:35.39400
61.1p
5
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
2:17:14.823300
+7:11.43000
60.8p
6
Mats Uddbäck
Ljungbypolisens SIF
2:19:15.835400
+9:12.55100
59.9p
7
Magnus Gustafsson
Vissefjärda GOIF
2:23:56.863500
+13:53.83200
58.0p
8
Rickard Norberg
IK Hakarpspojkarna
2:24:00.863900
+13:57.83600
58.0p
9
Magnus Jansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:27:47.886600
+17:44.106300
56.5p
10
Mats Hannevad
Vattenfalls IF Trollhättan
2:29:54.899300
+19:51.119000
55.7p
11
Marcus Florqvist
Ekshärads SF
2:30:25.902400
+20:22.122100
55.5p
12
Mikael Rudolfsson
Nybro Ski
2:30:39.903800
+20:36.123500
55.4p
13
Anders Hammarsten
Habo
2:30:44.904300
+20:41.124000
55.4p
14
Peter Andersson
Gnosjö FK
2:32:47.916600
+22:44.136300
54.6p
15
Nicklas Enlund
Blackstad IF
2:35:27.932600
+25:24.152300
53.7p
16
Lennart Appelkvist
OK Orion
2:35:51.935000
+25:48.154700
53.5p
17
Rune Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:36:41.940000
+26:38.159700
53.3p
18
Kent Nero
Lekeryd-Svarttorps SK
2:45:30.992900
+35:27.212600
50.4p
19
Anders Wallqvist
IF Hallby SOK
2:46:51.1001000
+36:48.220700
50.0p
20
Nils-Magnus Karlsson
Jönköpings OK
2:47:47.1006600
+37:44.226300
49.7p
21
Thomas Runesson
Ingelstad IK
2:48:12.1009100
+38:09.228800
49.6p
22
Lars-Åke Josefsson
OK Berget
2:49:36.1017500
+39:33.237200
49.2p
23
Tommy Skagert
IF Hallby SOK
2:49:48.1018700
+39:45.238400
49.1p
23
Tapio Koppelo
Anderstorps OK
2:49:48.1018700
+39:45.238400
49.1p
25
Thomas Nilsson
Göteborgs SK
2:53:02.1038100
+42:59.257800
48.2p
26
Peter Horvath
Alvesta SOK
2:53:29.1040800
+43:26.260500
48.1p
27
Håkan Jarl
Vaggeryds SOK
2:53:38.1041700
+43:35.261400
48.1p
28
Samuel Ek
Skillingaryds FK
2:55:39.1053800
+45:36.273500
47.5p
29
David Filhru
IK Vista
2:56:50.1060900
+46:47.280600
47.2p
30
Greger Hallen
ASK Växjö
2:57:12.1063100
+47:09.282800
47.1p
31
Lars Olof Tapper
Åf SK
2:58:55.1073400
+48:52.293100
46.6p
32
Göran Abramsson
OK Orion
2:59:36.1077500
+49:33.297200
46.5p
33
Martin Lindqvist
Stenungsunds OK
3:16:48.1180700
+1:06:45.400400
42.4p
34
Dennis Hallen
ASK Växjö
3:22:22.1214100
+1:12:19.433800
41.2p