Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hemarännet
2008-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Byske SK
Plats: Byske
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
16km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Per Granstedt
Strömnäs GIF
53:48.322700
2
Mats Karlsson
Hemmingsmarks IF
58:26.350500
H 17
8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Erik Lindgren
Strömnäs GIF
23:29.140800
68.6p
2
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
23:33.141200
68.4p
3
Peter Lundbäck
Bodens SK
23:35.141400
68.3p
D 17
6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
23:14.139300
60.2p
2
Cecilia Nilsson
Gellivare SK
23:25.140400
59.8p
3
Kerstin Holmberg
Strömnäs GIF
23:33.141200
59.4p
D 21
6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Catarina Sundqvist
Byske SK
29:56.179500
46.8p
2
Elin Westerlund
Hemmingsmarks IF
34:59.209800
40.0p
D 15
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Josefine Spett
Rutviks SK
11:14.67300
2
Linnea Sundström
Luleå Gjutarens IF
11:33.69200
3
Emma Bergström
Kalix SK
11:44.70300
D 16
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Evelina Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
12:27.74600
H 15
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jesper Lindgren
Byske SK
10:10.60900
1
Eric Lundqvist
Byske SK
10:10.60900
3
Jens Lindgren
Byske SK
10:19.61800
H 16
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Wilhelm Lundström
Hortlax SK
10:13.61200
2
Niklas Sandström
Strömnäs GIF
10:18.61700
D 13
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
8:56.53500
2
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
8:58.53700
3
Emma Pakkala
Sävast Ski Team IF
9:10.54900
D 14
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Edenhagen
Bodens SK
9:15.55400
2
Julia Sipola
Sävast Ski Team IF
9:18.55700
3
Emelie Häggström
Byske SK
10:29.62800
H 13
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Olof Karlsson
Skellefteå SK
8:54.53300
2
Marius Burman Ingeberg
Norrfjärdens IF
9:24.56300
3
Daniel Eriksson
Norrfjärdens IF
9:57.59600
H 14
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jesper Boman
Strömnäs GIF
7:30.44900
2
Anton Åström
Bodens SK
7:31.45000
3
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
7:52.47100
D 11
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marie Axelsson
Strömnäs GIF
6:30.38900
2
Matilda Lenman
Skellefteå SK
6:34.39300
3
Jenny Björnfot
Sunderby SK
6:36.39500
D 12
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
5:42.34100
2
Jenny Nordlund
Norrfjärdens IF
5:50.34900
3
Tove Landström
Strömnäs GIF
6:12.37100
H 11
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Edwin Bäckström
Storfors SK
6:02.36100
2
André Mattei
Sävast Ski Team IF
6:19.37800
2
Marcus Karlsson
Norrfjärdens IF
6:19.37800
H 12
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Peter Nilsson
Robertsfors IK
5:28.32700
2
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
5:31.33000
3
Alexander Mäki
OK Sarven
5:43.34200
D 9
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lovisa Fåhraeus
Strömnäs GIF
5:26.32500
2
Jenny Isaksson Westermark
Skellefteå SK
5:29.32800
3
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
5:30.32900
D 10
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Louise Roslin
Storfors SK
4:47.28600
2
Elin Nordlund
Strömnäs GIF
5:17.31600
3
Hilda Wallström
Skellefteå SK
5:22.32100
H 9
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Martin Granberg
Strömnäs GIF
4:59.29800
2
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
5:07.30600
3
Elias Häggbom
Norrfjärdens IF
5:14.31300
Logga in för att slippa de här annonserna
H 10
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Axel From
Rutviks SK
4:27.26600
2
Joel Åström
Bodens SK
4:34.27300
3
Johan Nordlund
Norrfjärdens IF
4:37.27600
D 21 Motion
8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Susanne Andersson
Hemmingsmarks IF
32:44.196300
49.2p
2
Kristina Marttei
Sävast Ski Team IF
36:56.221500
43.6p
3
Ida Westerlund
Hemmingsmarks IF
45:20.271900
35.5p
H 21 Motion
8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hans Årebäck
Bolidens SK
27:05.162400
59.5p
2
Magnus Granberg
Strömnäs GIF
27:36.165500
58.4p
3
Per Erik Höglund
Hemmingsmarks IF
28:42.172100
56.1p
H/D 21 Motion
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johanna Westerlund
Hemmingsmarks IF
14:52.89100
46.2p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Hemarännet 2022
Hemarännet 2020
HEMArännet 2018
HEMArännet 2017
HEMArännet 2016
HEMArännet 2015
Hemarännet 2014
Hemarännet 2013
Hemarännet 2012
Hemarännet 2011
Hemarännet 2010
Hemarännet 2009
Hemarännet 2008
Tävlingar i närheten
Intersport Cup 2008
Vattenfall Cup 2008
Skatamarksloppet 2008
7-Mila 2008
Andörjan 2008
Malmstråket 2008
Bodenloppet 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan