Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alstermo-Loppet
2007-02-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
14km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 21
Joakim Åleheim
Nybro Ski
42:35.255400
75.3p
2
H 45
Elis Bengtsson
OK Norrvirdarna
44:09.264800
+1:34.9300
72.6p
3
H 45
Göran Persson
OK Norrvirdarna
48:42.292100
+6:07.36600
65.8p
4
H 21
Mattias Stridh
Marhults SOFK
52:58.317700
+10:23.62200
60.5p
5
H 21
Ove Helgee
Alstermo IF
55:31.333000
+12:56.77500
57.8p
6
H 21
Albert Axelsson
Alstermo IF
1:00:18.361700
+17:43.106200
53.2p
7
H 21
Lars-Göran Ström
Rydaholms GOIF
1:00:21.362000
+17:46.106500
53.1p
8
H 21
Christian Olsson
Alstermo IF
1:02:45.376400
+20:10.120900
51.1p
9
H 21
Daniel Andersson
Landsbro IF SK
1:04:00.383900
+21:25.128400
50.1p
10
H 21
Robin Svahn
Landsbro IF SK
1:10:24.422300
+27:49.166800
45.6p
11
H 21
Per-Ivar Jonsson
Berga SOK
1:19:26.476500
+36:51.221000
40.4p
10.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 21
Anna Karlsson
Eksjö SOK
36:04.216300
2
H 60
Lars Åke Sjökvist
OK Norrvirdarna
37:15.223400
+1:11.7000
3
H 60
Jan Johansson
SOK Viljan
44:24.266300
+8:20.49900
4
H 60
Mats Ljungquist
Kexholms SK
1:05:37.393600
+29:33.177200
7.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 21 Motion
Anna Ekbring
Kexholms SK
34:59.209800
2
D 21 Motion
Agneta Isaksson
SOK Viljan
55:29.332800
+20:30.122900
5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 14
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
15:09.90800
2
D 14
Sofie Svensson
IK Vista
15:33.93200
+24.2300
3
D 14
Frida Persson
Nässjö SF
16:10.96900
+1:01.6000
4
D 14
Julia Norén
Landsbro IF SK
16:25.98400
+1:16.7500
5
H 14
Rickard Noryd
Marhults SOFK
17:08.102700
+1:59.11800
6
H 14
Kristoffer Karlsson
Nässjö SF
17:17.103600
+2:08.12700
7
H 14
Oskar Fransson
Marhults SOFK
17:20.103900
+2:11.13000
8
H 14
Jesper Säilä
Nässjö SF
17:48.106700
+2:39.15800
9
H 14
Simon Axelsson
Marhults SOFK
22:40.135900
+7:31.45000
3km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 18
Malin Svensson
IK Vista
15:38.93700
2
D 18
Carolina Karlsson
Vansbro AIK SK
16:21.98000
+43.4200
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 12
Erik Persson
Nässjö SF
7:40.45900
2
H 13
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
8:03.48200
+23.2200
3
D 13
Hannah Björnlinger
IK Vista
8:30.50900
+50.4900
4
D 12
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
8:38.51700
+58.5700
5
H 13
Emil Svensson
Marhults SOFK
8:40.51900
+1:00.5900
6
D 13
Julia Persson
IK Hakarpspojkarna
8:43.52200
+1:03.6200
7
D 13
Ida Sjöstrand
Landsbro IF SK
8:52.53100
+1:12.7100
8
H 13
Filip Karlsson
Landsbro IF SK
9:03.54200
+1:23.8200
9
D 11
Karin Björnlinger
IK Vista
9:08.54700
+1:28.8700
10
H 11
Victor Karlsson
Landsbro IF SK
9:18.55700
+1:38.9700
11
D 13
Emilia Fridsäll
Landsbro IF SK
9:21.56000
+1:41.10000
12
H 11
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
9:28.56700
+1:48.10700
13
D 12
Rebecca Lax
Nässjö SF
9:32.57100
+1:52.11100
14
H 11
Tobias Norrlin
Alvesta SOK
9:51.59000
+2:11.13000
15
H 11
Ossian Emilsson
Marhults SOFK
9:53.59200
+2:13.13200
16
D 13
Elin Andersson
Landsbro IF SK
10:57.65600
+3:17.19600
17
H 13
Ludwig Ljungquist
Kexholms SK
11:41.70000
+4:01.24000
18
H 11
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
12:19.73800
+4:39.27800
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 10
Adam Persson
Nässjö SF
5:37.33600
2
D 10
Evelina Lax
Nässjö SF
6:07.36600
+30.2900
3
D 10
Wilma Fridsäll
Landsbro IF SK
7:23.44200
+1:46.10500
4
H 10
Daniel Norrlin
Alvesta SOK
7:31.45000
+1:54.11300
5
D 10
Sofia Ekbring
Kexholms SK
7:53.47200
+2:16.13500
6
D 10
Sophia Björnlinger
IK Vista
7:54.47300
+2:17.13600
7
D 10
Ebba Melin
Landsbro IF SK
9:05.54400
+3:28.20700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)